sinumerik 840d

Dyskusje na temat systemu Sinumerik

Autor tematu
fido
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 64
Rejestracja: 05 lip 2005, 20:54
Lokalizacja: Kalisz

sinumerik 840d

#1

Post napisał: fido » 06 lip 2005, 22:40

mam doczynienia z maszyna typu dmc 80u naktorej jest zainstalowany system win nt na sterowaniu sinumerik 840d w jaki sposob podczas uruchamiania moge wejsc do windowsa zeby mog go uruchomic bez uruchamiania aplikacji mmc wiem ze na sterowniu z zainstalowanym win98 mozna wchodzi i to potrafie ale nie wiem jak do win nt



Tagi:


heniek_24
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 27 paź 2005, 08:51
Lokalizacja: Katowice

#2

Post napisał: heniek_24 » 27 paź 2005, 10:07

Nie wiem jak stara jest twoja maszyna , obecnie w nowych (używających PCU) przy starcie systemu trzeba przytrzymać przycisk z cyfrą 6 - pojawia się ekranik z podświetloną pozycją SINUMERIK, wystarczy teraz przesunąć podświetlenie strzałką w dół, nic tam nie będzie zrobi się po prostu szary prostokącik i zatwierdzić - wchodzisz do menu serwisowego i możesz wybrać uruchomienie WinNT


rudzin
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 18
Rejestracja: 03 gru 2006, 20:15
Lokalizacja: Kuźnia Raciborska

#3

Post napisał: rudzin » 03 gru 2006, 20:34

heniek_24 pisze:Nie wiem jak stara jest twoja maszyna , obecnie w nowych (używających PCU) przy starcie systemu trzeba przytrzymać przycisk z cyfrą 6 - pojawia się ekranik z podświetloną pozycją SINUMERIK, wystarczy teraz przesunąć podświetlenie strzałką w dół, nic tam nie będzie zrobi się po prostu szary prostokącik i zatwierdzić - wchodzisz do menu serwisowego i możesz wybrać uruchomienie WinNT
To jedna z dróg która jest skuteczna, druga to po odpaleniu aplikacji MMC w którymś podmenu na softkeyu pokazuje się napis "EXIT" - to też jest wyjście do Win. Niestety nie pamiętam podmenu, bo nie mam pod ręka Sinumerika, ale można pytać na moje gg.


LUKOMP
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 17
Rejestracja: 23 wrz 2006, 12:35
Lokalizacja: Strzelno

#4

Post napisał: LUKOMP » 15 gru 2006, 20:05

Pzry sterowaniach opartych o win95/98 wystarczyło przytrzymać 6 i pojawiało się menu z wyborem opcji startu:
1. Windows
2. Sinumerik

Dla Win95 z Poziomu sinumerik można przejść do dosa.


kamilloo
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 4
Rejestracja: 22 lut 2005, 19:41
Lokalizacja: ?Ăłd?

#5

Post napisał: kamilloo » 15 gru 2006, 20:09

W tym przypadku jak staruje Ci system musisz zejść pozycję niżej kiedy zobaczysz podświetlony napis SINUMERKIK. Przejdziesz do kolejnego menu. Nie pamiętam jakie są nazwy dalej ale: potem trzeba wcisnąc 4 Start service mode a wkolejnym menu 1 without HMI Advanced.
Komputer sie restartuje i uruchomi się w Windowsie bez HMI Advanced. MOze Ci się pokazac okno logowania musisz wtedy wpisać hałso producenta. Po wpisaniu jesteś w windosie.
MOja rada zanim zaczniesz mieszać, zrób obraz dysku. Jest to możliwe w opcjach BOOTMenu Sinumerika. Będziesz zabezpieczony.

Pozdro

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Siemens Sinumerik CNC”