prośba o pomoc sinumeric 840 D

Dyskusje na temat systemu Sinumerik

Autor tematu
grzesiot
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 15
Rejestracja: 27 lut 2006, 23:24
Lokalizacja: Kraków

prośba o pomoc sinumeric 840 D

#1

Post napisał: grzesiot » 22 lut 2008, 15:35

Namieszałem w ustawienich frezarki, a mam kopię ncplc.arc w jaki sposób można wgrać powyższy plik do nc korzystając ze stacji dyskietek mmc



Tagi:

Awatar użytkownika

gelo
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1027
Rejestracja: 01 kwie 2006, 22:08
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

#2

Post napisał: gelo » 23 lut 2008, 14:10

Zaladuj ten plik przez zlacze serialowe (V24 - RS232) bo z tego co wiem nie ma mozliwosci zaladowania bezposrednio ze stacji dyskietek. Tzn bierzesz osobnego kompa i tam nagrywasz plik ...arc. podlaczasz przez rs232 do maszyny. Potrzebujesz jeszcze soft do transmisji - najlepszy mim zdaniem jest WINPCIN ( powinienes go wlasciwie dostac razem z maszyna), ale moze tez byc jakikolwiek inny software do transmisji szeregowej.
Na maszynie wchodzisz w tryb CNC -> usługi(services) -> Wczytywanie (Data in) i na pionowym pasku wubierasz start a potem potwierdzasz jak sie transmisja zacznie zeby kontynuowac.
UWAGA: Jedno tylko proponuje. Zanim zrobisz Data In, zrob najpierw "Data out" i wybierz na liscie "Dane uruchomien" ( Start up) i wejdz do tego folderu. W start up znajdziesz dwa pola: Dane NCK i Dane PLC. Przeslij te dwa zbiory na PC. Dzieki temu zawsze bedziesz w stanie wrocic do stanu obecnego.
Ja bym jeszcze zrobil dodatkowa rzecz: zeby nie musiec na nowo klaibrowac narzedzi i ustalac offsetow.... zrob kopie tabeli narzedzi i offsetu :) , bo jezeli wgrasz stare nck i plc to narzedzia i offsety beda wlasnie z tego momentu, gdy byla robiona kopia. Wiec po udanym wgraniu nckiplc wgraj kopie tabeli narzedzi i offsetu a dopiero wtedy bedziesz mial stan najbardziej aktualny.
A najpewniej byloby zlecic te wszystkie czynnosci komus kto juz raz to robil....
pozdrawiam
>>>>>>>>>> GELO <<<<<<<<<<


Autor tematu
grzesiot
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 15
Rejestracja: 27 lut 2006, 23:24
Lokalizacja: Kraków

#3

Post napisał: grzesiot » 23 lut 2008, 20:09

Bardzo dziękuję za tą cenną informacje, mam jeszcze pytanie ,czy można powrócić do wcześniejszych nastaw nc jeśli użyto opcji w strart-up nc normal-power-up lub start up with default values np porzez reset NCU

[ Dodano: 2008-02-25, 22:43 ]
Udało się wgrać backup z dyskietki parametry przywrócone . Jak poradzić sobie z alarmami 21614- dla osi x,y,z hardware limit switch reached, czy wystarczy dezaktywować protection zone

Awatar użytkownika

gelo
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1027
Rejestracja: 01 kwie 2006, 22:08
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

#4

Post napisał: gelo » 27 lut 2008, 21:32

Uzywaj "NCK reset" tylko w trybie normal power-up...

Czy ten alarm pojawia sie dla wszystkich osi jednoczesnie czy tylko dla wybranej osi? Jezeli dla wszystkich osi to jest to troche dziwne. Jezeli dla jednej osi, to ja zawsze w takim przypadku wylaczalem napedy i recznie ( tzn mechanicznie) zjezdzalem osia z limit switch. No chyba ze dostep jest utrudniony to pozostawal tryb awaryjny ( my przynajmniej taki stosowalismy, tzn. specjalna sekwencja klawiszy uaktywniala napedy mimo najechania na krancowke. Wtedy operator ( "swiadomy tego co robi" :)) mogl zjechac z krancowki. W twojej maszynie tez jest prawdopodobnie cos takiego, niestety nie wiem jak to moze byc uaktyweniane bo to jest indywidualny problem producenta. Przestudiuj troche instrukcje obslugi.

pozdrawiam
>>>>>>>>>> GELO <<<<<<<<<<

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Siemens Sinumerik CNC”