Problem z Sinumerik 850M + Simatic 150S

Dyskusje na temat systemu Sinumerik
Awatar użytkownika

Autor tematu
McAndy
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 66
Rejestracja: 02 mar 2006, 08:41
Lokalizacja: ubolandia

Problem z Sinumerik 850M + Simatic 150S

#1

Post napisał: McAndy » 26 cze 2007, 13:23

Ww sterowanie wraz z PLC zabudowane jest w centrum obr. STEINEL.
Normalnie po załączeniu przyciskiem NC EIN, startuje Sinumerik wraz z PLC. Następnie załącza się zasilanie napędów (EIN) i innych układów.

I tu mam problem.
Po naciśnięciu przycisku EIN (właczanie napędów) sterowanie wraz PLC restartuje się.
Przez ułamek sekundy na PLC zaświeca się czerwona lampka PLC Stop (2), a na zasilaczu u góry gaśnie dioda Power Supply (3).

Wydaje mi się, że może być to problem nadmiernego obciążenia na Wejściach lub Wyjściach lub defekt samego zasilacza, ponieważ diody sygnalizacji stanów Wejść przygasają. Problem w tym, że nie bardzo wiem jak to sprawdzić.
I jeszcze jedno, na kartach Wyjść są takie czerwone diody. Niektóre z nich czasami lekko "ćmią". Jaki jest układ połączeń do karty wyjść.
Mierzyłem napięcie DC 24V na zasilaczu PLC. W momencie naciśnięcia EIN spada do 21,8VDC

Macie jakieś doświadczenia w tej materii?
Załączniki
PLC_Sin850M150_small.JPG
PLC_Sin850M150_small.JPG (73.34 KiB) Przejrzano 877 razy


Rok 2007 "... Jeśli dojdziemy do władzy, to uprościmy i obniżymy podatki"

Tagi:


anoda
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 468
Rejestracja: 06 gru 2004, 10:17
Lokalizacja: P?ock

#2

Post napisał: anoda » 26 cze 2007, 17:43

Jakiego typu wyjścia ma sterownik PLC - jeżeli tranzytorowe to "ćmienie" diód sygnalizuje ,że na wyjściu jest fala prostokątna o jakimś ? wypełnieniu. Zacznij od poszukiwań dokumentacji do sterownika PLC. A możę jest DTR-ka do układu sterowania?
Pozdrawiam

Cokolwiek Byś nie zrobił i tak Będziesz żałować - BROMBEL Liczy się suma kosztów globalnych.

Awatar użytkownika

Autor tematu
McAndy
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 66
Rejestracja: 02 mar 2006, 08:41
Lokalizacja: ubolandia

#3

Post napisał: McAndy » 26 cze 2007, 18:09

Z wyjść sterowane są przekaźniki np. 24VDC i dalej rożne cewki zaworów itp rzeczy.
Na płycie wyjść jest spora ilość tranzystorów mocy z radiatorami (może układ OC?).

Z dokumentacji to dostępny jest logiczny układ połączeń miedzy kostkami Siemensa w maszynie. Brak szczegółowej dokumentacji do PLC i samego 850M.

Mam jeszcze pliki do PLC (z rozszerzeniami *.s5w)
Rok 2007 "... Jeśli dojdziemy do władzy, to uprościmy i obniżymy podatki"


olo_3
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1249
Rejestracja: 31 sie 2004, 22:25
Lokalizacja: EU

#4

Post napisał: olo_3 » 26 cze 2007, 23:59

co potrzebujesz z dokumentacji do 850M, mam takowa wprawdzie nie do tej konkretnej maszyny ale może...
napisz na pw do mnie bo jest co kserować, a nie mieszkam zbyt blisko.

miałem kiedyś taki głupi przypadek polegający na sprawnym inaczej przycisku NCstart - ten zielony - po jego wymianie wszystkie problemy znikły (8M).

[ Dodano: 2007-06-27, 00:11 ]
paczę na ta fotkę i zaczynam powątpiewać ze to 850 ?
po lewej na ścianie wisi AXE (HH) od liniałów (względnie enkoderow -maloprawdopodobne) raczej nie powinno go tam być ponadto karty ms100, ms250 jakoś nie na “swoim miejscu” ale nie umiem się doczytać oznaczeń - zgaduje po wtyczkach
Zwątpienie jest oznaką, że podążasz w dobrym kierunku.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Siemens Sinumerik CNC”