Problem z funkją M10

Dyskusje na temat systemu Sinumerik

Autor tematu
grzenio
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 8
Rejestracja: 04 kwie 2007, 18:41
Lokalizacja: tarnów

Problem z funkją M10

#1

Post napisał: grzenio » 04 mar 2008, 08:42

sinumerik 840d
Mam problem z funkcją M10. Funkcja M11 działa, tzn. szczęki sie otworzą, potem program wykona następne bloki, potem M10 też zadziała, tzn. szczęki sie zamykają i tu jes problem. pojawia sie komunikat "brakuje uprawnienia wczytywania" i program dalej nie pójdzie. Taki komunikat pojawia sie wiele razy podczas wykonywania różnych programów, ale nigdy nie zatrzymuje programu tylko po M10. O co tu chodzi?



Tagi:

Awatar użytkownika

gelo
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1028
Rejestracja: 01 kwie 2006, 22:08
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

#2

Post napisał: gelo » 04 mar 2008, 16:48

Ktos odwalil "maniane" z PLC lub krancowka od zamkniecia uchwytu ( tzn o koncowego polozenia cylindra) jest aktywna ( badz nieaktywna w zaleznosci od zastosowanego rozwiazania). Sprobuj zmniejszyc zakres szczek tzn przestaw je np o 1 zabek, zeby troche wczesniej zaciskaly detal. Zajzyj przy okazji z tylu na cylinder zeby sprawdzic stan krancowek. Rowniez uchwyty hydrauliczne maja kontrole cisnienia roboczego - tzn nastawiasz cisnienie zacisku uchwytu, ale rowniez powinienes nastawic przekaznik cisnienia na wartosc kilka bar mniejsza od roboczego. Wowczas gdyby doszlo do spadku cisnienia przekaznik zatrzyma maszyne, zeby nikogo nie zabilo. Sprawdz czy nie masz wyzszego lub rownego cisnienia na przekazniku cisnienia.

Jezeli PLC jest niedopracowane to mozesz tez miec problem np ze zbyt wczesnym zamykaniem oslon glownych - tzn np. uchwyt jeszcze sie nie zamknal ( programista zklada czas w jakim powinno sie to odbyc) a Ty juz zamknales drzwi i namieszales w logice... ( znam taki przypadek z autopsji :)) ) Sprobuj troche poczekac..

Co to wogole za maszyna?
>>>>>>>>>> GELO <<<<<<<<<<

Awatar użytkownika

niemy
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 19
Rejestracja: 28 lip 2007, 13:01
Lokalizacja: śląskie

#3

Post napisał: niemy » 05 mar 2008, 11:39

Gelo ma rację z tyłu są czujniki zbliżeniowe i one reprezentują stan szczęk. Jeżeli jesteś pewien, że przedmiot mimo wszystko jest dobrze zaciśnięty a one na to nie wskazują to możesz je delikatnie przestawić bo może ktoś w nich grzebał i rozregulował.

A tak przy okazji to mam podobny problem zarówno z koniem i szczękami zacisnąć zacisnę, ale za żadne skarby świata nie dam rady otworzyć ani konia ani szczęk sterowanie moje to 3T zna ktoś przyczynę??
W życiu trzeba mieć albo wiedzę albo znajomości...Ja tego drugiego nie mam więc ćwiczę i zdobywam to pierwsze.

Awatar użytkownika

cieslak_2005r
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 213
Rejestracja: 01 kwie 2006, 17:00
Lokalizacja: Trinidad and Tobago

#4

Post napisał: cieslak_2005r » 05 mar 2008, 20:09

A tak przy okazji to mam podobny problem zarówno z koniem i szczękami zacisnąć zacisnę, ale za żadne skarby świata nie dam rady otworzyć ani konia ani szczęk sterowanie moje to 3T zna ktoś przyczynę??
Miałem na maszynie czasami podobny problem (sinumerik820D), a przyczyna była następująca :
poluzowana śruba hamująca konia. W momencie zamykania kła koń delikatnie się odsuwał
a ciśnienie nie otrzymywało wartości ustawionej np. zamiast 30bar było 20 czy 28bar.
Z reguły sterownik nie podawał żadnego alarmu ani błędu a programu nie dało się wystartować. Można było jedynie zamknąć szczęki lub zabierak ale z otwarciem już był problem.
Jedyny sposób aby pozbyć się problemu było zamknięcie drzwi maszyny następnie ich ręczne ich otwarcie, potem zdjęcie detalu - choć czasem były z tym problemy a następnie dokręcenie śruby hamującej konia.
Po objawach jakie opisujesz można wywnioskować że może być problem np. z położeniem tłoka kła, ciśnieniem, hamulcem konia,... itd. :roll:

Awatar użytkownika

CNCRob
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1319
Rejestracja: 24 cze 2007, 20:42
Lokalizacja: Świdwin / Worcester

#5

Post napisał: CNCRob » 06 mar 2008, 17:03

grzenio pisze:Mam problem z funkcją M10.
czy maszyna to moze produkcja Andrchowska?
- Heidenhain - Siemens - Fanuc -
Able to use the following programmes: FANUC Series 18i-TB, FANUC O-T, SIEMENS SINUMERIC 810D & 840D, ShopMILL, ShopTURN, ManualTURN, HEIDENHAIN CNC ISO, DIN PLUS and TURN PLUS (CNC PILOT) and many more.


Autor tematu
grzenio
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 8
Rejestracja: 04 kwie 2007, 18:41
Lokalizacja: tarnów

#6

Post napisał: grzenio » 07 mar 2008, 08:29

Dzięki GELO. Jedna z krańcówek była przestawiona. Punkcik dla Ciebie :smile:

[ Dodano: 2008-03-07, 08:32 ]
Draco pisze:czy maszyna to moze produkcja Andrchowska?
A skąd taki domysł? czyżby te maszynki tak miały? :smile:

Awatar użytkownika

gelo
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1028
Rejestracja: 01 kwie 2006, 22:08
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

#7

Post napisał: gelo » 07 mar 2008, 10:10

Jedna z krańcówek była przestawiona
raz sie "natniesz" i potem juz nie zapominasz.... :lol:

I oczywiscie dziekuje za punkcik
>>>>>>>>>> GELO <<<<<<<<<<

Awatar użytkownika

CNCRob
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1319
Rejestracja: 24 cze 2007, 20:42
Lokalizacja: Świdwin / Worcester

#8

Post napisał: CNCRob » 07 mar 2008, 13:33

A skąd taki domysł? czyżby te maszynki tak miały?
a masz taka? :)
- Heidenhain - Siemens - Fanuc -
Able to use the following programmes: FANUC Series 18i-TB, FANUC O-T, SIEMENS SINUMERIC 810D & 840D, ShopMILL, ShopTURN, ManualTURN, HEIDENHAIN CNC ISO, DIN PLUS and TURN PLUS (CNC PILOT) and many more.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Siemens Sinumerik CNC”