Problem z 840D

Dyskusje na temat systemu Sinumerik

Autor tematu
Zbich
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 08 sie 2007, 15:38
Lokalizacja: Wrocław

Problem z 840D

#1

Post napisał: Zbich » 08 sie 2007, 15:48

Witam wszystkich

Padl nam HDD w 840-stce i po przegraniu dysku z innej maszyny na nowy(norton ghost'em), nie ma mozliwosci wejscia do Windowsa...czyli "Start Windows without Siemens HMI"...
System sie resetuje i zamiast uruchomic Windowsa jak to jest normalnie to uruchamia odrazu nakladke Siemensa...

Wiecie moze jak rozwiazac ten problem??? Albo jak zmienic lub dodac IP majac dostep tylko do DOS-SHELL'a???

Pozdrawiam



Tagi:


GreasBraken
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 2
Posty: 33
Rejestracja: 07 kwie 2007, 17:49
Lokalizacja: Z Lublina

Re: Problem z 840D

#2

Post napisał: GreasBraken » 27 sie 2007, 10:44

Zbich pisze:Witam wszystkich

Padl nam HDD w 840-stce i po przegraniu dysku z innej maszyny na nowy(norton ghost'em), nie ma mozliwosci wejscia do Windowsa...czyli "Start Windows without Siemens HMI"...
System sie resetuje i zamiast uruchomic Windowsa jak to jest normalnie to uruchamia odrazu nakladke Siemensa...

Wiecie moze jak rozwiazac ten problem??? Albo jak zmienic lub dodac IP majac dostep tylko do DOS-SHELL'a???

Pozdrawiam
Prawdopodobnie uruchomił sie taki badziew co ukrywa wejscie do windy, ja tez tak miałam w pewnym momencie. zrestartuj maszyne, a w momencie gdy pojawi takie jednokrotne menu wyboru ( na 1 lub 2 sekundy) sinumerik to wcisnij szybko strzałke do dołu z pulpitu powinno przeskoczyc linijkie nizej i wtedy IMPUT z klawiatury i jestes w menu wyboru rodzaju startu. potem bodajrze kombinacja poleceń z listy 4-1 zeby odpalic winde ( ale to juz sobie sam poczytasz menu), włazisz w system i tam niech ktos gramotny, lbo ty jak wiesz jak to zrobic ustawi ci zeby przy starcie systemu menu było widoczne a nie ukryte ;P


Tak na marginesie... nie masz systemu na pycie do swowjw maszyny? producent zawsze daje kopie softu i sterowania... aby z tego samego rodzaju maszyny kopiujesz system? bo jak nie to moze być niemiłe BUM... ;P


Autor tematu
Zbich
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 08 sie 2007, 15:38
Lokalizacja: Wrocław

#3

Post napisał: Zbich » 27 sie 2007, 12:14

GreasBraken, tak tak wiem, ale wlasnie to nie dziala wybierasz 4 pozniej 1, dokladnie tak jak mowiles...
system sie restartuje i uruchamia sie hmi zamiast samej windy :/


GreasBraken
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 2
Posty: 33
Rejestracja: 07 kwie 2007, 17:49
Lokalizacja: Z Lublina

#4

Post napisał: GreasBraken » 30 sie 2007, 20:58

Zbich pisze:GreasBraken, tak tak wiem, ale wlasnie to nie dziala wybierasz 4 pozniej 1, dokladnie tak jak mowiles...
system sie restartuje i uruchamia sie hmi zamiast samej windy :/
Raczej inna kombinacja bedzie u ciebie ustawiona, poczytaj jak nazywaja sie kolejne opcje wyboru.

Bo nie ma mozliwości zeby nie dało sie wejsc z tej strony do windy ;P


piotrwasik
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 22 sty 2008, 20:07
Lokalizacja: manchester

#5

Post napisał: piotrwasik » 22 sty 2008, 20:20

prosze o pomoc ucze sie pracowac na maszynie DECKEL MAHO DMP 60S SINUMERIK 840 D ,problem jest w tym ze po angielsku a alarmy sa przeruzne.potrzebuje takie kody np jak;
wycofanie narzedzia.co zrobic gdy zgubi narzedzie,jak detal zostanie zle zlapany przez klampy itp

Awatar użytkownika

gelo
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1028
Rejestracja: 01 kwie 2006, 22:08
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

#6

Post napisał: gelo » 25 sty 2008, 06:38

Trzeba bylo wyjechac do Chin, to bys mial instrukcje po chinsku :) i pewnie by ci bylo latwiej. Na razie pozostaje przynajmniej przegladniecie instrukcji obslugi mimo, ze po angielsku :).
>>>>>>>>>> GELO <<<<<<<<<<


piotrwasik
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 22 sty 2008, 20:07
Lokalizacja: manchester

#7

Post napisał: piotrwasik » 29 sty 2008, 12:21

nie wiem o co Tobie gosciu chodzi jak masz ochote tam jechac to co Cie trzyma!!!


facet ja na tej maszynie pracuje!!!!!

Awatar użytkownika

gelo
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1028
Rejestracja: 01 kwie 2006, 22:08
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

#8

Post napisał: gelo » 30 sty 2008, 21:29

Postanowilem ze zanim tam wyjade, to sie naucze angielskiego, zeby nie zadawac na forum pytan typu: "Jestem w Anglii i wszystko jest napisane po angielsku. Pomozcie!!" :evil:

Mowiac powaznie... tutaj chetnie wszyscy Ci pomoga tylko zadaj konkretne pytanie.

P.S. Z tym wyjazdem to zartowalem oczywiscie.
Moze nie bede mial nowego domu i super samochodu za 5 lat, ale przynajmniej bede u "siebie" i widzial jak dorastaja moje dzieci (tutaj przepraszam tych, ktorzy byli jednak "zmuszeni" wyjechac).
>>>>>>>>>> GELO <<<<<<<<<<

Awatar użytkownika

cieslak_2005r
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 213
Rejestracja: 01 kwie 2006, 17:00
Lokalizacja: Trinidad and Tobago

#9

Post napisał: cieslak_2005r » 02 lut 2008, 22:01

(tutaj przepraszam tych, ktorzy byli jednak "zmuszeni" wyjechac).
Bo już miałem się obrażać :roll: - takie jest życie a ja narazie patrzę tutaj jak rosną moje dzieci, choć za rok może dwa kto wie ??? może powrót na stare śmieci :grin:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Siemens Sinumerik CNC”