Chiron FZ33 - NC3 Sinumerik system 6

Dyskusje na temat systemu Sinumerik

Autor tematu
h92
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 08 lut 2011, 14:57
Lokalizacja: Nibylandia

Chiron FZ33 - NC3 Sinumerik system 6

#1

Post napisał: h92 » 24 lut 2011, 21:30

Witam wszystkich. Po długich poszukiwaniach w internecie trafiłem tutaj. Potrzebuję jakichkolwiek informacji o tej oto maszynie tj. Chiron FZ33 - NC3 (Siemens Sinumerik System 6). Nigdzie nic nie mogłem znaleźć, wszystkie papiery jakie do niej mam są po niemiecku. Próbowałem swoich sił w połączeniu jej z PC, jednak na nic. Sądzę, że źle ustawiłem parametry połączenia (próbowałem różnych prędkości i parametrów). Jedyne co widziałem na ekranie maszyny to alarmy: 085 RS232C, 075 i 073. Nie wiem co one oznaczają. Gdyby ktoś z was miał jakiekolwiek informacje dotyczące tej maszyny lub cokolwiek innego, byłbym wdzięczny za zamieszczenie. Najbardziej jednak przydałyby mi się informacje dotyczące parametrów transmisji, oraz co wybrać w maszynie aby odbierać pliki. (ustawienia blokad, co wpisać, które pokrętło oraz co i jak). Zdaję sobie sprawę iż mój post może was śmieszyć, jednak byłbym wdzięczny za jakiekolwiek pomocne informacje.
Dodaję, jeszcze zdjęcie. Może się przyda :)
Obrazek
Proszę o pomoc i pozdrawiam :)

+ Słyszałem, że pliki muszą posiadać odpowiedni nagłówek aby maszyna je przyjęła, ta informacja też byłaby mile widziana :)



Tagi:

Awatar użytkownika

sinad
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 132
Rejestracja: 08 sty 2006, 23:02
Lokalizacja: Polska

#2

Post napisał: sinad » 24 lut 2011, 23:06

Sinumerik 6 jest niemal identyczny do fanuc 6 zatem:

http://www.memex.ca/docs/Fanuc%206B%20R ... meters.pdf

Wysyłanie cnc=>pc
pokrętło na EDIT>>wpisz numer istniejącego programu>>przycisk PUNCH
Odbieranie pc=>cnc
pokrętło na EDIT>>przycisk READ>>miga napis EDIT -sterownik jest w trybie odbioru>> w pc wyślij program do maszyny.
Składnia programu w pdf


Autor tematu
h92
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 08 lut 2011, 14:57
Lokalizacja: Nibylandia

#3

Post napisał: h92 » 25 lut 2011, 11:19

Dzięki wielkie. Udało się :). O dziwno, próbowałem 10 programów a tylko darmowy CNC simulator potrafi wysyłać i odbierać z tej maszyny. W innych wyskakiwało dużo błędów. Jeszcze raz dzięki.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Siemens Sinumerik CNC”