BRAK SOFTKI DYSKIETKA

Dyskusje na temat systemu Sinumerik

Autor tematu
lex
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 112
Rejestracja: 15 paź 2006, 21:57
Lokalizacja: z wolności

BRAK SOFTKI DYSKIETKA

#1

Post napisał: lex » 02 kwie 2007, 13:54

jak wgrać program?
jak zawsze( przed wdrożeniem nowego programu)
przyszło mi wgrać program za pomocą portu usb( te nowe maszyny taki mają) do maszyny z( sin "840d ) -z zew. stacji dyskietek i tu czekała mnie niespodzianka - mimo przekręcenia kluczyka na poz3 i przejściu na "usługi" z boku ekranu nie pokazał się klawisz funkcyjny" dyskietka" za pomocą którego jest realizowany przesył programów. W związku z tym ze podejrzewam ze ktoś coś tam "namieszał" jest pytanie -co zrobić aby przywołać ten poprzedni stan ? (by wywołać ten przycisk funkcyjny)(hasła też nie pomagają)
Maszyna jest wielokabinowa i każda ma oddzielny pulpit sterowania. Na dwóch wchodzi normalnie (JEST SOFTKA) i przegrywanie normalnie działa a na pozostałych niestety nie i z tąd problem( dlatego uważam że jakiś ciekawski tam grzebał.
Parę GODZIN NA TYM STRACIłEM I NIC.
Jak to rozgryżć?
.


oczy Wielkiego Brata widzą wszystko

Tagi:


GreasBraken
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 33
Rejestracja: 07 kwie 2007, 17:49
Lokalizacja: Z Lublina

Re: BRAK SOFTKI DYSKIETKA

#2

Post napisał: GreasBraken » 12 kwie 2007, 21:18

Zewnętrzny napęd dyskietek... rozumiem ze przenośne urządzenie? jesli tak to czy sprawdzałes na innej maszynie/złaczu USB czy aby nie jest uszkodzony napęd?

Jesli jest ot takie rozwiazanie jak u mnie, czyli wbudowany port dyskietek to czy sprawdziłes wszystkie kabelki? u mnie sie kiedys poluzował kabelek i tez nie było widac napędu...

sprawdz najpierw to bo jakos innej przyczyny na początek nie widze zeby nie widziało napedu...


PS: próbowałes konfigurować cos w usłudze sieciowej? nazywa sie to jakos DNC-FS lub jakos tak podobnie ( jutro sprawdze). Jest to usługa umożliwiwjaca połaczenie maszyny z komuterem PC i bezposredni transfer z pliku udostepnionego na PC na dysk maszyny.


ps2: w opcjach transferu plików jest tam takie cosik ze mozna przełaczac sie pomiedzy zawarościa dysku maszyny, dyskietki/dysku sieciowego i pamięcia NCU... Moze tam masz cos poprzestawiane? nie ten ekran na starcie sie odpala i dlatego wprowadza zamieszanie.

Posprawdzaj to najpierw, a jak nie pomoze to sprawdz jeszcze dokumentacje do sinumerika no i pozostaje telefon do serwisu sinumerika w polsce, przewazniw pomagaja w prostych sprawach za friko.

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Siemens Sinumerik CNC”