boehringer vdf32m sinumerik 880??

Dyskusje na temat systemu Sinumerik

Autor tematu
piotrasss
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 6
Rejestracja: 29 paź 2016, 23:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

boehringer vdf32m sinumerik 880??

#1

Post napisał: piotrasss » 30 paź 2016, 20:27

witam mam w pracy taką maszyne i trochę uciążliwe jest pisanie na niej programy przynajmniej w taki sposób jak mnie kolega uczył. dokłagnie chodzi o cykle . czy jest możliwość zapisania w prosty sposób programu na roztaczanie otworu lub planowanie piast w ptzypadku gdy trzeba zebrać bardzo dużo materiału? coś na wzór g71,g72 w fanucu?? obecnie trzeca wstawić cykl opisać go potem opisać podprogram do cyku i czasem i tak nie chce wykonać tego albo jakieć dziwne ruchy robi. a i jeszce jest problem że jak w geometri opisze pltke że ma promień 0,8 to przejeżdza wymiar zadany w cyklu jak to obejść?? znalazłem jakiegoś manuala po polsku ale on jest chyba do frezarki i jakoś nie zrozumiałe napisany.w załączniku wtawiam przykładowy rysunek . matreiał surowy fi 500 wiertło 54 jak to najwygodniej rozpisać , głownie chodzi o wytaczak zgróbny.
Załączniki
rysunek.jpg



Tagi:


Zevyr
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 14
Rejestracja: 22 lut 2013, 13:57
Lokalizacja: Świebodzice

#2

Post napisał: Zevyr » 02 lis 2016, 11:56

Co masz na myśli mówiąc, że po wpisaniu promienia płytki "przejeżdza" Ci wymiar? Wg mnie sprawdź po prostu czy wpisałeś odpowiednią funkcję korekty promienia G41/G42.

Co do samego rozpisania to jeżeli na prawdę nie chcesz korzystać z cyklów maszynowych to ja bym proponował R parametry.


Autor tematu
piotrasss
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 6
Rejestracja: 29 paź 2016, 23:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#3

Post napisał: piotrasss » 06 lis 2016, 11:42

g41/g42 nie używam bo nie mam takiej potrzeby. kontury nie są skomplikowane. mógłbyś rozpisać na prostym przykładzie np. tym co podałem ?? te funkcje R . znalazłem instrukcje po polsku ale ni jak nie mogę zatrybić o co w niej chodzi. wszystko jest tam opisowe i zero przykładów.

a jaszcze bardzo ważne pytanie co do bazowania narzędzi i ustawiania "0" w G54 (bazy)
- czy przy bazowaniu narzędzia jest jakaś funkcja jak np w starszym fanucu np OTT MZ..MX.. a w nowszym np 21iTB input.C . do bazowania narzędzi i MEASURE do ustawiania 0. ?? bo tutaj przycisk measure mam ale żadne kombinacje nie działają i wyskakuje błąd. wszystko muszę sam liczyć i ręcznie wpisywać.


Autor tematu
piotrasss
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 6
Rejestracja: 29 paź 2016, 23:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#4

Post napisał: piotrasss » 24 gru 2016, 13:37

Nikt nic nie pomoże?? Nikt nie miał do czynienia z tym systemem ??

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Siemens Sinumerik CNC”