powiekszenie gwintu na tokarce cnc

Dyskusje na temat systemu Faunc

Autor tematu
Leszek6304
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 26 sie 2010, 22:25
Lokalizacja: Carlow Irlandia

powiekszenie gwintu na tokarce cnc

#1

Post napisał: Leszek6304 » 26 sie 2010, 22:38

Witam forumowiczow. Od 4 lat pracuje na tokarkach cnc Puma i Victor w Irlandii.
Zaczynalem jako zielony i dopiero po kilku miesiacach zaczalem lapac o co chodzi
w programowaniu. Chcialbym zapytac jak mozna powiekszyc gwint wewnetrzny ponownie, po wyjeciu tuby z maszyny. Uzywam G76, gwint M110x2. Dziekuje za porady.



Tagi:


marcin francus
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 115
Rejestracja: 10 lut 2009, 15:39
Lokalizacja: oostrozebeke

#2

Post napisał: marcin francus » 26 sie 2010, 22:45

witaj
z tym jest zawsze duzo zabawy i ustawiania a szansa na sukces jak w totku
chyba ze masz maszyne chodzaca na Simensie 840
tam jest opcja do naprawy lub przetoczenia istniejacego gwintu
pozdro
M


Autor tematu
Leszek6304
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 26 sie 2010, 22:25
Lokalizacja: Carlow Irlandia

#3

Post napisał: Leszek6304 » 26 sie 2010, 23:05

Niestety jest to Fanuc.


CoCoN
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 1
Posty: 80
Rejestracja: 20 wrz 2008, 18:28
Lokalizacja: dolnośląskie

#4

Post napisał: CoCoN » 27 sie 2010, 10:30

Musisz przed wyjęciem detalu z uchwytu zaznaczyć jego położenie w szczękach (klasycznie - krecha z detalu na uchwyt niezmywalnym flamasterm).
Po zmierzeniu detalu włożyć go tak samo wg zaznaczonej "krechy".
Gwint powiększyć zmianą korekcji w osi X w odpowiednim kierunku dla narzędzia gwintującego.
Detal można odmocowywać wielokrotnie, nie "psując" gwintu, pod warunkiem
tego samego (kątowo) umieszczenia go w uchwycie.
Oczywiście, obroty wrzeciona bz.
Itp.


Autor tematu
Leszek6304
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 26 sie 2010, 22:25
Lokalizacja: Carlow Irlandia

#5

Post napisał: Leszek6304 » 30 sie 2010, 23:01

Dzieki za to ale wiem ze jest sposob przy uzyciu M19, odmierzenie srodka pierwszego naciecia, co jest wartoscia stala startowa, dla kolejnych zamocowan elementu mierzymy znow srodek pierwszego naciecia, odejmujemy te wartosci i wyliczamy roznice. Nastepnie o te roznice przesuwamy punkt startowy Z w programie. Pokazywal mi to jeden Irlandczyk ale nie wszystko zrozumialem dokladnie. Moze ktos z was zna taki sposob, zeby to po kolei wytlumaczyc.


Fraxinus
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 6
Rejestracja: 27 sty 2010, 07:54
Lokalizacja: Trójmiasto

#6

Post napisał: Fraxinus » 31 sie 2010, 21:50

Jeżeli masz wszystkie detale jednakowej długości, spróbuj puścić gwintowanie najlepiej na single block i sprawdź czy trafia w gwint, jeśli nie otwierasz uchwyt i obracasz detal i tak aż trafi, wtedy zaznaczasz sobie na uchwycie miejsce, gdzie zaczyna się bruzda gwintu na końcu detalu. Kolejną sztukę mocujesz tak, aby znak na uchwycie i początek gwintu były w jednej linii. Można też zrobić zupełnie nową sztukę i zaznaczyć to miejsce przed odmocowaniem. Powodzenia :smile:
Z punktu- mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być- musimy tak organizować, żeby tej krytyki nie było- tylko aplauz i zaakceptowanie.

Awatar użytkownika

rafalxfiles
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 665
Rejestracja: 28 sie 2006, 17:55
Lokalizacja: dolnyśląsk
Kontakt:

#7

Post napisał: rafalxfiles » 02 wrz 2010, 10:58

Czyli tak jak kolega wyczytał. .szansa poprawienia gwintu jak 1 do 100. Lepiej wziąć na zwykłą tokarkę i poprawić.


czarek
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 2
Posty: 73
Rejestracja: 27 wrz 2006, 17:57
Lokalizacja: warszawa

Poprawianie gwintu na cnc

#8

Post napisał: czarek » 10 mar 2011, 17:56

Witam, podłączam się do tematu , też szukam tego sposobu bo wiem że jest i można dokładnie trafić w zwój , nie chce mi się wierzyć że nikt go nie zna tylu dobrych programistów tu czytałem posty , czekam może ktoś napisze jak to zrobić na fanuc-tc
Czarek

Awatar użytkownika

misiek2lucky
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 4
Posty: 66
Rejestracja: 02 lut 2011, 01:42
Lokalizacja: Świdnik

#9

Post napisał: misiek2lucky » 26 sie 2011, 23:06

Leszek6304 pisze:Dzieki za to ale wiem ze jest sposob przy uzyciu M19, odmierzenie srodka pierwszego naciecia, co jest wartoscia stala startowa, dla kolejnych zamocowan elementu mierzymy znow srodek pierwszego naciecia, odejmujemy te wartosci i wyliczamy roznice. Nastepnie o te roznice przesuwamy punkt startowy Z w programie. Pokazywal mi to jeden Irlandczyk ale nie wszystko zrozumialem dokladnie. Moze ktos z was zna taki sposob, zeby to po kolei wytlumaczyc.
Nie wiem jak to wytłumaczyc ale bardzo chętnie bym to koledze pokazał, właśnie dzięki cytowanemu tekstowi sam sie nauczyłem tego robić, sprytne z tym M19. Tyczy to sie tylko gwintu nacinanego nozem, lub grzebieniem.

ja to robie tylko sobie nie licze, ustawiam wrzeciono M19, wjeżdzam narzędziem w środek rowka pierwszego nacięcia tak żeby mi pasowało tutaj ustawiam sobie punkt startowy a żeby nie było kolizji, to odejmuje od punktu startowego np dwuktotność skoku gwintu, i nie ma bata wchodzi jak w ........

A co do trafiania w gwint robiony gwintownikiem z drugiego czy kolejnego mocowania, to tu ratuje tylko specjalna oprawka dzieki ktorej gwitnownik sam trafi po swojej scieżce, ale to jest nie praktyczne i jest mała szansa na to że zwalimy gwint, powiedzmy jakis mały procent.
Fanuc 0i t DOOSAN Lynx 220 LM & 300

Nie ma złych obrabiarek, są one tylko źle wykorzystywane.....


czarek
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 2
Posty: 73
Rejestracja: 27 wrz 2006, 17:57
Lokalizacja: warszawa

#10

Post napisał: czarek » 28 sie 2011, 21:07

Możesz mi podesłać taki program poglądowo na [email protected] muszę to wypróbować może się uda.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Fanuc”