postprocesor fanuc 21i-tb - tokarka hyundai

Dyskusje na temat systemu Faunc

Autor tematu
dziera
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 11 lis 2010, 18:43
Lokalizacja: rybnik

postprocesor fanuc 21i-tb - tokarka hyundai

#1

Post napisał: dziera » 13 lis 2010, 21:15

Witam,mam problem ze znalezieniem postprocesora do fanuca 21i-tb ktory mozna odpalic na alphacamie v7.Pewnie koledzy i kolezanki mnie zbesztaja ze juz takie posty byly ale wierzcie mi szukalem.Leniem nie jestem.Sprawa bardzo pilna czy moze ktos pomoc?



Tagi:

Awatar użytkownika

skoti
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1743
Rejestracja: 28 gru 2004, 23:56
Lokalizacja: Rybnik

#2

Post napisał: skoti » 13 lis 2010, 21:45

Ja dla Fanuc O-TD i O-MD użyłem tego postprocesora dla fanuc który jest w katalogu z postprocesorami . Na tokarce nie ma praktycznie żadnych problemów z tym ze nie używam cykli . Na frezarce cykle są używane i tez nie ma problemów . Postprocesor można otworzyć alha-editem i ewentualnie nieco poprawić . Trzeba się wgryźć w niego i można sobie go dostosować . Wątpię czy znajdziesz gotowego pod twoje sterowanie ponieważ AC jest mało popularny w Polsce ale może ....


Autor tematu
dziera
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 11 lis 2010, 18:43
Lokalizacja: rybnik

#3

Post napisał: dziera » 14 lis 2010, 14:55

no tak myslalem ze moze byc z tym problem.z tym ze moj alpha cam przy uruchomieniu pyta o domyslny postprocesor i klikajac na ktorykolwiek,program nie odpala.tak jak by nie czytal tych postprocesorow.moze ktos umie jeszczce w tej kwestii doradzic?czy te postprocesory nie sa aktywne?


pkar
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 45
Rejestracja: 04 lip 2008, 09:46
Lokalizacja: Mazowieckie

#4

Post napisał: pkar » 13 gru 2010, 17:09

być może masz wersje onepost, wtedy działa ona tylko z jednym/zakodowanym/ postprocesorem.

Spróbuj wskazać mu plik ONEPOST (czy jakoś tak, chyba niema rozszerzenia) który powinien być w katalogu z postami.

Co do samego pp do fanuca to mam ich kilka które sam pisałem więc jeśli uda ci się włączyć alphacam to mogę pomóc(jak by co zakodować post dla wersji one też umiem)
Na pochyłe drzewo i Salomon nie naleje

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Fanuc”