Fanuc oi tc jaka funkcja dla konia.

Dyskusje na temat systemu Faunc
Awatar użytkownika

Autor tematu
misiek2lucky
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 3
Posty: 66
Rejestracja: 02 lut 2011, 01:42
Lokalizacja: Świdnik

Fanuc oi tc jaka funkcja dla konia.

#1

Post napisał: misiek2lucky » 03 lut 2011, 00:55

Mam maszynke taka fajną pracuje na niej tylko że nikt sie na niej nie zna tak do końca, instrukcji szczegółowej też brak, w innych manualach info brak. Chodzi o dosuwanie konia, nie samego kła ale całego konia. Do tej pory przesuwam go ręcznie, wiem że ma napęd i mozna auto, tylko nie znam funkcji. Jak ktos zna funkcje dla samego kła tez będę wdzięczny.

Byc może to u mnie w ogóle nie działa bo są przyciski na maszynie dla całego konia, lecz nie działają. Mimo wszystko chciałbym wiedzieć jeśli istnieje taki kod, a słyszałem że jest. Pozdrawiam.



Wiem ze sterowania się bardzo różnią ale lubię eksperymentować, to najlepszy sposób do nauki:).



Tagi:


c0n0c
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 42
Rejestracja: 23 maja 2010, 17:57
Lokalizacja: Lower Silesia

#2

Post napisał: c0n0c » 03 lut 2011, 12:07

Wpisuj kolejne funkcje M odM10 do M99, (z wyjątkiem standardowo oklepanych: M0, M1, M2, M3, M4, M5, M6, M8, M9) a drugą rączkę trzymaj na grzybku awaryjnym :oops: ; powinno zadziałać. To tylko 15 minut roboty.
A ta tokarencja to rzemieślnicza "no name"? :mrgreen:

Awatar użytkownika

Autor tematu
misiek2lucky
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 3
Posty: 66
Rejestracja: 02 lut 2011, 01:42
Lokalizacja: Świdnik

#3

Post napisał: misiek2lucky » 03 lut 2011, 12:38

hehehehe, no tak ta metodą może odkryje jeszcze coś nowego:), to jest VICTOR
.... VT plus-20.

Tak szczerze powiem że ja na niej robiłem już nie robię, ale robi znajomy człowiek, ja bym ja przemaglował ale mam inną prace. Za to mam do niej sentyment i interesuje sie każdym tematem związanym z tą maszynką:). Żałuje że osobiście nie mogę poświęcić jej więcej czasu. oooo nawet dam linka do moich fotek mojej byłej ;p;p za sekunde.



http://chomikuj.pl/misiek2lucky/GaleriaPub


Internet mi kradna, tak poya tematem, ciagle jakies awarie..


radeko
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 302
Rejestracja: 20 lut 2009, 20:17
Lokalizacja: -;)

#4

Post napisał: radeko » 08 lut 2011, 16:56

Szkoda,że nie zrobiłeś zdjęcia tego konia w galerii na chomiku :)
W mojej tokarce Mori Seiki są przyciski do sterowania koniem i pinolą, i one rzeczywiście nie działają ,o ile nie ustawisz się w jednym konkretnym położeniu głowicy względem suportu wzdłużnego .... Jest takie jedno miejsce w którym wysuwa się bolec zaprzęgający głowicę z koniem .... Po najechaniu na to miejsce i odblokowaniu bolca konik zaprzęgnięty zostaje z głowicą i przesuwa się wraz z nią do momentu ustalenia pozycji ... Później wracasz bolcem i znów głowica jeździ niezależnie... Kolejny przycisk dosuwa pinolę.....
Sprawdź u siebie może jest podobnie ...
Na SL15 nie potrzeba do tego powietrza, na SL45 niezbędny jest kompresor do przesuwu koniem .... zorientuj się też w tym temacie, może nie masz podłączonej instalacji pneumatycznej o ile jest wymagana....

Awatar użytkownika

Autor tematu
misiek2lucky
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 3
Posty: 66
Rejestracja: 02 lut 2011, 01:42
Lokalizacja: Świdnik

#5

Post napisał: misiek2lucky » 09 lut 2011, 00:23

A więc tak, jeśli chodzi o funkcje M rozgryzłem już to, nawet znalazłem część pomocnej instrukcji, kolega c0n0c ma niezły pomysł tez bym tak zrobil może bym odkrył przy okazji cos nowego...

Przy okazji zabawy dowiedziałem się że....
M11 M10 to moje hydrauliczne szczęki na wrzecionie, zacisk otwórz zamknij

M12 M13 to wysuniecie lub schowanie "kła" -pinoli.

M14 M15 Teoretycznie ma to być posuw całego konia przy czym....

M16 jest to blokada konia hydrauliczna do korpusu maszyny czyli...

(Lecz M14 15 16 nie skutkuja niczym, bez reakcji, ale tez bez komunikatu błędu..)

Jak mówił kolega radeko byc może faktycznie jest punkt w którym jakiś sworzeń czy inne ustrojstwo ma swoje miejsce i wtedy to wszystko sie sprzęga. Ciekawe. Faktycznie Radeko tez są tam przyciski które nie działają dla glowicy, ale dla pinoli działają (musza:)) więc...

BYć może nalezy znaleźć ten punkt...

BYc moze jak mówiłeś nie jest podłączone powietrze lub hydraulika...
lub
być może nie jest włączona ta funkcja w systemie....


Powietrze jest bo dziąła na niej łapa, chwytak detali, ale może nie wszędzie.
No składali to konowały bo nawet podajnika automatycznego nie umieją ustawić ponownie,
jest ale stoi jako ozdoba.


Nie ma fachowca do tej maszyny a szkoda bo ona dużo potrafi, co rusz wychodza nowe rzeczy, jest inteligentna maszynka:):).

Jak juz pisałem jestem pośrednikiem w tym problemie ale będe starał się w niego zagłębiac:)...

Dziękuje wam za pomoc może wyjdzie jeszcze coś ciekawego w tym temacie..
Zdjęcie konika umieszczę jeszcze dla uzupełnienia, może nawet jeszcze dziś dostane.


Żałuje że już tam nie robię tylko pośrednicze, lubię poznawać maszyny i odkrywać ich możliwości.






A tak w innym temacie, dowiedziałem się o nowych funkcjach,


Zawsze jak był robiony promień były podawane konkretne współrzędne, a okazuje sie że wystarczy wpisać tylko np R5 lub R-5 a ona sama robi właściwy promień oczywiście 90 stopni. Mało tego polecenie analogicznie C5 lub C-5 robi promień kwadratowy, właściwie po prostu fazę, bardzo to skraca program i ułatwia sprawę. Może się komuś przyda to info.


Pozdrawiam:):)



Ale sie rozpisałem...

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Fanuc”