Czy X110 to inaczej RS232??????

Dyskusje na temat systemu Faunc

Autor tematu
mikolajekm
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 25 lis 2006, 08:51
Lokalizacja: Bydgoszcz

Czy X110 to inaczej RS232??????

#1

Post napisał: mikolajekm » 27 lis 2006, 13:12

Witam. Mam zapytanie. Pracuje w firmie która ma Maho Deckel 63V oparte na Fanucu. Ogolnie jest problem z transmisja - mozna przerzucic programy do maszyny za pomoca FTP ale tylko 500 kb, bo wiecej miejsca nie ma. i tu moje pytanie: czy mozna wykorzystac to zlacze (jest z tylu w maszynie) jako transmiter? Czy tojest inaczej port równolegly RS232 to X110??? Prosze o odpowiedz bo niemoge znalesc odpowiedzi ani w ksiazkach ni w necie. I czy mozna bedzie wtedy przewalic programy za pomoca softu DNC albo wysylac w locie do maszyny w trakcie obrobki. Pozdraiwam i dziekuje za ew. wskazowki.

I co to jest ten X110. W internecie znalazlem tylko wzmianke ze jest to 14 kanałowy digital input, czyli tylko przyjmuje maszyna... o to by chodzilo tylko jak to sprzezyc z komputerem. I czy w MH63V istenieje mozliwosc odbioru sygnaly z tego. Pozdro

[ Dodano: 2006-11-27, 13:14 ]
Aha... Dowiedziałem się że chodzi prawdopodobnie o sterowanie Fanuc 16i... Moze to cos pomoze??? nie mam złącza PCMCIA, a jedynie z tylu ten port X110 co wyglada jak szeroki RS no i maszyna jest sprzezona z siecia... Pozdrawiam



Tagi:

Awatar użytkownika

skoti
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1743
Rejestracja: 28 gru 2004, 23:56
Lokalizacja: Rybnik

#2

Post napisał: skoti » 27 lis 2006, 18:00

Zerknij tu może cos znajdziesz . http://www.aggsoft.com/cnc-dnc/
Poza tym nie pisz tego samego w kilku działach . Wystarczy w jednym właściwym .


mikolajekm
Posty w temacie: 1

ten sam

#3

Post napisał: mikolajekm » 27 lis 2006, 20:38

Przepeaszam za ten balaganik... Dzikeuje za odzew. Seredecznie pozdrawiam


tom_privat
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 10 gru 2006, 11:05
Lokalizacja: Polska

#4

Post napisał: tom_privat » 10 gru 2006, 11:10

Witam,
X110 to nie jest RS232.
RS232 to szeregowy standard przemyslowy do przesylania danych, a X110 to po prostu zlaczka. W dokumentacji elektrycznej kodem X oznacza sie najczesciej wszelkie zlacza, gniazda itp. a 110 to po prostu numer indentyfikujacy ja na schemacie elektrycznym z tego co napisales to wyglada to na zwykly rs-232 mozesz bez problemu podpiac sie i przesylac dane. Zreszta jak masz schemat to poszukaj na nim zlacza X110.

Tomasz

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Fanuc”