Zatrzymanie i wznowienie programu

Dyskusje na temat systemu Heidenhaina
Awatar użytkownika

Autor tematu
harris
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 01 lis 2013, 11:34
Lokalizacja: WH/GKA

Zatrzymanie i wznowienie programu

#1

Post napisał: harris » 10 sie 2014, 09:10

Witam!
Jestem samoukiem. Od pół roku pracuję na DMU 70V z HH 426 PB. Piszę sobie proste programy w CAMie i generuję kod w ISO. Na razie praca idzie mi nie najgorzej.
Dotychczas programy robiłem dosyć krótkie, ale teraz trafiła się robota na dłuższe i mam problem. Bywają sytuacje, że trzeba zatrzymać program, sprawdzić płytki czy nie przytarte i wrócić do bloku z którego się zatrzymało.
Robię tak:
1. Zatrzymuję program, czerwonym przyciskiem 0, wchodzę w tryb ręczny, np. sprawdzam płytki, załączam obroty M3, wracam do trybu wykonania programu,
2. Wchodzę softkeyem w "dosuw do pozycji N"
3. Otwiera się okienko Mid-Program Start, wpisuję numer wiersza z którego chciałby żeby wystartował program
4. Zatwierdzam zielonym przyciskiem i... doopa.
Program przechodzi na ekranie wierszami ale maszyna stoi.
Co robię źle? Czy jest jakaś inna procedura wznowienia po zatrzymaniu?


RLRRLRLL

Tagi:


Loser
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 242
Rejestracja: 06 lip 2007, 21:27
Lokalizacja: Nienack

#2

Post napisał: Loser » 10 sie 2014, 09:30

W trybie automatycznym powinna być taka funkcja (w softkeyach na dole) SKANOWANIE BLOKÓw, chyba że w 420 nazywa się to dosuw do pozycji N, jeśli tak to wybierasz tę funkcję, wpisujesz nymer wiersza z którego chcesz ruszyć, potwierdzasz zielonym i potem po przeskanowaniu programu przez maszynę pojawi ci sie softkey: POZYCJA URUCHOM w lewym dolnym rogu ekranu, wciskasz to potem potwierdzasz kilka razy zielonym i powinno być OK.

Awatar użytkownika

smouki
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1508
Rejestracja: 04 lis 2007, 19:45
Lokalizacja: Kristiansund
Kontakt:

#3

Post napisał: smouki » 10 sie 2014, 22:31

na 320 daje czerwony stop, na ekranie pojawia mi się soft key "posówy ręczne", naciskam to i mogę odjechać osią, sprawdzić, wymienić płytki, i naciskam soft key "powrót na kurs" maszyna powraca do punktu gdzie nacisnąłem czerwony i staje, naciskam zielony i jedzie dalej, po czerwonym oczywiście odjeżdżamy i zatrzymujemy wrzeciono, przed powrotem do punktu zatrzymania włączamy wrzeciono. bez szukania czy bloku czy czegoś tam
jak ktoś chce znajdzie sposób...jak ktoś nie chce znajdzie powód
MÓJ KANAŁ YOUTUBE


Loser
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 242
Rejestracja: 06 lip 2007, 21:27
Lokalizacja: Nienack

#4

Post napisał: Loser » 11 sie 2014, 06:49

smouki pisze:na 320 daje czerwony stop, na ekranie pojawia mi się soft key "posówy ręczne", naciskam to i mogę odjechać osią, sprawdzić, wymienić płytki, i naciskam soft key "powrót na kurs" maszyna powraca do punktu gdzie nacisnąłem czerwony i staje, naciskam zielony i jedzie dalej, po czerwonym oczywiście odjeżdżamy i zatrzymujemy wrzeciono, przed powrotem do punktu zatrzymania włączamy wrzeciono. bez szukania czy bloku czy czegoś tam
No to jest druga metod na przerwanie programu z możliwością powrotu. Po zatrzymaniu wykonywania programu wciska się softkey RĘCZNA OBSŁUGA, potem można odjechać narzędziem (obejrzeć detal narzędzie), potem jak chce się wrócić do programu to wciskamy softkey POZYCJA URUCHOM, i kilka razy zielony aż dojedzie. Minusem tej metody jest to że nie można oddać narzędzia do magazynu (można zdjąć jeżeli maszyna ma przycisk zwalniający zacisk, bezpośrednio przy wrzecionie)

Awatar użytkownika

smouki
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1508
Rejestracja: 04 lis 2007, 19:45
Lokalizacja: Kristiansund
Kontakt:

#5

Post napisał: smouki » 11 sie 2014, 16:05

Kolega Loser mnie poprawił z nazewnictwem troche, bo maszynę mam angielsku i wiem co robią guziki, ale nie pamiętałem co dokładnie na nich pisze i jak je przetłumaczyć. ja mam starą maszynę z manualną wymianą narzędzi więc ta metoda jest w sam raz jak dla mnie
jak ktoś chce znajdzie sposób...jak ktoś nie chce znajdzie powód
MÓJ KANAŁ YOUTUBE

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Heidenhain”