tnc145 a tncremo

Dyskusje na temat systemu Heidenhaina

Autor tematu
przemo24
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 3
Posty: 53
Rejestracja: 26 lut 2008, 18:39
Lokalizacja: Freiburg BW

tnc145 a tncremo

#1

Post napisał: przemo24 » 18 lut 2010, 17:44

witam ... probuje zgrac program z maszyny na pc i niewiem jak to zrobic prubowalem na rozne sposoby np. po wybraniu opcji zgrywania podaje mu miejsce gdzie ma wrzucic program i nic sie niedzieje ... w druga strone idzie bez problemu ... prosze o pomoc niech ktos z zyczliwych opisze procedure ..... z gory dziekuje

sterowanie tnc145



Tagi:

Awatar użytkownika

Łuki31
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 333
Rejestracja: 28 lip 2007, 00:05
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

#2

Post napisał: Łuki31 » 21 lut 2010, 16:30

Witam
Jeżeli idzie w jedną stronę to ,albo masz kabelek coś nie tak ,ewentualnie na maszynie robisz coś nie tak .
Opisz co robisz po kolei dałem Ci link w poprzednim temacie do przesyłania programów ...
Jak pytam to znaczy że nie wiem ,jak wiem to odpowiem i pomogę ,więc doceń to -tak jak ja doceniam Cię !!!!


Autor tematu
przemo24
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 3
Posty: 53
Rejestracja: 26 lut 2008, 18:39
Lokalizacja: Freiburg BW

#3

Post napisał: przemo24 » 21 lut 2010, 22:07

witam kolego Luki ...
Ustawiam w tncremo 2400 i to samo na maszynie nastepnie wybieram w tncremo ME RECEIVE podaje gdzie ma wrzucic program np. c:\ programy i to wszystko ... niewiem tylko jak wpisac nazwe programu ktory chcem pobrac z maszyny poniewaz tam jest tylko edytor niema biblioteki a maszyna nazywa program jakos domyslnie , tak mi sie wydaje ...
pozdrawiam

Awatar użytkownika

Łuki31
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 333
Rejestracja: 28 lip 2007, 00:05
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

#4

Post napisał: Łuki31 » 22 lut 2010, 18:10

Witam
rozumiem że kopiujesz to z poziomu maszyny ....?
najlepiej utwórz sobie nowy katalog np.PROGRAMY w dowolnym miejscu na kompie ,w TncRemo wskażesz mu gdzie ma to zapisywać i skąd ma brać programy ,
Podczas zapisu w TncRemo pokazuje Ci się zapisz i pyta gdzie następnie podajesz mu ten katalog PROGRAMY i nr programu taki jak jest w maszynie ,potem do maszyny i na przód :mrgreen:
jak by co to pisz musi działać....
Jak pytam to znaczy że nie wiem ,jak wiem to odpowiem i pomogę ,więc doceń to -tak jak ja doceniam Cię !!!!


Autor tematu
przemo24
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 3
Posty: 53
Rejestracja: 26 lut 2008, 18:39
Lokalizacja: Freiburg BW

#5

Post napisał: przemo24 » 22 lut 2010, 20:10

witam kolege... nierozumiem zabardzo co to znaczy z poziomu maszyny :???: ja na maszynie ustawiam 2400 i wciskam klawisz EXIT .. reszte robie na tncremo czyli katalog i tak dalej... niewiem skad man wziazc nr programu maszyna sama ustawia cos domyslnie ...gdzie mozna sprawdzic jaki numer ma program ktory jest w maszynie bo w edytoze u gory niema nic ...

Awatar użytkownika

Łuki31
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 333
Rejestracja: 28 lip 2007, 00:05
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

#6

Post napisał: Łuki31 » 22 lut 2010, 22:55

Kolego przemo24 my to robimy tak :oops:
komputer wł TncRemo ustawiamy w zależności jaka to ma być maszyna (bo jest kilka )
potem jak w przypadku kolegi maszyna nie ma funkcji FE tylko ME SEND jeśli wysyłasz do maszyny i ME RECEIVE jak odbierasz z maszyny
ustawiasz sobie np ME RECEIVE i program pyta się gdzie zapisać podajesz folder gdzie to ma być
jak podasz folder to potem pyta się co ma zapisać i podajesz mu nr programu taki jak jest w maszynie np 11.H i ENTER
Potem idziesz do maszyny wciskasz EXT i wyświetla się lista co maszyna ma zrobić czy pobrać ,czy wysłać czy pojedynczo czy wszystkie itp...
Wciskasz wyślij pojawią się programy w maszynie dajesz ten co chcesz wysłać i ENTER
idziesz do kompa robisz odśwież i program powinien być w danym folderze :mrgreen:
w drugą stronę robisz wszystko odwrotnie .... :roll:
Jak pytam to znaczy że nie wiem ,jak wiem to odpowiem i pomogę ,więc doceń to -tak jak ja doceniam Cię !!!!

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Heidenhain”