tnc 370 krańcówki

Dyskusje na temat systemu Heidenhaina

Autor tematu
lackyluk
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 17
Rejestracja: 06 cze 2008, 07:24
Lokalizacja: Częstochowa

tnc 370 krańcówki

#1

Post napisał: lackyluk » 03 lut 2012, 20:40

Witam
Potrzebuję pomocy w ustawieniu parametrów krancówek osi. Problem polega na tym, że na wyłączonej maszynie został poruszony stół i teraz nie można zjechać na krancówki a system alertuje GROSS POSITIONING. Jakieś sugestie?



Tagi:


nitroGroch
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 14
Rejestracja: 24 maja 2011, 11:52
Lokalizacja: Białogard

#2

Post napisał: nitroGroch » 04 lut 2012, 09:26

Witam
Znalazłem coś na konkurencyjnym forum że może być to problem z łożyskami osi na której występuje problem. U mnie po wyłączeniu maszyny i poruszeniu stołem nie ma problemu z zerowaniem. Przy włączonej maszynie i z wciśniętym "grzybem" ruszyłem stołem - na kompie wywala 2 kolumny błędów w systemie szesnastkowym. Po resecie wszystko działa jak należy. Jeżeli znasz język niemiecki lub angielski to mogę dać Ci namiary na maila do serwisów. Pozdrawiam
Wyszukaj w google - obróbka metali "SKRAWMAR"


Autor tematu
lackyluk
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 17
Rejestracja: 06 cze 2008, 07:24
Lokalizacja: Częstochowa

#3

Post napisał: lackyluk » 06 lut 2012, 17:42

Witam
Może trochę niewłaściwie opisałem. Pozycjonowanie jest ok tylko po nim na mamualu nie można dojechać do krańcówki przeciwnej trochę przed nią wywala błąd. Namiary serwisów na priv chętnie przygarnę.
Pozdrawiam


Deimenos
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 19
Rejestracja: 27 lis 2010, 07:18
Lokalizacja: Krk

#4

Post napisał: Deimenos » 23 mar 2012, 10:01

Jezeli wywala Ci bład GROSS POSITIONING feler d to jest to wina najprawdopodobniej mechaniczna a bierze sie z tad ze maszyna w parametrach ma wpisany blad jaki maszyna moze zrobic i albo go koryguje albo wylacza maszyne umnie sie tak działo np jak klin był za luzny i os z mi tąpała czyli np maszyna stoi blad mam ustawiony na 0.015 m a tąpneła przykladowo 0.03 i jak nie zdarzyła skorygowac to wyłaczało wpisz wieksza granice bledu i spróbuj przejechac to bedziesz wiedział czy to jest przyczyna u mnie jest to parametr o ile dobrze pamietam 169

Awatar użytkownika

arturoglobo
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 170
Rejestracja: 18 kwie 2010, 08:29
Lokalizacja: łódzkie

#5

Post napisał: arturoglobo » 28 mar 2012, 19:19

witam u mnie pojawiał się taki komunikat jak miałem problemy z enkoderem dokładnie z tarczką,poruszanie stołem lub którą kolwjek z osi,na wyłączonym zasilaniu nie powinno mieć żadnego znaczenia,wpływu na poprawną prace maszyny.


abcplc
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 6
Rejestracja: 16 kwie 2012, 12:34
Lokalizacja: kraków

#6

Post napisał: abcplc » 16 kwie 2012, 12:51

Pewnie masz zepsutą mechanikę za duże opory i nie może ustawić pozycji plus tolerancja tak jak pisał kolega wyżej wystarczy zmienić parametr lub naprawić oś by opory mechaniczne były mniejsze

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Heidenhain”