Sterownik Heidenhain TNC320 - informacje podstawowe

Dyskusje na temat systemu Heidenhaina

Autor tematu
qsiot
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 7
Rejestracja: 22 sie 2008, 21:43
Lokalizacja: Wrocław

Sterownik Heidenhain TNC320 - informacje podstawowe

#1

Post napisał: qsiot » 22 sie 2008, 22:07

Witam,
To jest mój pierwszy post i pytania w nim zawarte pewnie dla większości są oczywiste ja natomiast z tym sterownikiem nie mialem jeszcze doczynienia i chciałbym zaczerpnąć troche podstawowej wiedzy.

Jak to jest z oznaczeniami tych sterowników, z tego co sie zorientowałem (wyprowadzcie mnie z błędu jeśli się mylę) to po numerze można sie zorientować iloma osiami moze dany sterownik sterować, czy w numerze tym zawarte są jeszcze inne informacje?

Czy kod który wprowadza sie do danego sterownika - powiedzmy TNC320 - jest różny od kodu ze sterownika TNC 530?

Czy wygenerowany kod z programu CAM'owskiego na sterownik Heidenhain426 będzie działał na TNC320? I ewentyalnie czy różnica między tymi dwoma to jest kwestia jakiś dodatkowych cykli czy też cała struktura kodu jest inna. I przy okazji czy jest jakiś poważny problem przy implementacji kodu wygenerowanego z programu CAM na sterownik?

Znalezłem instrukcję do TNC310 powiedzcie mi czy znaczącą będzie odbiegać materiał w niej zawarty do nauki obsługi i programowania na TNC320?

I chyba ostatnie pytanie w jakiejś broszurce znalazłem informacje że sterownik TNC320 może czytać również format ISO. Powiedzcie mi czy jest to ten tak popularny G-kod czy to coś innego i ewentualnie czy macie jakies doświadczenie z korzystania z tego formatu na sterownikach heidenhaina?

Jest tych pytań kilka. Będę bardzo wdzieczny za każdą odpowiedż za którą też z góry dzięki.
Pozdrawiam.



Tagi:

Wróć do „Heidenhain”