Praca na dwóch stołach (M61 i M62) HH530

Dyskusje na temat systemu Heidenhaina

Autor tematu
Dehvi
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 05 gru 2011, 18:01
Lokalizacja: Wrocław

Praca na dwóch stołach (M61 i M62) HH530

#1

Post napisał: Dehvi » 06 gru 2011, 00:07

Witam wszystkich!

Mam mały problem jak w temacie
Jestem mocno początkujący i równie mocno zielony stąd mój post i prośba o pomoc i ewentualne pokierowanie...
Przeglądnąłem wszystkie tematy i niestety nie znalazłem nic podobnego, dlatego założyłem ten temat.
Wybaczcie jeśli pojawią się jakieś pytania dotyczące czegoś oczywistego, ale tak jak wspominałem, jestem na samym początku długiej drogi.
Wszystko dotyczy maszyny DMF260 i oprogramowania HH530.

Do rzeczy.
Mamy napisane programy na detal który obrabiamy. Działają bo już detal zrobiliśmy, tylko wszystko idzie na jednym stole (teraz robimy na M61). Ponieważ na wykonanie tego detalu składają się 3 programy, to możemy operację wykonania detalu przyspieszyć korzystając z dwóch stołów. Przedmiotowy detal jest inny z jednej, a inny z drugiej strony, dlatego chcielibyśmy wykonywać go na dwóch stołach żeby trochę przyspieszyć.
Program na drugą stronę detalu też mamy i chodzi.
Wygrzebałem coś takiego jeśli chodzi o pracę na dwóch stołach...

0 BEGIN PGM Start MM
1 LBL 1
2 M61
3 CYCL DEF 247 USTAWIENIE PKT.BAZ ~
Q339=+1 ;NR PKT ODNIESIENIA
4 CALL PGM 1_str_1.h
5 M62
6 CYCL DEF 247 USTAWIENIE PKT.BAZ ~
Q339=+2 ;NR PKT ODNIESIENIA
7 CALL PGM 1_str_1.h
8 FN 0: Q1000 =+1
9 FN 9: IF +Q1000 EQU +1 GOTO LBL 1
10 END PGM Start MM

Pytanie teraz czy to jest cały program, czy muszę go jakoś rozbudować?

Czy po prostu odwołuje się on do już stworzonych programów które działają dlatego jest taki krótki?

Rozmawiałem z gościem z DMG i powiedział, że program który mam już napisany nie będzie działał na dwóch stołach. Muszę go zmodyfikować i usunąć z niego "CYCL DEF 247" oraz M30 i M02, czy to prawda?

Rozumiem że 2 linia uruchamia komorę prawą (M61) a 3 linia wywołuje program w tej komorze i adekwatnie 5 i 7? W tym przypadku jest to akurat ten sam program (co widać po nazwie po "CALL PGM"?

Z góry dzięki za wszelką pomoc!

Pozdrawiam,
Wojtek.


There is no bad weather, only soft people.

Tagi:


WIN
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 14
Rejestracja: 04 kwie 2007, 11:13
Lokalizacja: slask

#2

Post napisał: WIN » 06 gru 2011, 08:16

Wygląda to tak, że w tej chwili na dwóch stołach robisz ten sam program "1_str_1.h". Jeżeli chcecie przyśpieszyć to możecie po wywołaniu M61 uruchomić program na jedną stronę i po jego zakończeniu zmienić stół M62 i uruchomić program na drugą stronę nie zapominając przy tym że będziecie pracować na innych punktach bazowych. Nie widzę tu większych problemów. Pracowałem w ten sam sposób na HH iTNC530 tyle że nie na maszynie od DMG. I tak jest taki krótki ponieważ cała obróbka jest realizowana w podprogramie. W Twoim przypadku jest to "1_str_1.h".

Awatar użytkownika

silvesters
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 262
Rejestracja: 27 kwie 2008, 21:27
Lokalizacja: Z warsztatu

#3

Post napisał: silvesters » 06 gru 2011, 11:47

U mnie dmf do każdej komory ma osobny pkt zerowy który przywołuje się przy przejeździe do danej komory i robiłem to w taki sposób:

BEGIN PGM DWIE-KOMORY MM
LBL 10
TOOL CALL 0 Z
M61
CALL PGM 1-STRONA.H
TOOL CALL 0 Z
M62
CALL PGM 2-STRONA.H
TOOL CALL 0 Z
LBL 0
CALL LBL 10 REP15
END PGM DWIE-KOMORY MM

Nie zapomnij że przejazd między przestrzeniami roboczymi robimy bez narzędzia, jak zapomnisz to MOD itd.


Loser
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 242
Rejestracja: 06 lip 2007, 21:27
Lokalizacja: Nienack

#4

Post napisał: Loser » 06 gru 2011, 12:00

W programie Start powinieneś dopisać na końcu M30 i wtedy w przywoływanych programach zablokuj / albo usuń m30 i m02 co do cykli 247 to jeżeli te same pkty bazowe masz przywołane w tych programach które wywołujesz co w programie start to sie nic nie stanie (dwa razy wywołasz to samo) ale żeby sie nie pomylić to lepiej wywalić w którymś miejsc, albo z programu start albo z programu na strony.


Autor tematu
Dehvi
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 05 gru 2011, 18:01
Lokalizacja: Wrocław

#5

Post napisał: Dehvi » 10 gru 2011, 15:08

Dzięki serdeczne wszystkim za pomoc...
Po małych problemach z przegroda program główny i podprogramy poszły...

Pozdrawiam!
There is no bad weather, only soft people.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Heidenhain”