Podstawowe szkolenie z Heidenhaina

Dyskusje na temat systemu Heidenhaina

Autor tematu
aster2o2pl
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 17 gru 2015, 10:42
Lokalizacja: Warszawa

Podstawowe szkolenie z Heidenhaina

#1

Post napisał: aster2o2pl » 17 gru 2015, 11:06

Hej,
Wiem że jest to w pewnym sensie odkopywanie tematu z 2012 (tu ), ale ponieważ jest tak stary to postanowiłem stworzyć nowy. Czy możecie polecić jakieś miejsce gdzie można odpowiednio tanio i dobrze wryć podstawy?
Przedstawicielem Heidenhaina w Polsce jest APS i co mi możecie o ich szkoleniach powiedzieć? Z poprzedniego tematu wynikało, że jest drogo (1500€) za 4 dni, ale jak zadzwoniłem i pogadałem z Panem Nagrabą to powiedział, że cena wynosi już 2000€. Tylko że nie za pojedyńczą osobę tylko za cały kurs niezależnie od ilości osób (sugerował maks 5 osób dla "komfortowych warunków"). Jak patrzyłem na stronie Heidenhain to w Niemczech to kosztuje 1305€ netto za osobę (sic!), co z dojazdami i innymi kosztami odpada (http://training.heidenhain.de/de_EN/tra ... def48f9cb2). edit:(hiperłącze źle się wgrywa więc zostawiam jako tekst)

Reasumując ktoś może polecić kogoś innego w lepszych cenach? Dodam że tylko autoryzowani wchodzą w grę(wymóg nowego szefostwa :???: ).
Z góry dziękuję.



Tagi:


davish88
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 244
Rejestracja: 26 gru 2012, 11:06
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

#2

Post napisał: davish88 » 17 gru 2015, 14:38

Jeśli nie masz doświadczenia z obrabiarkami CNC to najlepiej iść do pracy na HH lub ją zmienić i tam się uczyć. Żaden kurs nie zastąpi prac przy maszynie i bezpośrednio rozwiązywaniu problemów. Szkolenia się przydają jak już masz trochę doświadczenia i i wiesz dokładnie jakich informacji jeszcze potrzebujesz lub czego nie rozumiesz.


Autor tematu
aster2o2pl
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 17 gru 2015, 10:42
Lokalizacja: Warszawa

#3

Post napisał: aster2o2pl » 18 gru 2015, 10:37

Dokładnie to właśnie mnie kolega z papierem podszkala. I próbuję na symulatorze iTNC 530 coś działać. Pewne podstawy już mam, ale odgórny wymóg mi narzucili żebym zrobił ten certyfikat. Oni za to płacą, ale jak im powiem 1305€ i tygodniowy pobyt w Niemczech to mnie wyśmieją.
Dlatego szukam też tego jednorożca(szybko, tanio i dobrze :grin: ).

Co do zmiany roboty to jest mi to w tym momencie bardzo nie na rękę.

PS. Da się to ograniczenie do 100 linii ominąć w wersji demo?


davish88
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 244
Rejestracja: 26 gru 2012, 11:06
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

#4

Post napisał: davish88 » 18 gru 2015, 16:48

Jak już masz podstawy i nie chcesz zmieniać roboty to po prostu poszukaj coś koło siebie i zobacz co maja na wyposażeniu i zapytaj o kadrę szkoląca. Z okolic Wa-wy nie znam żadnej firmy którą mógłbym polecić.
Co do ograniczenia w symulatorze to nie próbowałem przejść tego ogeaniczenia ale są filmiki na ten temat więc pewnie się da.


MAREK POCHRON
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 153
Rejestracja: 30 gru 2010, 21:08
Lokalizacja: TARNÓW

100 linii

#5

Post napisał: MAREK POCHRON » 18 gru 2015, 20:33

Czesc. Pod koniec przed blokiem 99 wywolac podprogram przez CALL PGM , lub wczesniej pare razy wywolac podprogramy. Lub podobnie . Nie moze w nich byc M2 lub M30. Podprogramy powinny byc w tym samym adresarzu-folderze.


johannes80
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 48
Rejestracja: 22 gru 2015, 14:43
Lokalizacja: Warszawa

#6

Post napisał: johannes80 » 23 gru 2015, 12:37

Witaj aster2o2pl,

Ja szczerze polecam szkolenia w APS - w ostatnim roku miałem możliwość skorzystać z ich oferty 2 razy i nie mogę nic złego powiedzieć. Szkolenie podstawowe 530 bardzo mi pomogło, a nie miałem szczególnych umiejętności w tym programowaniu (umiałem obsługiwać sterowanie, ale z programowania cienko było). Prowadzący namówił mnie na kolejne szkolenie i po około 6 mies. byłem u nich znowu na szkoleniu z programowania 3+2 i kolejny raz mnie nie rozczarowali. Tak się złożyło, że mam możliwość praktykowania zdobytej wiedzy na obrabiarce, więc jest git :)
Oczywiście szkolenie nie było tylko teoretyczne - oprócz profesjonalnych symulatorów mają obrabiarki 3 i 5-osiowe.
Po szkoleniach, oprócz zdobytej wiedzy i autoryzowanych certyfikatów HEIDENHAINa mam super dokumentację, skąd mogę sobie przypomnieć to i owo :) Dostałem też taki układ współrzędnych, który super się sprawdza zwłaszcza przy programowaniu z nachyleniem płaszczyzny. A programy które napisałem mogłem zabrać ze sobą na pendrive, który też otrzymałem od nich :)
Jakby ktoś pytał, to potwierdzam cenę: 2000 EUR netto za tygodniowe szkolenie w grupie 4-osobowej, więc jest przyzwoicie zważywszy że, naprawdę profesjonalnie szkolą :)
Pozdrawiam


Autor tematu
aster2o2pl
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 17 gru 2015, 10:42
Lokalizacja: Warszawa

#7

Post napisał: aster2o2pl » 29 gru 2015, 12:24

Dzięki za odpowiedzi. @johannes80 Jak polecasz APS to skontaktuję się z nimi i dam znac jak poszło. Ale to już w nowym roku.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Heidenhain”