narzedzia do magazynu haid 2500B

Dyskusje na temat systemu Heidenhaina
Awatar użytkownika

Autor tematu
corker
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 4
Posty: 48
Rejestracja: 19 mar 2008, 21:09
Lokalizacja: SZCZECIN
Kontakt:

narzedzia do magazynu haid 2500B

#1

Post napisał: corker » 21 kwie 2012, 08:10

Witajcie . dostałem pod skrzydła bridgeporta vmc460 z haidem 2500B to taka tania wersja heidenhaida jeszcze z bursztynowym monitorem . no i problem nie umiem załadowac narzędzi do magazynu. mam tabelę narzędzi. odpalam maszynę we wrzecionie pusto wpisuję m6 maszyna jedzie na pozycję wymiany oddaje narzędzie do pierwszego pojemnika puszcza i zawisa nad narzędziem , czeka wciskam ponownie nc start a maszyna pobiera ponownie to narzędzie i odjeżdza . wszystko ok . piszac program wszystko działa wymianki narzędzi tak jak powinno być . ale ale ciągle nie ma narzędzi fizycznie w maazynie jak je tam załadować. na wrzecionie jest zielony guzik ale się nie świeci po wpisaniu m6 wiec jak włozyć narzędzie do wrzeciona i odłozyć w odpowiedni kubek (nr narzędzia = nr kubka).????



Tagi:

Awatar użytkownika

arturoglobo
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 4
Posty: 170
Rejestracja: 18 kwie 2010, 08:29
Lokalizacja: łódzkie

#2

Post napisał: arturoglobo » 21 kwie 2012, 16:07

zielona kontrolka na wrzecionie powinna się palić jak będą otwarte drzwi maszyny,oczywiście jeśli działa czujnik zamknięcia drzwi maszyny, bez wpisywania m6,naciskamy i wyjmujemy narzędzie odkładamy do magazynu i tak po kolei .
Nie znam tego sterowania ale tak powinno być,przyślij fotkę to może coś jeszcze doradzę.
ja pracowałem na h-155,2500,410,530

[ Dodano: 2012-04-21, 16:41 ]
jak sobie przypominam to w tej maszynie masz dwa przyciski na wrzecionie jeden od manualnego wyjmowania narzędzi drugi od obrotu magazynu,jeśli tak to można to zrobić tak M6 jak wrzeciono zawiśnie nad magazynkiem to wtedy można obracać magazynkiem i po kolei uzupełniać narzędzia.
Następnie jak uzupełnimy cały to obracamy nad interesujące nas narzędzie i naciskamy nc start.

Awatar użytkownika

Autor tematu
corker
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 4
Posty: 48
Rejestracja: 19 mar 2008, 21:09
Lokalizacja: SZCZECIN
Kontakt:

#3

Post napisał: corker » 21 kwie 2012, 17:12

drzwi mam ciągle otwarte nie wiem czemu ale elektromagnes działa tylko jak maszynę wyłączę . co do kontrolki zielonej to jest obok oczywiście czarna do obrotów magazynem. może mam fazy odwrotnie jeśli mi ten elektro zamek nie działa poprawnie bo faktycznie to dziwne że włączam program to drzwi powinny się zaryglować jak zatrzymam powinny się otworzyć a one są cały czas otwarte a zielona kontrolka nie działa. hmmmm . za dwie godzinki podskoczę do firmy to sprawdzę może zmienie fazę i sie coś innego zrobi hmmm.co do fotki to nie wiem jak tu wkleić fotkę.

Awatar użytkownika

arturoglobo
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 4
Posty: 170
Rejestracja: 18 kwie 2010, 08:29
Lokalizacja: łódzkie

#4

Post napisał: arturoglobo » 21 kwie 2012, 19:28

KONTROLKA MOŻE NIE DZIAŁAĆ ,ALE PRZYCISK MOŻE DZIAŁA.
Ale myślę że lepszym sposobem na uzupełnienie magazynka narzędziami taki jak opisałem M6 i jak jak wrzeciono zawiśnie to po kolei wkładam i obracam magazynkiem.
Rozumiem że to sterowanie nie ma rejestru narzędzi,i długości i promień trzeba wpisać w programie.

Awatar użytkownika

Autor tematu
corker
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 4
Posty: 48
Rejestracja: 19 mar 2008, 21:09
Lokalizacja: SZCZECIN
Kontakt:

#5

Post napisał: corker » 21 kwie 2012, 20:54

Dzieki za podpowiedź. Przycisk zielony nie działa a i ten do obracania tez nie działa , zmieniałem fazy ale bez sukcesu. drzwi się też nie zamykają może poprzednik zmieniał coś w parametrach ew moze w transporcie jakiś kabelek wtyczka się poluzowały sprawdzę. Natomiast załadowac narzędzia poprzez m6 chyba da radę , całe szczęście że jest tablica narzędzi co powoduję iż nr narzędzia przypisany jest do nr gniazda a co dalej skutkuje tym iż jeśli w mdi wpisze tool call 4 i w ręcznym uruchomię m6 to maszyna odda narzędzie które ma we wrzecionie obróci magazynem i zawiśnie nad gniazdem nr4 następnie po wciśnięciu cycle start pobierze owe narzędzie i tym sposobem da radę opisać i załadowac magazyn.
oczywiście muszę naprawić ten rygiel w drzwiach i zielony i czarny przycisk .
Mam jeszcze jedno pytanie .
Mam we wrzecionie narzędzie ... dość pracy wypada odłożyć oprawkę do magazynu aby nie rdzewiała we wrzecionie na wyższych heidach wpisałbym "tool call 0" natomiast tu to nie skutkuje . Jak więc odłożyć narzędzie .....
arturoglobo oczywiście otrzymujesz "pomógł" wielkie dzięki

Awatar użytkownika

arturoglobo
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 4
Posty: 170
Rejestracja: 18 kwie 2010, 08:29
Lokalizacja: łódzkie

#6

Post napisał: arturoglobo » 21 kwie 2012, 22:14

WYDAJE MI SIĘ ŻE JEST TAK JAK PISZESZ Z TYM NARZĘDZIEM,ALE PEWNIE MUSISZ JA ODŁOŻYĆ RĘCZNIE,NIESTETY PEWNOŚCI NIE MAM W NOWSZYCH STEROWANIACH JEST TAK JAK PISZESZ TOOL CALL 0 ,A U CIEBIE MUSISZ PEWNIE MIEĆ NAJLEPIEJ JEDNO PUSTE POLE W MAGAZYNIE I PO PROSTU POBRAĆ TO PUSTE NARZĘDZIE.

Awatar użytkownika

Autor tematu
corker
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 4
Posty: 48
Rejestracja: 19 mar 2008, 21:09
Lokalizacja: SZCZECIN
Kontakt:

#7

Post napisał: corker » 22 kwie 2012, 16:37

chyba tak.

choć to by było bez sensu . przelecę jeszcze raz instrukcję haida szkoda że nie mam instrukcji obsługi maszyny takiego manuala choćby do jakiegoś podobnego bridgeporta z tamtych lat .
moj bridgeport

Awatar użytkownika

arturoglobo
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 4
Posty: 170
Rejestracja: 18 kwie 2010, 08:29
Lokalizacja: łódzkie

#8

Post napisał: arturoglobo » 22 kwie 2012, 17:37

też kiedyś poszukiwałem do vmc 600/ 22 digital ale niestety nic z tego.
Widzę że twoja maszynka ma węndke przydatne narzędzie.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Heidenhain”