iTNC 530 TABELA PUNKTÓW ZEROWYCH

Dyskusje na temat systemu Heidenhaina

Autor tematu
QUANTE
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 3
Posty: 32
Rejestracja: 29 cze 2009, 19:47
Lokalizacja: Lednogóra

iTNC 530 TABELA PUNKTÓW ZEROWYCH

#1

Post napisał: QUANTE » 10 sie 2011, 20:26

Witam.

Pracuję od trzech miesięcy na iTNC 530, i wreszcie pojawił się problem z tabelą punktów zerowych, a pytanie mam tego typu.
Mam do wykonania na tej samej płaszczyźnie kilka tych samych konturów, czy jest jakiś sposób aby przy pomocy jednego bloku aktywować wszystkie punkty z jednej tabeli?
Do tej pory doszedłem do tego, że aktywuję każdy punkt z tej samej tabeli osobno.

Pozdrawiam.



Tagi:


STELMI
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 551
Rejestracja: 23 mar 2008, 11:30
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#2

Post napisał: STELMI » 10 sie 2011, 21:34

jeżeli dobrze rozumiem to chcesz wykonać wybrania w jakimś szyku tak? Możesz użyć funkcji szyku dostępnej w maszynie, wówczas będziesz miał 4 linijki programu + Blok Form

Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

#3

Post napisał: adam Fx » 11 sie 2011, 15:16

QUANTE pisze:Do tej pory doszedłem do tego, że aktywuję każdy punkt z tej samej tabeli osobno.
może to kwestia nazewnictwa ale nie bardzo rozumie tabela chyba jest jedna a w niej zapisuje się np. pod nr.36 XYZ itd. ale to tylko jeden punkt jeśli chcesz przywołać następny to ponownie musisz wybrać numer pod którym ten punkt jest zapisany np:
14 CYCL DEF 247 USTAWIENIE PKT.BAZ ~
Q339=+80 ;NR PKT ODNIESIENIA

sposób na kilka wyciec identycznych a różnych miejscach to po za szykiem (w przyp[adku gdy syk nie jest okrągły lub prostokątny jest korzystanie z funkcji przeniesienia miejsca zerowego a sam kontur ( jeśli nie jest typowy np. kieszeń czy "fasolka" powstający z cyklu maszyny) zapisać jako podprogram przywoływany po każdym przeniesieniu zera.


czyli frezujemy kontur którego środek jest w punkcie X0 Y0 po czym z cyklu przeniesienia zera przenosimy np. X+100 y -10 i znowu przywołujemy podprogram
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos

Awatar użytkownika

maz
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 894
Rejestracja: 20 cze 2007, 22:55
Lokalizacja: Blachownia
Kontakt:

#4

Post napisał: maz » 11 sie 2011, 16:20

Tabel punktow zerowych mozna miec wiele. Podstawowa jest tabela PRESET.
W tej tabeli sa wspolrzedne powiedzmy punktow baz, ale jest jeszcze opcja ustawiania punktow uzytkownika, ale nie pamietam gdzie sa zapisywane.
Kazde parametry sa idealne, czasami tylko narzedzia sa malo wytrzymale :-)
Kazdy wymiar da sie osiagnac, czasami wystaczy docisnac mocniej urzadzenie pomiarowe ;-)


Autor tematu
QUANTE
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 3
Posty: 32
Rejestracja: 29 cze 2009, 19:47
Lokalizacja: Lednogóra

#5

Post napisał: QUANTE » 11 sie 2011, 17:46

Witam.
Kontury nie są w szyku, są porozrzucane. Skonfigurowałem tabelę, np. nr.1, a w niej kilka punktów, korzystam z cyklu 7. Przed wywołaniem cyklu przywołuje nr tabeli, później już w samym cyklu wiersz z tabeli itd. wiersz po wierszu.
Np.
9 SEL TABLE "TNC:/TABELA -1.D"
10 CYCL DEF 7.0 PUNKT ZEROWY
11 CYCL DEF 7.1 #4
Wiem też, że można przesunięcia zrobić w samej definicji cyklu.
10 CYCL DEF 7.0 PUNKT ZEROWY
10 CYCL DEF 7.1 X+50
10 CYCL DEF 7.2 Y+35
10 CYCL DEF 7.3 Z-5
Myślałem, że przy pomocy funkcji można przywołać od razu wszystkie punkty z tabeli, a nie wywoływać wiersz po wierszu.
Próbowałem też korzystać z cyklu 247, czyli z tabeli preset, ale gdy próbowałem ja edytować wyskakiwał mi komunikat, że jest zabezpieczona przed zapisem a mnie wiem jak ją aktywować.
Pozdrawiam.


rc666
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1231
Rejestracja: 27 cze 2011, 14:48
Lokalizacja: Paryż

#6

Post napisał: rc666 » 11 sie 2011, 19:28

Nie można "wywołać" kilku punktów zerowych jednocześnie. Jeżeli chcesz aktywować punkt zerowy to za każdym razem musisz go aktywować w nowej linii programu.
A tak z doświadczenia wiem że najlepiej jest używać jak najmniej punktów zerowych w jednym programie a najlepiej to jest mieć jeden, szczególnie jeżeli to wszystko masz w jednej płaszczyźnie. Co innego gdybyś obracał cześć wtedy jest często pomocne używanie kilku punktów zerowych.
Nie ma głupich pytań, są tylko głupcy którzy ich nie zadają...


Autor tematu
QUANTE
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 3
Posty: 32
Rejestracja: 29 cze 2009, 19:47
Lokalizacja: Lednogóra

#7

Post napisał: QUANTE » 12 sie 2011, 17:16

Właśnie o to mi chodziło. Dzięki za krótką i treściwą odpowiedź.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Heidenhain”