GILDEMEISTER CTX 400 Serie 2

Dyskusje na temat systemu Heidenhaina

Autor tematu
andrzejek333
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 3
Posty: 31
Rejestracja: 02 lut 2008, 22:48
Lokalizacja: Śląsk

GILDEMEISTER CTX 400 Serie 2

#1

Post napisał: andrzejek333 » 29 kwie 2008, 21:51

Witam
Mam takie pytanie do bardziej doświadczonych kolegów ;) co prawda tokarka to nie moja specjalizacja,ale w firmie jak w rodzinie :wink:
A więc przechodzę do sedna,w firmie padł nam twardy dysk w tokarce jak w temacie czyli GILDEMEISTER CTX 400 Serie 2 oczywiście chodziła na Heidenhainie dokładnie na Pilocie
Nakładka pracowała na win 98,oczywiście obrazu dysku niema i teraz podstawowe pytania:
Czy próbował ktoś może "postawić" cały system od nowa bez udziału serwisu?
Wiadomo że oczywiście najpierw trzeba będzie postawić od nowa win 98,ale z tym wiadomo nie będzie problemu,tylko jak sprawa wygląda z "pilotem",z tego co się dowiedziałem,między innymi od serwisanta DMG,jest to normalny program który normalnie się instaluje jak każdy inny,potem trzeba powgrywać parametry,które wiem jak wgrać po kontakcie z serwisem,tylko teraz podstawowy problem,skąd wziąść tą nakładke,z tego co się dowiedzieliśmy nawet polski serwis tego niema,tylko ściągają to z niemiec(co dla mnie jest bardzo dziwne ale nie wnikam w szczególy :wink: ) mają nam przysłać oferte ale z tego co mówił serwisant będzie to kwota kilka tysięcy,i nie piszę w tym momencie o złotówkach
Znalazłem na "osiołku"Data Pilot"tylko czy to jest to :?:
Proszę znających się na rzeczy o pomoc



Tagi:


qrek
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 3
Posty: 47
Rejestracja: 03 maja 2006, 23:02
Lokalizacja: Poznań

#2

Post napisał: qrek » 30 kwie 2008, 08:55

Kolego radze ci poczekać na ten dysk. Co do ceny to wiem że dysk do maszyny z HH 530 kosztuje około 7tys. PLN. Możesz również skontaktować z firmą APS z warszawy która jest przedstawicielem HH na Polske moę będą mogli ci pomóc taniej. A jak dostaniesz dysk to zrób sobie ghosta na przyszłość

Awatar użytkownika

CNCRob
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1319
Rejestracja: 24 cze 2007, 20:42
Lokalizacja: Świdwin / Worcester

#3

Post napisał: CNCRob » 01 maja 2008, 03:48

po co ma czekac na dysk? przeciez w maszynach instalowane sa zwykle dyski od komputerow stacjonarnych rozniace sie jedynie obudowa przez ktora dla niewiedzacych serwisy biora wieksza kase. co do oprogramowania DataPILOT to nie masz w maszynie z tylu w szafie elektrycznej jak stoisz przodem do szafy to po lewej stronie na gorze jest taka metalowa blaszana i niemalowana obudowa. do niej powinna byc przyklejona koperta z dyskietkami. sprawdz bo u mnie w maszynie byla.
- Heidenhain - Siemens - Fanuc -
Able to use the following programmes: FANUC Series 18i-TB, FANUC O-T, SIEMENS SINUMERIC 810D & 840D, ShopMILL, ShopTURN, ManualTURN, HEIDENHAIN CNC ISO, DIN PLUS and TURN PLUS (CNC PILOT) and many more.


qrek
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 3
Posty: 47
Rejestracja: 03 maja 2006, 23:02
Lokalizacja: Poznań

#4

Post napisał: qrek » 01 maja 2008, 09:45

Owszem dyskietki czy cd znajdzie ale napewno nie znajdzie na nich systemu HH tylko backup
NC i PLC. A z dyskami zgoda dlatego radze zrobić na przyszłość ghosta z działającej maszyny

Awatar użytkownika

CNCRob
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1319
Rejestracja: 24 cze 2007, 20:42
Lokalizacja: Świdwin / Worcester

#5

Post napisał: CNCRob » 01 maja 2008, 12:57

wiec jak wytlumaczysz to, ze z tych dyskietek (a bylo ich cztery z HH i jedna z danymi) zainstalowalem sobie HH na komputerze stacjonarnym? mam tylko problem z tym, ze nie moge do niego zlamac klucza. moze on musi cos na maszynie rozpoznac lub cos takiego, nie mam pojecia.
- Heidenhain - Siemens - Fanuc -
Able to use the following programmes: FANUC Series 18i-TB, FANUC O-T, SIEMENS SINUMERIC 810D & 840D, ShopMILL, ShopTURN, ManualTURN, HEIDENHAIN CNC ISO, DIN PLUS and TURN PLUS (CNC PILOT) and many more.


Autor tematu
andrzejek333
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 3
Posty: 31
Rejestracja: 02 lut 2008, 22:48
Lokalizacja: Śląsk

#6

Post napisał: andrzejek333 » 02 maja 2008, 17:01

A więc po kolei :wink:
Dysk jest najzwyklejszy laptopowski 2,5 cala,czyli niema problemu.
Dyskietka tez jest ale na dyskietce są tylko parametry maszyny,ale udało nam się odzyskać folder z kopią parametrów z dysku,tak ze to tez nie problem
Mamy tez płytke cd i jest na niej rzeczywiście Data Pilot,który po zainstalowaniu na normalnym komputerze działa w trybie DEMO,tylko nie mamy pewności czy to jest ten sam program co był zainstalowany na maszynie,czy jest to po prostu tylko symulator :???:
Ciąg dalszy walki w poniedziałek,bo na razie świętujemy :wink: opisze jak się to skończy

Awatar użytkownika

CNCRob
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1319
Rejestracja: 24 cze 2007, 20:42
Lokalizacja: Świdwin / Worcester

#7

Post napisał: CNCRob » 03 maja 2008, 23:06

to tak jak u mnie. na stacjonarnym dziala jako demo. nie wiem nie musialem tego instalowac na maszynie ale moze przejdzie sam w pelna wersje?
- Heidenhain - Siemens - Fanuc -
Able to use the following programmes: FANUC Series 18i-TB, FANUC O-T, SIEMENS SINUMERIC 810D & 840D, ShopMILL, ShopTURN, ManualTURN, HEIDENHAIN CNC ISO, DIN PLUS and TURN PLUS (CNC PILOT) and many more.


Autor tematu
andrzejek333
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 3
Posty: 31
Rejestracja: 02 lut 2008, 22:48
Lokalizacja: Śląsk

#8

Post napisał: andrzejek333 » 10 maja 2008, 16:14

Obiecałem napisać jak się to skończy więc pisze :wink:
Przyszła oferta z Pleszewa na wymianę dysku za kwotę UWAGA 12000 zł :shock:
Oczywiście nie spodobało się to za bardzo w firmie,DataPilota serwisant wgrać od nowa nie chciał,bo okazało się że oni nie mają go :!: Po telefonach do niemiec okazała się że niemcy też nie prześlą tego programu,bo oni czegoś takiego nie praktykują,tylko wymieniają cały dysk ,ale co ciekawe podczas tej rozmowy DMG Niemcy,zaproponowali nam żeby wysłać do nich całe sterowanie a oni wymienią dysk i oczywiście wszystko powgrywają,i teraz UWAGA za 900 euro :!: Ta kwota była do przełknięcia,sterowanie zdemontowane,wysłane w środe o 16 kurierem,wróciło już wczoraj,osobiście odbierałem go z lotniska :wink: i już zamontowane w maszynie i wszystko śmiga :grin:


qrek
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 3
Posty: 47
Rejestracja: 03 maja 2006, 23:02
Lokalizacja: Poznań

#9

Post napisał: qrek » 10 maja 2008, 21:54

Fajnie ze sie udało a swoją drogą to polskie DMG sie nieźle ceni bardziej niż sam producent tych maszyn.

Awatar użytkownika

easy2002
Moderator
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1998
Rejestracja: 27 lis 2004, 19:40
Lokalizacja: Gniew
Kontakt:

#10

Post napisał: easy2002 » 11 maja 2008, 09:41

Witam
Jeśli chodzi o firmę Heidenhain osobiście polecam kontakt bezpośredni z producentem mają przecież wszystko bo to ich sterowniki i znacznie taniej niż firmy produkujące maszyny a kopię zmian jakie wprowadzają w system firmy produkujące maszyny to ich zasr... ny obowiązek dostarczyć
... z poważaniem ....pozdrawiam --- Doceń to że, poświęciłem Ci trochę czasu !!! wciśnij "pomógł" to nic nie kosztuje ;-) ---
Moja pierwsza i druga maszynka a trzecia w fazie testu http://www.cnc.info.pl/viewtopic.php?t=2281

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Heidenhain”