Dmg 635 v eco - problem

Dyskusje na temat systemu Heidenhaina

Autor tematu
senso
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 68
Rejestracja: 03 kwie 2011, 13:35
Lokalizacja: Kluczbork/Rzeszów

Dmg 635 v eco - problem

#1

Post napisał: senso » 20 mar 2012, 10:59

Witam
Panowie odpalamy nową maszynę w naszym zakładzie.W grudniu kiedy były pierwsze uruchomienia wszystko było ok, czasami sie zawieszała jednak nie było to takie uciazliwe.
Obecnie zaczynamy produkcję...jednak hmmm maszyna ma dziwne humory.
Ostatnio zdecydowałem się powyjmowac narzędzia z magazynu, ogólna konserwacja.
Przy rozładunku a dokładniej tuż po oddaniu narzędzia maszyna przestała reagowac.Pojawiały się rózne komunikaty, zaczynając od "Braku uprawnień", "Brak uprawnien posuwu", "Brak uprawnień wczytywania" itp... maszyna odzyskała "sprawnośc" po zgaszeniu zasilania i ponownym uruchomieniu.
Wczoraj przygotowywałem materiał pod obróbkę, ustaliłem P.Zerowy detalu przy pomocy sondy, napisałem prosty program na splanowanie powierzchni...wszystko się ładnie zakończyło.
Dzisiaj rano chciałem sprawdzic czy maszyna działa poprawnie, więc uruchomiłem wczorajszy program...a tu pojawia się komunikat blok n55? Krancówka Y.... Potem przy próbach przejazdu manualnego wrzeciona maszyna się zawiesiła.Wyskaują komunikaty Smart-Key i te co wcześniej opisywałem, brak uprawnien- klucz włożony...więc powinno byc OK.Zastanawia mnie jak duże znaczenie na pracę tej konkretnej maszyny ma temp. bo w okolicach maszyny na hali mamy ok 5-12st max., wczesniej pracowałem na kimli i żadnych takich problemów nie bylo.
Dochodzę do wniosku, że popełniam jakiś błąd z bazą...przy ustawieniu sonda jest ok, ale gdy nastepnego dnia staram się odpali ten sam program pojawiają się problemy.
Czasami maszyna stoi, kiedy prubuję zmienic narzędzie lub przeglądnąc jakiś program pojawia się komunikat,akcja niedozwolona, program w akcji..itp. pokrętła posuwów odkręcone na 50%.
Czy może mi ktoś opisac łopatologicznie jak po napisaniu programu wykonac obróbkę???
DMG to dla mnie nowośc, kimla miała prostszy interfejs.
Ja zaczynam tak, poprawcie mnie jesli robie byki.:
1.Włączam maszynę,klucz Smart-Key włożony,ustawiam magazyn to stanu podstawowego, drzwi zaryglowane-wszystko OK
2.Wybieram z dolnego menu P.Zero detalu.
3.Pobieram sondę z magazynu...ustalam P.Z.Detalu=> zapisuję jako PPZ3 /G56/
4.Sprawdzam poprawnośc bazy pkt.zero detalu...podaje x=0,y=0,z=10 i klikam zielony NC-start. Sonda dojeżdzan 10mm nad Ustalony wczesniej punkt- Wszystko OK.
5.Wchodzę w menagera programu...piszę program, ustalam wymiary przygotówki, typ obróbki, rodzaj narzędzia,baza PPZ3
6.Włączam symulację programu...wszystko OK.
7.Klikam Obróbka.
8.Pojawia się ekran statrowy/początkowy, w lewym rogu symbol P.zer3/coś w tym stylu-informujący ,że baza jest w PPZ3/
9.Startuje obróbka...i się kończy...narzędzie oddane...wszystko OK

Interesuje mnie co robie nie tak...czasami pojawiają się komunikaty o krańcówkach programowych...czyli pracą poza obszarem roboczym...mimo tego, że frez jest na obszarze stołu...jednak nie potrafie się w tym polapac.
W kimli była jedna baza...tutaj poza P.Z.Detalu jest jeszcze funkcja Ustaw Baze PPZ.
Czy mógłby ktoś wytłumaczyc to takiemu tumanowi jak ja???
pozdrawiam maciek



Tagi:


kris852
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 69
Rejestracja: 18 cze 2010, 16:11
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Dmg 635 v eco - problem

#2

Post napisał: kris852 » 20 mar 2012, 16:26

Witam,
senso pisze:...ustalam P.Z.Detalu=> zapisuję jako PPZ3 /G56/
...piszę program, ustalam wymiary przygotówki, typ obróbki, rodzaj narzędzia,baza PPZ3
...tutaj poza P.Z.Detalu jest jeszcze funkcja Ustaw Baze PPZ.
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale to o czym piszesz brzmi rodem z systemu sinumerik/shopmill, więc jak coś to nie ten dział forum


Jarek San
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 32
Rejestracja: 25 wrz 2009, 09:58
Lokalizacja: Okolice Piły

#3

Post napisał: Jarek San » 24 mar 2012, 14:08

Ha ha dokładnie, nie ten dział:) ale jesli chodzi o problem to wydaje mi sie że masz namieszane w przestrzenie roboczej:) Przynajmniej na haidenhainie da sie to zmieniac, nie wiem jak na tym sterowaniu. Pozdrawiam


MECO
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 110
Rejestracja: 15 lis 2010, 20:15
Lokalizacja: dolnośląskie

#4

Post napisał: MECO » 24 mar 2012, 14:59

tak to nie ten dział,ale jeżeli chodzi o ECO to tak jest przy niskich temperaturach.Zapewnij jej temperaturę +15 i więcej, to problemy "same" znikną.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Heidenhain”