STEP2CNC problem z uruchomieniem

Dyskusje dotyczące działania obsługi programu STEP2CNC

Autor tematu
kris241
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 16 gru 2015, 22:27
Lokalizacja: inowrocław

STEP2CNC problem z uruchomieniem

#1

Post napisał: kris241 » 07 sty 2016, 15:03

Witam wszystkich. Problem był już poruszany ale nie znalazłem jego rozwiązania, dlatego piszę do forumowiczów, może wy mi pomożecie. Mój problem polega tym, że mam step2cnc w wersji 2.6 demo i chciałem go sobie przetestować. Sterowanie ręczne działa, wszystko mam (tak myślę) poustawiane, lecz jak wrzucam gkod wygenerowany w artcamie w pliku Gcode mm(*tap) to po kliknięciu Uruchom słychać tylko takie pyknięcie silników, ale nic się nie dzieje. W każdym innym pliku jest to samo. Widać, że sygnał do płyty przechodzi, lecz silniki nie kręcą. Próbowałem też na machu3 ale tam mimo licznych ustawień i ustawienia konkretnego wymiaru to maszyna nie wykonuje dokładnie tego co na komputerze, dokładniej mówiąc gubi wymiar. Może ktoś ma jakiś pomysł co tu jeszcze mogę zrobić, albo co zrobić żeby step zaczął mi wykonywać zadany gkod. Z góry dzięki za pomoc.



Tagi:


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#2

Post napisał: kubus838 » 07 sty 2016, 16:17

Witam

Nie napisałeś jakiego postprocesora użyłeś. Po drugie to postprocesor musi byc ustawiony na jednostki metryczne. Ja używam do Step2cnc postprocesora AXYZ i działa czyli zachowuje wymiary i kształty z projektu.

robert


Autor tematu
kris241
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 16 gru 2015, 22:27
Lokalizacja: inowrocław

#3

Post napisał: kris241 » 07 sty 2016, 17:57

Ok sprawdzę później i dam znać czy coś dało zastosowanie tego postprocesora. Dzięki za odpowiedź.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „STEP2CNC”