Przekaźnik PK1 w Step2

Dyskusje dotyczące działania obsługi programu STEP2CNC

Autor tematu
elmkula
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 25 maja 2015, 09:18
Lokalizacja: Gdańsk

Przekaźnik PK1 w Step2

#1

Post napisał: elmkula » 11 cze 2016, 08:19

Witam!
Mam Demo stepa i taki problem że po uruchomieniu maszyny (przycisk w programie ) przekaźnik PK1 zmienia stan i frezarka stoi. Próbowałem zmieniać w ustawieniach na automatyczną zmianę/bez zmiany, ręcznie zmieniałem przekaźnik PK1 przed startem licząc że po uruchomieniu frezowania - załączy się ale niestety nic. Oczywiście jeżeli szybko po wciśnięciu start przeszedłem do zakładki z przekaźnikami i zmieniłem stan przekaźnika PK1 to frezarka rusza i jest ok. Może wersja demo jest tak zablokowana?
Jak coś wiecie to tajcie znać.



Tagi:


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#2

Post napisał: kubus838 » 11 cze 2016, 10:03

Witam

Jak sam napisałeś jest to program demo. Dlatego posiada ograniczenia np. do 500 linni kodu. Pare lat temu jak wybierałem sterownik do cnc też mi nie chodziły przekażniki. Po zakupie pełnej wersji wszystko chodzi bez żadnych przeszkód. Teraz przekaźnikami steruje pracą wrzeciona i oświetleniem pola obróbki.

Tylko ja nie sterowałem pracą obrabiarki a pracą poszczególnych urządzeń. Te przekaźniki to poprostu włączniki których program używa do ustawionego włączania urządzeń. Ja mam to tak podłączne, że ze źródła zasilania idą dwa kabelki, jeden idzie do minusa urządzenia(np. wrzeciona) a drugi na zaciski przekażnika i do plusa urządzenia. Napisałem Ci to troche dziwnie ale bardzo obrazowo. Może poprostu coś źle podłączyłeś lub ustawiłeś.

robert

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „STEP2CNC”