Zakład Laser cnc / obróbka blach- jaki koszt inwestycji ?

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

Autor tematu
convect
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 21 cze 2014, 16:43
Lokalizacja: Polska

Zakład Laser cnc / obróbka blach- jaki koszt inwestycji ?

#1

Post napisał: convect » 10 lip 2014, 20:33

Witam,

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad wysokością inwestycji w otwarcie zakładu świadczącego usługi cięcia laserowego blach. Generalnie dowiedziałem się na własną ręke czegoś jednak są to mało precyzyjne informacje i bardzo rozbieżne. Nie znam nikogo z branży i chciałbym zaczerpnąć również od Was informacji.

Na wstępie powiem że nie jestem z branży i nie znam się na technologii cnc.

Będę wdzięczny jeśli powiecie mi szacunkowo z jakimi kosztami wiąże się inwestycja w podstawowe maszyny i wyposażenie zakładu cnc. Proszę o ogólny zarys wyposażenia, cen maszyn, kosztów instalacji, przystosowania budynku, kosztów stałych - również serwisu, proszę o wymienienia jakie są inne koszty stałe, pensji pracowników, ilu pracowników na początek do jednej maszyny potrzeba zatrudnić, średniej stawki godzinowej na rynku za świadczenie tego typu usług. - ogólnie jakie koszty trzeba ponieść i na co aby taki zakład otworzyć oraz jakie warunki trzeba posiadać - parametry budynku - wielkość lokalizacja jakie zabezpieczenie prądowe, jakie inne przeciwności.

Jeśli chodzi o maszyny to rozważam dwie opcję.

Opcja 1:
Maszyna Laser CNC do cięcia blach o dużej precyzji i dużej mocy do cięcia grubych blach.

Opcja 2:
Maszyna Laser CNC do cięcia blach do kilku mm o mniejszej mocy ale dużej precyzji + druga maszyna WaterJet do grubych blach.

Kwestia podstawowa:
Nie interesuję mnie chińskie eksperymenty i optymistyczne prognozy za 100 tys inwestycji.

Proszę o kwoty realne, sprzętu który nadaję się do zarabiania pieniędzy, dającego odpowiednią jakość, oczywiście raczej sprzęt używany bo nowe porządne maszyny z tego co się dowiedziałem to minimum 2-3 mln zł. Bardziej interesuję mnie wstrzelenie się w inwestycję na poziomi 700tys-1mln zł brutto. Proszę ocenić czy jest to realna kwota na taki biznes, z czym to się je wiąże itp.




Proszę o podzielenie się ogólnymi informacjami, ja mogę dzwonić po przedstawicielach, sprzedawcach ale wiem że najwięcej warta jest informacja od ludzi z branży

Decyzja o ew. inwestycji jest bardzo daleka, badam rynek, szacuję inwestycję, zwracam się z ogromną prośbą o pomoc i opinie jak z waszego punktu widzenia wyglądają szanse kolejnego zakładu tego typu, jak wygląda rynek jak oceniacie potencjał od środka. Im więcej informacji tym lepiej. Jeśli ktoś uważa że posiada cenne dla mnie informacje i mój budżet jest realny jestem gotowy zapłacić za fachową wiedzę.

Jeśli chodzi o strategię, to w grę wchodzi ROZWÓJ, również opcja połączenia z istniejącym zakładem ślusarskim mającym w zapleczy specjalistów z zakresu spawalnictwa - również w przemyśle, ale przede wszystkim jak najszybszy zakup kolejnej maszyny pod warunkiem generowania odpowiednich zysków, rozwój o świadczenie innych usług gięce cnc itp itp Możliwości jest ocean. Kwestia czy starczy pieniędzy na start i jak chłonny jest rynek na tego typu usługi zatrudniając kompetentną kadrę.

Pozdrawiam serdecznie



Tagi:


trzasu
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1330
Rejestracja: 10 cze 2007, 00:16
Lokalizacja: o/Bełchatowa

Re: Zakład Laser cnc / obróbka blach- jaki koszt inwestycji

#2

Post napisał: trzasu » 10 lip 2014, 20:52

convect pisze:Kwestia czy starczy pieniędzy na start i jak chłonny jest rynek na tego typu usługi zatrudniając kompetentną kadrę.

Pozdrawiam serdecznie
Zależy ile pieniędzy masz na start, jeśli chcesz mieć tylko laser to dowiedz się ile taki laser kosztuje, dodaj cenę wynajmu hali lub warsztatu jeśli takowym nie dysponujesz, plus koszt min. 2 etatów na start,koszt innych stałych opłat oraz trochę gotówki do obrotu i pewnie spokojnie parę stówek się uzbiera ...

Jeśli chcesz sprawdzić czy dana branża jest rentowna, wykup sobie parę raportów ( http://www.infoveriti.pl ) firm które się trudnią obróbka cnc blach, zobacz jakie mają zyski/straty, da Ci to pewny odnośnik, choć jeśli sam nie dysponujesz wiedzą to musisz się liczyć z kosztami jej nabycia (etaty).
Ostatnio zmieniony 10 lip 2014, 20:58 przez trzasu, łącznie zmieniany 1 raz.


Autor tematu
convect
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 21 cze 2014, 16:43
Lokalizacja: Polska

#3

Post napisał: convect » 10 lip 2014, 20:57

Tak jak napisałem 700 - 900 tys, maksymalnie 1 mln.
Metodę szacowania o której napisałeś oczywiście stosuję, jednak zależy mi na obiektywnym spojrzeniu ludzi z branży, bo prywatnie mogę sobie założyć maszyna tyle, lokal tyle, pracownicy tyle,.... itd a Wasz punkt widzenia wniesie w to więcej konkretów, i może uda się uzyskać informację o Waszych doświadczeniach.

Pozdrawiam

[ Dodano: 2014-07-10, 21:04 ]
Kolego jeszcze jedno dziękuje za chęć pomocy ale za na podstawie Twojego postu wyjaśnię o co mi chodzi,

Mówisz ogólnikami, etat nie równa się etatowi - jeśli masz taką wiedzę powiedz mi ile wynoszą adekwatne do samodzielnej pracy na takich stanowiskach zarobki, ile kosztuje dostosowanie hali, mówisz inne koszty stałe - ale jakie? ile gotówki na obrót, itp. Ja znam ogólniki oczywistości ale kwestie branżowe, koszty specyfikę nie. Na takich informacjach mi zależy, gdybym nie potrafił wyobrazić sobie że istnieje czynsz, koszty związane z prowadzeniem DG, paliwo, energia itd itp nie pisał bym tutaj. Nie bierz tego do siebie cenię chęć pomocy ale chodzi mi troszkę dokładniejsze informację
Pozdrawiam


trzasu
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1330
Rejestracja: 10 cze 2007, 00:16
Lokalizacja: o/Bełchatowa

#4

Post napisał: trzasu » 10 lip 2014, 21:08

W szczegółach nie pomogę, nie moja branża, temat dobry tez do tego działu: https://www.cnc.info.pl/wycinarka-laser ... y-vf97.htm


dasza77
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1116
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:34
Lokalizacja: Ełk

#5

Post napisał: dasza77 » 10 lip 2014, 22:27

Kolega planuje:
"otwarcie zakładu świadczącego usługi cięcia laserowego blach"
Moim zdaniem powinien kolega pomyśleć nad własnym wyrobem końcowym, wykorzystując laserowe cięcie blach.
Usługę cięcia na zewnątrz można wykonywać dodatkowo ale taka usługa nie powinna być głównym celem firmy. Wiele firm tak działa. Wszystkie, które ja znam i mają laser (czasem 2 lub 3 lasery) wytwarzają swoje produkty, świadcząc usługi cięcia.


Duszczyk_K
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 523
Rejestracja: 21 lis 2013, 14:18
Lokalizacja: Warszawa Remb.

#6

Post napisał: Duszczyk_K » 11 lip 2014, 07:14

convect pisze: Mówisz ogólnikami, etat nie równa się etatowi - jeśli masz taką wiedzę powiedz mi ile wynoszą adekwatne do samodzielnej pracy na takich stanowiskach zarobki, ile kosztuje dostosowanie hali, mówisz inne koszty stałe - ale jakie? ile gotówki na obrót, itp. Ja znam ogólniki oczywistości ale kwestie branżowe, koszty specyfikę nie. Na takich informacjach mi zależy, gdybym nie potrafił wyobrazić sobie że istnieje czynsz, koszty związane z prowadzeniem DG, paliwo, energia itd itp nie pisał bym tutaj. Nie bierz tego do siebie cenię chęć pomocy ale chodzi mi troszkę dokładniejsze informację
Pozdrawiam
Wydaje mi się, że to powinno działać w dwie strony, jeśli chcesz dokładne informacje, to forumowicze wiedzą za mało o Tobie,
pytasz się o zarobki pracowników w Branży ale doskonale wiesz, że w centrum gdańska takie zarobki będą wyglądały tak, a we wsi w lubelskim, zupełnie inaczej. sama branża też ma swój rozrzut. jeden chce zatrudnić ucznia za 1800miesięcznie, i jedni mówią, że to uczciwa oferta, inni, że mało...
Wiem, Ja też mówię ogólnikami, ale nikt na podstawie tych danych nie powie Ci inwestuj w laser Xzl2f954 marki XXX i zarabiasz czystą kasę.
Natomiast Dasza77 ma rację, najpierw wymyśl produkt/dobry pomysł na zbyt. może jakaś kooperacja z koncernem samochodowym?
ale to próżne gadanie, dobrze że napisałeś, że jesteś w stanie zatrudnić doradcę, więc może ktoś z kolegów pomoże.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”