WSD 16 A2

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

Autor tematu
krzysiekk85
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 07 kwie 2011, 09:12
Lokalizacja: Kraków

WSD 16 A2

#1

Post napisał: krzysiekk85 » 07 kwie 2011, 09:28

Witam,
po przeczytaniu setek postów " jaką wiertarkę wybrać" zdecydowałem się zrezygnować z kupna nowej wiertarki i rozejrzenie się za czymś używanym.
Miałem szczęście i w moje ręce, za naprawdę niewielkie pieniądze trafiła wiertarka WSD 16 A2. Wiertarka nie była używana tylko przeleżała ćwierć wieku w piwnicy.
Wszystkie smary którymi była pokrywa "stwardniały" i jest kłopot z poruszaniem się poszczególnych elementów.

Chciałem rozebrać wiertarkę na części pierwsze, dokładnie ją wyczyścić i nasmarować.
Czy jest na forum osoba, która udostępniłaby mi DTR do tej maszyny?

Jakieś porady dotyczące konserwacji tego sprzętu?



Tagi:

Awatar użytkownika

clipper7
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2379
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:29
Lokalizacja: Poznań

#2

Post napisał: clipper7 » 07 kwie 2011, 09:53

Niczym nie kręć, nie ruszaj, najpierw usuń stary smar i nasmaruj od nowa. Ja w takiej sytuacji rozbieram, co się da, wszystko ( poza łożyskami ZZ) do ropy ( dobry jest też WD40 i inne środki w aerosolu, ostatnia spodobał mi się środek do czyszczenia sprzęgieł i hamulców), wyczyścić, przesmarować i złożyć. Oceń stan łożysk, mogły pordzewieć, wtedy do wymiany. Dobrze jest zrobić sobie dokumentację fot. poszczególnych części, coś na kształt złożeniówki. Przy rozbieraniu pozornie nowych maszyn, często znajduje się wewnątrz b. ciekawe i zaskakujące rzeczy :wink:
DTRki niestety nie mam, "specjalizuję" się w WS15.
Jeżeli pomogłem - nie zapomnij kliknąć POMÓGŁ


Autor tematu
krzysiekk85
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 07 kwie 2011, 09:12
Lokalizacja: Kraków

#3

Post napisał: krzysiekk85 » 07 kwie 2011, 14:28

Przy rozbieraniu pozornie nowych maszyn, często znajduje się wewnątrz b. ciekawe i zaskakujące rzeczy :wink:
DTRki niestety nie mam, "specjalizuję" się w WS15.
Dość skrupulatnie przejrzałem wiertarkę przed zakupem i gdzie by nie zajrzeć to nie widać śladów użytkowania. Mam nadzieję, że nie zaskoczą mnie jakieś kosztowne niespodzianki ;-)

Do WS 15 mam DTR-kę. Nie wiem dokładnie jakich smarów i w których miejscach trzeba konkretnie użyć.

Awatar użytkownika

BYDGOST
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 4264
Rejestracja: 28 wrz 2007, 09:32
Lokalizacja: Bydgoszcz

#4

Post napisał: BYDGOST » 07 kwie 2011, 21:51

Mam DTR do tej wiertarki, ale w wersji papierowej. Pisz na PW może coś się poradzi.
Pomnik Ikara - Ku pamięci dawnego lotniska w Fordonie.


ankoo
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 27 wrz 2011, 10:06
Lokalizacja: Szczecin

#5

Post napisał: ankoo » 27 wrz 2011, 10:25

BYDGOST pisze:Mam DTR do tej wiertarki, ale w wersji papierowej. Pisz na PW może coś się poradzi.
Potrzebuje tej DTRki, czy możemy się jakoś dogadać?

Awatar użytkownika

BYDGOST
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 4264
Rejestracja: 28 wrz 2007, 09:32
Lokalizacja: Bydgoszcz

#6

Post napisał: BYDGOST » 27 wrz 2011, 16:50

Ja już tyle przeróżnych korowodów miałem z tymi deteerkami, że już się nawet nie odzywam. Chcesz się dogadywać - proszę bardzo. Zaproponuj rozwiązanie sprawy a ja postaram się dostosować.
Pomnik Ikara - Ku pamięci dawnego lotniska w Fordonie.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”