urządzenie do ostrzenia narzędzi DARMET

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

Autor tematu
donaks
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 177
Rejestracja: 18 lip 2009, 22:52
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

urządzenie do ostrzenia narzędzi DARMET

#1

Post napisał: donaks » 13 lis 2014, 16:53

Witam serdecznie.
Bardzo proszę o jakiekolwiek opinie na temat urządzenia do ostrzenia narzędzi LINK

Nie wiem za bardzo o co konkretnie zapytać,może po prostu ktoś to kiedyś widział na oczy i jakie wrażenia. Rozważam zakup. Mam teraz szlifierkę NUA 25,ale dla mnie niewygodna i nie mieści się przez drzwi do pracowni. Szlifuję maleństwa,nożyki 3x10x30 mm,hss.
Pozdrawiam



Tagi:


dasza77
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1116
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:34
Lokalizacja: Ełk

#2

Post napisał: dasza77 » 13 lis 2014, 22:34

na temat tej nie powiem, ale kupiłem DM-2770.
Bardzo mi się przydaje do ostrzenia i kształtowania frezów grawerskich i palcowych prostych.
Ma kilka przystawek do różnych zastosowań i ostrzenia wierteł, noży tokarskich i frezów spiralnych.

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 11568
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

#3

Post napisał: RomanJ4 » 13 lis 2014, 23:02

Też mam DM 2770, fajna poręczna maszynka, ma większe możliwości niż DM-2772. Do swojej dorobiłem oświetlenie, podświetlaną lupę, oraz dodatkowy przyrządzik do ostrzenia noży ręcznych strugarek. Mam do niej pełne oprzyrządowanie.
ObrazekObrazek
pozdrawiam,
Roman


dasza77
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1116
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:34
Lokalizacja: Ełk

#4

Post napisał: dasza77 » 13 lis 2014, 23:12

Tak naprawdę , to mam ostrzałkę podobną do tej z Darmetu ale kupiłem ją tutaj
http://www.uni-max.com.pl/ostrzarka-narzedzi-grave/d/
jak pamiętam, miała w cenie juz wszystkie przystawki, za które w Darmecie trzeba dopłacać.
No i VAT =0% (Czechy)


Autor tematu
donaks
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 177
Rejestracja: 18 lip 2009, 22:52
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

#5

Post napisał: donaks » 13 lis 2014, 23:43

Dziękuje za wiadomości. Ja muszę mieć urządzenie ze stołem w dwóch osiach.
Nie będę ostrzył frezów,wierteł tylko bardzo nietypowe nożyki do minihebelków..Przystawki będę i tak musiał dorobić samemu. Trochę szkoda mi tej NUA 25,ale zbyt niewygodna dla mnie. Konstrukcja powstała za oceanem CUTTERMASTER
Chciałem już sam poskładać sobie ,ale nie mam czasu,i problem z wrzecionem... a i tak w końcu taniej dużo nie wyjdzie.
Przy okazji,czy znajdę gdzieś ściernice borazonowe z czołem płaskim taka jak ta:
Obrazek

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 11568
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

#6

Post napisał: RomanJ4 » 14 lis 2014, 00:03

donaks pisze:nietypowe nożyki do minihebelków..Przystawki będę i tak musiał dorobić samemu.
jeśli chcesz wykorzystać do tego taką jak na zdjęciu, to wystarczy w miejsce przyrządu do ostrzenia frezów na sanki krzyżowe zamocować obrotowo wokół pionowej osi kątownik, i do niego na pionowo mocowane imadło wychylne,
Obrazek
będziesz miał możliwość pochylania noża wokół jego osi podłużnej(czyli ogólnie poziomej) zgodnie ze skosem ostrza, i obracać całość wokół pionowe (ustawiając równolegle do płaszczyzny ściernicy), coś na ten obraz
Obrazek
chyba ze wykorzystasz do tego dedykowany do niej przyrząd do ostrzenia noży
Obrazek
pozdrawiam,
Roman


Autor tematu
donaks
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 177
Rejestracja: 18 lip 2009, 22:52
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

#7

Post napisał: donaks » 19 lis 2014, 23:53

Szlifierka kupiona. Pierwsze wrażenie,że tak się wyrażę w porównaniu z NUA25 du** nie urywa.Korbki do przeróbki,trochę ciężko chodzi,może się rozrusza.Korpus aluminiowy,odlew. Prowadnice niewiadomo jakie,bo niedostępne wizualnie. Stoły żeliwne z rowkiem.Całość bardzo psują nakrętki śrub posuwu z aluminium. Można dokręcić w razie potrzeby dodatkową oś Z z np. Kressem. Fajny jest szybki posuw wrzeciona w swojej osi,coś ala szybki posuw konika z zaciskiem. Ale to jest to co chciałem. Przede wszystkim ma dwie osie z posuwem precyzyjnym,co do moich potrzeb bardzo ograniczało NUA25.
Dzięki Roman za zdjęcia, jeden przyrząd do noży prostych już mam gotowy. Kiedyś zamówiłem formatki alu i rąbnąłem się z wymiarem. Teraz się przydały. Nawet geometrię przyrządu wyprowadziłem już na tej szlifierce :-)
pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”