Proszę o sugestie / pomoc w wyborze plotera

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

Autor tematu
domelcia
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 11 kwie 2015, 18:49
Lokalizacja: małopolska

Proszę o sugestie / pomoc w wyborze plotera

#1

Post napisał: domelcia » 11 kwie 2015, 19:00

Witam

Rozglądam się od pewnego czasu za maszyną poszerzającą moją dotychczasową działalność.
Od lat pracuję na ploterach termicznych i zwykłych tnących zabawkach.
Poszukuję sprzętu tnącą - grawerującego o polu roboczym w wymiarach 80-100 cm x 120-150 cm. Obrabiane materiały: drewno, sklejka, może jakiś grawer na laminatach, tworzywa ale też cięcie skóry i filcu.
Jaki typ maszyny polecicie?
Z góry dziękuję za sugestie i pozdrawiam
Dominika



Tagi:

Awatar użytkownika

corano
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 324
Rejestracja: 30 paź 2007, 20:40
Lokalizacja: https://t.me/pump_upp
Kontakt:

#2

Post napisał: corano » 12 kwie 2015, 11:23

Hmmm ciecie skóry i filcu .. ta opcja sprawia trudności i podnosi koszta. Mam wrażenie ze będzie tutaj najwłaściwszy "smok o dwóch głowach" A wiec typowe wrzeciono frezujące i dodatkowa aktywna głowica do cięcia filcu. ..
Proszę napisać co koleżanka analizowała a może wówczas będzie łatwej coś doradzić ?


Autor tematu
domelcia
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 11 kwie 2015, 18:49
Lokalizacja: małopolska

#3

Post napisał: domelcia » 12 kwie 2015, 20:45

W zasadzie ciężko mi się odnieść, bo jedyne co w mojej opinii (a co udało mi się znaleźć) spełniałoby te moje kryteria to takie kolumbryny Lynx Multihead - aż nadto jak dla mnie możliwości i gabaryty za duże, przynajmniej tego co znalazłam. Wiem, ze pola roboczego nigdy za wiele, ale na moje potrzeby i miejsce w pracowni jakim dysponuję to troszkę duża maszyna. Drugi to Seron cutter cnc podobnie jak z Lynxem aż nadto.
Prawdę mówiąc szukanie frezującego plotera zaczęłam od megaplotu i ich maszynka XMD46, gdyby miała możliwość zamontowania "drugiej głowy" byłaby chyba cud miód malina.
Zastanawiam się głównie nad tym czy się upierać przy zakupie 1 maszyny "do wszystkiego", czy może kupić freza osobno i jakiś niewielki oscylacyjny jako drugi?
Wiadomo, że im mniejszy koszt zakupu maszynki tym lepiej ;) mam jednak świadomość, że swoje na dobry lub co najmniej przyzwoity sprzęt trzeba dać. Czy jest jakiś, godny polecenia ploter frezujący z drugą - oscylacyjną głowicą podsysanym stołem w niewielkich gabarytach do 50 tyś? A może lepiej kupić 2 po mniej więcej 25-28 tyś?


oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 6107
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

#4

Post napisał: oprawcafotografii » 13 kwie 2015, 05:30

Jesli bedziesz cos wiecej frezowal to mase czasu zajmie CI czyszczenie glowicy,
stolu etc przy zmianie technologii na noz. No i nie zrobisz nic, nawet malej pierdolki
jednoczesnie. O ew. awarii nie wspomne.

Ja stawiam na osobne maszyny.

q
„Największym wrogiem wolności jest najedzony niewolnik.”

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”