oprawki sk40 TIZ?????

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

Autor tematu
przemo24
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 3
Posty: 53
Rejestracja: 26 lut 2008, 18:39
Lokalizacja: Freiburg BW

oprawki sk40 TIZ?????

#1

Post napisał: przemo24 » 18 maja 2010, 17:11

witam forumowiczow!!! Mam pytanie do kolegow otoz firma w ktorej pracuje szykuje sie do zakupu znacznej ilosci oprawek sk40 i do tej pory byl dylemat iscar czy schunk , oczywiscie cenowo lepiej wyglada schunk i jakoscia tez za bardzo od iscara nieodbiega wiec sprawa raczej byla przesądzona . Ale dostalismy oferte od rosyjskiej firmy TIZ dostalismy tez jedną oprawke na pruby i pierwsze wrarzenie pozytywne i cena duzo nisza od schunka . Czy ktos z was pracuje na tych ruskich oprawkach jesli tak to prosze o kilka info.

pozdrawiam



Tagi:

Awatar użytkownika

BYDGOST
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4264
Rejestracja: 28 wrz 2007, 09:32
Lokalizacja: Bydgoszcz

#2

Post napisał: BYDGOST » 18 maja 2010, 18:34

To może by coś poczytać o TIZ. Oto przykłady stron jakie mi wyskoczyły na zapytanie TIZ:

http://tiz.ru/r_catalog.html

http://tizimplements.eu/index.php?optio ... 14&lang=pl

http://strip-tiz.blogspot.com/
Pomnik Ikara - Ku pamięci dawnego lotniska w Fordonie.


CFA
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1679
Rejestracja: 28 wrz 2009, 11:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: oprawki sk40 TIZ?????

#3

Post napisał: CFA » 18 maja 2010, 20:21

przemo24 pisze: dylemat iscar czy schunk ...Ale dostalismy oferte od firmy TIZ
To zależy do czego chcecie używać i na jakich maszynach. Znam firmy, które kupują termokurcze i potem pakują tam frezy klasy ekonomicznej, a są takie, które frezy z najwyższej półki umieszczają w ER-kach i chcą tym w setkach obrabiać na twardo formy.
Schunk i Iscar to pod względem jakości podobna liga - TIZ znacznie niższa (nawet nie chwalą się na stronach jakie jest pochodzenie ich oferty), ale jeśli spełnia oczekiwania, to dlaczego nie.

PS
Nie mam nic wspólnego z tymi firmami, ale oglądając katalog TIZ zaintrygowała mnie deklarowana równoległość podkładek do imadła 0,05.... hmmm. Ale mają za to ciekawą
ofertę elementów mocujących (płyty, tarcze i kątowniki do mocowania detali w różnych pozycjach)


Autor tematu
przemo24
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 3
Posty: 53
Rejestracja: 26 lut 2008, 18:39
Lokalizacja: Freiburg BW

#4

Post napisał: przemo24 » 18 maja 2010, 22:48

firma w ktorej pracuje zajmuje sie produkcją form fyryskowych pracujemy na deckel macho dmc100 mamy 3 sztuki .. a jesli chodzi o dokladnosc to w gre wchodzą seteczki .. narzedzia na jakich pracujemy to głownie iscar i sandwik i troche japonczykow o malych srednicach do 3.
Ostatnio zmieniony 18 sty 2011, 16:46 przez przemo24, łącznie zmieniany 1 raz.


CFA
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1679
Rejestracja: 28 wrz 2009, 11:00
Lokalizacja: Wrocław

#5

Post napisał: CFA » 18 maja 2010, 23:06

przemo24 pisze:firma w ktorej pracuje zajmuje sie produkcją form fyryskowych pracujemu na deckel macho dmc100 mamy 3 sztuki .. a jesli chodzi o dokladnosc to w gre wchodzą seteczki .. narzedzia na jakich pracujemy to głownie iscar i sandwik i troche japonczykow o malych srednicach do 3.
Dlaczego zatem do takiej roboty poszliście w stożek SK40 a nie HSK?
Od strony technologiczno-ekonomicznej to niezbyt dobrze, nie uzyskacie wymaganej sztywności do obróbki szybkościowej z taką dokładnością nawet na DMC, o wyważeniu nie wspomnę - ale o tym chyba technolog wie :-). Trzeba polubić co się ma.


Autor tematu
przemo24
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 3
Posty: 53
Rejestracja: 26 lut 2008, 18:39
Lokalizacja: Freiburg BW

#6

Post napisał: przemo24 » 19 maja 2010, 19:08

no wlasnie po co??? ja osobiscie rowniez wybrałbym HSK :lol: no ale niestety ktos w naszej firmie kiedys wybral SK i tak juz zostalo... ja wplywu na to niestety niemialem... :???:


frontside
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 226
Rejestracja: 06 maja 2007, 14:37
Lokalizacja: warszawa

#7

Post napisał: frontside » 23 maja 2010, 17:46

Witam,

Sprawdź jeszcze haimer.de - robią dużo dla schunka a są w miarę tani.
Jeżeli chcesz wyższej klasy to gewefa - zrobili mi już kilka rzeczy których inni nie chcieli zrobic, jedyna wada - straszne terminy mają.


grzesiek_cnc
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 23
Rejestracja: 15 sty 2010, 19:21
Lokalizacja: Gdańsk

#8

Post napisał: grzesiek_cnc » 30 maja 2010, 18:46

Całkiem niedawno firma HHW miała ciekawą promocję dotyczącą oprawek. Ceny nie przypomne ale kupiliśmy kilka sztuk mimo iż nie planowaliśmy ale wzięliśmy na zapas.
Sprawdź jeszcze firmę Hahn Kolb są dość drodzy ale można ponegocjować z rabatami zwłaszcza przy większej ilości. Ja biorę od nich frezy.
Setki pytań


wladca-swiata
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 349
Rejestracja: 08 lut 2007, 15:07
Lokalizacja: Łódź

#9

Post napisał: wladca-swiata » 30 maja 2010, 21:15

HHW, Hahn & Kolb i Sartorius to są firmy (właściwie marki) grupy Wurth także ich katalogi są baardzo podobne, dlatego porównywanie ofert tych dostawców jest bez sensu. My stosujemy Schunk Tribos na Mikronie HPM 600 42000 obr/min. na HSK E-40. Do tej maszyny dają radę, ale mam zastrzeżenia do momentu jaki mogą przenieść. Dobre oprawki robi REGO-FIX, handluje nimi Gamstal. Osobiście bardziej mi odpowiadał niż Schunk, ale nie mam wpływu na politykę i nie udało mi się tego wprowadzić. Co do TIZa, to nie wiem jak jest teraz, ale jeszcze parę lat temu dużo słyszałem o tym, że ich oprawki hydrauliczne są delikatne i łatwo się rozszczelniają.


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 5345
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

#10

Post napisał: jasiu... » 30 maja 2010, 21:25

A czemu nie Fatpol? Czemu nie chcecie popierać firmy polskiej? A tak poważnie, nie zaryzykowałbym rosyjskich produkcji, chyba jednak nie ta kultura techniczna. Może się mylę, ale sprawdzenie może kosztować dużo, za to Fatpol znam i nie jest wcale zły, a cenowo dość atrakcyjny. Może warto?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”