Kompresor Bebicon Chitachi - jaki olej itp ?

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

Autor tematu
Marcin Żary
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 3
Posty: 50
Rejestracja: 23 maja 2009, 09:23
Lokalizacja: Żary

Kompresor Bebicon Chitachi - jaki olej itp ?

#1

Post napisał: Marcin Żary » 05 kwie 2011, 08:50

witam

wpadł mi w ręce za rozsądne pieniądze kompresor Bebicon Hitachi, fotki:

https://picasaweb.google.com/MarcinZary/Hitachi#

Proszę o opinię na temat tego sprzętu, czy jest wart uwagi ?

Na jednym ze zdjęć widać jakieś napisy z metodą sprawdzania chyba oleju w okienku koło cylindra, jednak ja tam żadnego oleju nie widzę, po odkręceniu korka jakiś olej tam wycieka więc zupełnie pusto nie jest. Myślę że zleje cały olej i naleję świeżego - tylko jaki i w jakiej ilości, czy jak odkręcę korek to zleci cały czy trzeba jeszcze w inny sposób zlać olej ?

Proszę o pomoc, jest to mój pierwszy kompresor.

Pozdrawiam



Tagi:


skoczek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lis 2006, 22:04
Lokalizacja: Cieszyn/Kraków

#2

Post napisał: skoczek » 05 kwie 2011, 10:49

Witam serdecznie.
Jeżeli Ci bardzo zależy na wymianie oleju (jego się raczej uzupełnia od czasu do czasu) to podjedź sobie na stację paliw i popytaj o olej do sprężarek tłokowych. Ja kupuję LDAA-100 o ile się nie mylę i sprężarka działa. Są jeszcze inne oleje do sprężarek, generalnie większość powinna być dla Ciebie dobra.
Olej lejesz do odpowiedniego poziomu we wzierniku (powinien być na nim jakiś znacznik np. kropka) albo do kreski na korpusie agregatu. Ewentualnie może na bagnecie będziesz miał jakieś znaczniki poziomu oleju. To już musisz sam sprawdzić. To kompresor jednotłokowy (na zdjęciu za dobrze nie widzę, ale sądzę tak po mocy silnika)?
Pozdrawiam, skoczek
Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród. - Hipolit Cegielski


Autor tematu
Marcin Żary
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 3
Posty: 50
Rejestracja: 23 maja 2009, 09:23
Lokalizacja: Żary

#3

Post napisał: Marcin Żary » 05 kwie 2011, 11:14

tak, to jest jedno tłokowy,
pierwsze co zwróciło moją uwagę to bardzo cicha praca.

Co do oleju to jest poniżej cylindra, na samym dole obudowy pod cylindrem okienko okrągłe, wbudowane w korku spustowym, ale w tym okienku oleju nie widzę

Na tym zdjęciu widać poniżej cylindra korek wlewowy - taki czarny, oraz na samym dole przy zbiorniku spustowy i w nim okienko.

https://picasaweb.google.com/MarcinZary ... 9544561250

na tym zdjęciu coś chyba o tym okienku jest napisane

https://picasaweb.google.com/MarcinZary ... 3558625826

może ktoś przetłumaczy ? ;-)

Widziałem że są oleje sprężarkowe, ale jaki zalać mineralny ? i ile, domniemam że aż pojawi się w okienku ?

pozdrawiam

Awatar użytkownika

tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 7877
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

#4

Post napisał: tuxcnc » 05 kwie 2011, 11:36

Marcin Żary pisze:na tym zdjęciu coś chyba o tym okienku jest napisane

https://picasaweb.google.com/MarcinZary ... 3558625826

może ktoś przetłumaczy ? ;-)
Tam jest napisane, że poziom oleju powinien się mieścić pomiędzy kreskami, czyli najlepiej do połowy okienka..
Poza tym, to pomyśl logicznie, po co by było okienko, jakby patrzeć trzeba było gdzie indziej ?
A co do oleju, to pójdzie pewnie na każdym, tylko po co dawać gorszy, jak lepszy tyle samo kosztuje ?

.


Autor tematu
Marcin Żary
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 3
Posty: 50
Rejestracja: 23 maja 2009, 09:23
Lokalizacja: Żary

#5

Post napisał: Marcin Żary » 05 kwie 2011, 12:06

jaki lepszy kolego polecasz, nie chodzi mi tu o cenę, gdyż kilka zł nie robi różnicy, a nie wymienia się jego aż tak często, jaki wlać ? minerał ? syntetyk ? jaka firma ?

Awatar użytkownika

tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 7877
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

#6

Post napisał: tuxcnc » 05 kwie 2011, 12:40

Jeśli masz możliwość kupić olej specjalnie do kompresorów w rozsądnej cenie, to kup.
Jeśli nie, zalej dowolnym olejem silnikowym.

.


skoczek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lis 2006, 22:04
Lokalizacja: Cieszyn/Kraków

#7

Post napisał: skoczek » 05 kwie 2011, 12:44

Witam serdecznie.
Tak jak napisałem we wcześniejszym poście - powinno dobrze działać na oleju do sprężarek tłokowych, oznaczenie LDAA-100 (o ile mnie pamięć nie myli to taki ostatnio był wlewany). Kupisz go na stacjach benzynowych. Na oleju silnikowym też pójdzie, ale lepiej jest lać olej dedykowany do sprężarek. Byle czego nie lej, bo szkoda agregatu.
Pozdrawiam, skoczek.
Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród. - Hipolit Cegielski


pneumatyk
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 17
Rejestracja: 12 lut 2013, 12:01
Lokalizacja: Polak Mały
Kontakt:

Jaki olej do sprężarki?

#8

Post napisał: pneumatyk » 12 lut 2013, 14:05

Możesz zalać ją olejem mineralnym o lepkości 100 np. LDAA-100 jak już kolega wspomiał albo najlepiej wlej olej półsyntetyczny. Jest droższy bo kosztuje około 30 zł za litr ale wymianę robisz raz na 3 lata i nic się z nim nie dzieje. Tu masz oleje do sprężarek: http://pneumatyka.eu/olej_do_sprezarki. Jak chcesz to zadzwoń i spytaj o Shell Corena S2P, albo S4P do wyższych temperatur.

Awatar użytkownika

Mat3ys
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1911
Rejestracja: 26 lis 2011, 18:44
Lokalizacja: Toruń

Re: Jaki olej do sprężarki?

#9

Post napisał: Mat3ys » 12 lut 2013, 14:09

pneumatyk pisze:Możesz zalać ją olejem mineralnym o lepkości 100 np. LDAA-100 jak już kolega wspomiał albo najlepiej wlej olej półsyntetyczny. Jest droższy bo kosztuje około 30 zł za litr ale wymianę robisz raz na 3 lata i nic się z nim nie dzieje. Tu masz oleje do sprężarek: http://pneumatyka.eu/olej_do_sprezarki. Jak chcesz to zadzwoń i spytaj o Shell Corena S2P, albo S4P do wyższych temperatur.
Temat z 2011 roku. :roll:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”