Jaka maszyna najlepsza do Grawerowania Nieśmiertelników

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

Autor tematu
gorretti7
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 26 gru 2009, 01:57
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Jaka maszyna najlepsza do Grawerowania Nieśmiertelników

#1

Post napisał: gorretti7 » 26 gru 2009, 02:03

Witam,
Zależy mi na zakupie nowej maszyny do grawerowania (konkretnie nieśmiertelniki) w cenie do 12000 zł. Jaki model bedzie najlepszy do tego i gdzie mogę taki zdobyć?
Proszę o odpowiedź
Z góry dziekuje
Gorretti7



Tagi:

Awatar użytkownika

gmaro
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3671
Rejestracja: 23 sie 2005, 13:27
Lokalizacja: zapytaj
Kontakt:

#2

Post napisał: gmaro » 26 gru 2009, 07:10

Jakie pole robocze ma mieć maszyna?
Czlowiek z ideą jest uważany za wariata - aż do czasu gdy jego idea zwycieży. (Potem uznaje się go za bohatera i za pioniera danej dyscypliny.)
Pomogłem... ;) to nacisnij POMÓGŁ :]


jora38
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 144
Rejestracja: 05 cze 2008, 14:19
Lokalizacja: Warszawa

#3

Post napisał: jora38 » 26 gru 2009, 10:44

Do grawerowania nieśmiertelników wystarczy maszyna o małym polu roboczym np. 150x150, Chodzi głównie aby radziła sobie z metalami kolorowymi. Nieśmiertelnik wygląda np. tak:
http://www.allegro.pl/item851397312_bla ... uszek.html
to taka lepsza wersja, tańsze są z aluminium.
Praktycznie z wygrawerowaniem takiej blaszki poradzi sobie większość amatorskich maszyn zbudowanych przez kolegów z tego forum. Za 12000 można kupić, maszynkę, której zakres działania będzie dużo większy niż tylko nieśmiertelniki. Jest tu na forum kilku producentów, którzy wykonują maszynki grawerujące w metalach kolorowych o polu roboczym A4. Nie chciałbym nikogo wyróżniać, aby inni nie poczuli się nie docenieni, ale np. „bartuss1”robił takie maszynki. Poszukaj na forum na pewno znajdziesz.
Temat militarnych gadżetów jest jednak mocno obsadzony i wytwórców nieśmiertelników jest wielu.
Sam zrobiłem kilka militarnych breloczków jak np. ten:

Myśląc o grawerowaniu nieśmiertelników pomyśl o ostrzałce do frezów, działalności tego typu bez ostrzałki bym nie zaczynał. Ja grawerowaniem zajmuję się tylko amatorsko, ale ostrzenie frezów to coś co sprawia dużo kłopotu, muszę je wysyłać, bo nie mam ostrzałki.


Autor tematu
gorretti7
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 26 gru 2009, 01:57
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

odp

#4

Post napisał: gorretti7 » 26 gru 2009, 13:54

dzieki za informacje:) no własnie nie moge znalezc konkretnego sklepu z klonkretnym modelem takiej maszyny;/ Już miałem firmę gdzie sprzedawałem nieśmiertelniki grawerując je w zakładzie grawerskim i szło bd dobrze tylko zwiekszał sie koszt o wlasnie grawer... teraz chce wziąć dofinansowanie z unii i moge je przeznaczyc na maszynę ale tylko nową:) jak byscie jeszcze mogli mi doradzic konkretnie maszynke o niewielkim polu roboczym nadającą sie głownie do nieśmiertelników ale moze i do grawerki pierscionkow itp to bd bardzo wdzieczny:) a do czego konkretnie ta ostrzałka?

[ Dodano: 2009-12-26, 14:22 ]
najlepiej to jeszcze zeby grawerowala plastik skóty plexi drewno itp dobrze by bylo z wszechstronną maszyną:) średnio sie na tym znam ale zalezy mi na czasie i na konkretnym modelu wiec prosze was o pomoc i jeszcze raz z góry dzieki;) cena 8000-12000zl


jora38
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 144
Rejestracja: 05 cze 2008, 14:19
Lokalizacja: Warszawa

#5

Post napisał: jora38 » 26 gru 2009, 14:51

Poczytaj to forum - tu jest maszynka, która sprosta grawerowaniu nieśmiertelników i nie tylko.
http://www.soltysdesign.xip.pl/forum/vi ... p?f=7&t=14
Ale jest ich więcej na tym forum.
Wrzeciono jakie zastosujesz, sterowanie, programy w których będziesz wykonywał napisy i przekształcał na g-kody – to wszystko musisz poznać.

Frezy grawerskie są ostrzone w ten sposób, że posiadają kilka katów ostrzenia, kąty te są powiązane z materiałem w którym grawerujesz (frez do stali twardej ma kąt natarcia inny niż frez do metali miękkich ). Jest o tym sporo w internecie, tu link, który jako pierwszy znalazłem:
http://images.google.pl/imgres?imgurl=h ... 8%26um%3D1

Frezy przy grawerowaniu metali tępią się i należy je ostrzyć tak aby uzyskały odpowiednie kąty i do tego jest potrzebna ostrzałka:
http://www.pilotltd.net/engraving.htm

Nie myślałeś aby samemu zrobić taka maszynę, poznasz jak działa silnik krokowy co to są g-kody itp.

Jeszcze jedna mała uwaga, jeszcze raz powtórzę, na tym forum znajdziesz wszystko o co pytasz, nie wymagaj jednak aby inni za Ciebie użyli opcji „szukaj”.


bakprint
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 211
Rejestracja: 18 wrz 2007, 12:02
Lokalizacja: Trzebinia, Limanowa
Kontakt:

Re: Jaka maszyna najlepsza do Grawerowania Nieśmiertelników

#6

Post napisał: bakprint » 26 gru 2009, 22:10

gorretti7 pisze:....Jaki model będzie najlepszy do tego....
Nie ma "najlepszych" maszyn.... ale to filozoficzne podejście do tematu.
W realu spokojnie ta wystarczy: http://www.allegro.pl/item864150082_plo ... wkk_e.html


wałek
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 22
Rejestracja: 14 sty 2010, 21:35
Lokalizacja: Tarnów

#7

Post napisał: wałek » 14 sty 2010, 21:59

śmiertelniki nie mogą być wykonane metodą znakowania mikroudarowego ?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”