Gdzie naprawic czujnik zegarowy

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC
Awatar użytkownika

Autor tematu
maz
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 894
Rejestracja: 20 cze 2007, 22:55
Lokalizacja: Blachownia
Kontakt:

Gdzie naprawic czujnik zegarowy

#1

Post napisał: maz » 09 kwie 2011, 14:07

Witam, mimo wszelkich staran i dbalosc o czujnik, po 5 latach uzytkowania nawalil czujniczek. Potrzebowalbym naprawic w sprawdzonym miejscu w rozsadnej cenie.
Mam czujnik TESA z podzialka 0.01.
Prosze o namiary.


Kazde parametry sa idealne, czasami tylko narzedzia sa malo wytrzymale :-)
Kazdy wymiar da sie osiagnac, czasami wystaczy docisnac mocniej urzadzenie pomiarowe ;-)

Tagi:

Awatar użytkownika

clipper7
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2379
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:29
Lokalizacja: Poznań

#2

Post napisał: clipper7 » 09 kwie 2011, 15:28

Wątpię, czy naprawa jest opłacalna, chyba, że to jakaś nietypowa konstrukcja. Nie mam jakoś zaufania do naprawianych przyrządów pomiarowych ....
Jeżeli pomogłem - nie zapomnij kliknąć POMÓGŁ


zdzicho
Posty w temacie: 3

#3

Post napisał: zdzicho » 09 kwie 2011, 18:38

Masz do tego jakieś powody merytoryczne ,czy raczej mentalne?
Ja też wolę ,,nówki" ,ale ekonomia ma swoje prawa.
TESA to dość dobra firma ,aby podjąć starania o naprawę. Ustępuje, co prawda, chińskim LINKS-om(są niedoścignione jeśli idzie o dokładność i solidność konstrukcji).

Awatar użytkownika

Autor tematu
maz
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 894
Rejestracja: 20 cze 2007, 22:55
Lokalizacja: Blachownia
Kontakt:

#4

Post napisał: maz » 09 kwie 2011, 19:39

Poniewaz czujnik byl bardzo dobry i swoje kosztowal, to szkoda mi go zastapic jakims innym. Uszkodzenie wyglada tak, ze czujnik dziala dobrze tylko w zakresie 0.1 mm, po przekroczeniu docisku o ta wartosc, wskazowka nie wraca na ta sama pozycje na ktorej byla na poczatku pomiaru.
Az mi sie cieplo zrobilo jak sie spostrzeglem, bo kilka dni temu ustawialem forme, ktora sie robilem kilka dni i to byl ostatni pomiar. Posprawdzalem co prawda i sie wszystko zgadza na szczescie. Znajomy jak rozwalil swoj czujnik dawal do zegarmistrza, ale tam raczej byly uszkodzenia zewnetrzne.
Kazde parametry sa idealne, czasami tylko narzedzia sa malo wytrzymale :-)
Kazdy wymiar da sie osiagnac, czasami wystaczy docisnac mocniej urzadzenie pomiarowe ;-)


Maq
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 297
Rejestracja: 14 gru 2009, 15:05
Lokalizacja: podkarpacie

#5

Post napisał: Maq » 09 kwie 2011, 19:56

Z tego co wiem czujniki czy suwmiarki zegarowe naprawia/regeneruje się i działają potem bez zarzutu. Czasami zdarza się, że w dużych zakładach w kontroli jakości jest ktoś od regeneracji przyrządów pomiarowych. Ewentualnie zegarmistrz, czasami jest to drobna wada, wystarczy przeczyścić nasmarować.

Awatar użytkownika

Autor tematu
maz
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 894
Rejestracja: 20 cze 2007, 22:55
Lokalizacja: Blachownia
Kontakt:

#6

Post napisał: maz » 09 kwie 2011, 20:20

Bardzo o niego dbalem i byl smarowany co jakis czas. Jak bylem za granica, to mialem kontakt z gosciem, ktory sie zjmowal kalibracja w firmie, w ktorej pracowalem. Nie chcialem mu dac czujnika do kalibracji, bo sie balem, ze mi go porozkreca, wiec sie dogadalem, ze tylko sprawdzi dokladnosc, bez ingerencji i przy moim nadzorze. Jak sprawdzil, to stwierdzil, ze jest idealny i go nie trzba kalibrowac wtedy.

Jeszcze teraz przypomnialo mi sie, ze niefortunnie dmuchnalem powietrzem w nozke czujnika, bo byly na nim wiory nie pamietam skad i moglo sie tylko cos dostac do srodka, wiec to by nie byla awaria wielka.
Kazde parametry sa idealne, czasami tylko narzedzia sa malo wytrzymale :-)
Kazdy wymiar da sie osiagnac, czasami wystaczy docisnac mocniej urzadzenie pomiarowe ;-)


zdzicho
Posty w temacie: 3

#7

Post napisał: zdzicho » 09 kwie 2011, 21:19

Czujnik na 99% jest do naprawienia. Szczegóły na PW.


bst
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 114
Rejestracja: 17 sty 2011, 15:11
Lokalizacja: Warszawa

#8

Post napisał: bst » 11 kwie 2011, 16:19

A w moim czujniku zero na malej tarczy nie pokrywa sie z zerem na duzej - mozna to jakos prosto skorygowac? Troche to denerwuje.


mike217
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1167
Rejestracja: 23 kwie 2008, 20:56
Lokalizacja: bydgoszcz

#9

Post napisał: mike217 » 11 kwie 2011, 19:21

Mam tez czunik Tesa i ten sam problem i wynika on z nasmarowania trzpienia w tej panewce. Raz nasmarujesz i lipa nie taki olej i syfu nałapie i sie zaciera.


zdzicho
Posty w temacie: 3

#10

Post napisał: zdzicho » 11 kwie 2011, 19:45

bst pisze:A w moim czujniku zero na malej tarczy nie pokrywa sie z zerem na duzej - mozna to jakos prosto skorygowac? Troche to denerwuje.
Prosto nie. Trzeba zdemontować małą lub dużą wskazówkę i zamontować tak , aby w położeniu zerowym się pokrywały.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”