Frezarka po taniości

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

Autor tematu
strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Frezarka po taniości

#1

Post napisał: strikexp » 12 lip 2017, 12:26

Przydałaby mi się amatorska frezarka, jednak to trochę konkretniejszy wydatek. Nawet używanej nie mogę znaleźć w budżecie 2000zł.
Pozostaje zakup chińskiej mini-frezarki za 4000zł lub takiego czegoś za 2000zł:
http://www.metaltechnics.pl/engine/php/store.php?id=90

I tutaj pytanie o tą wiertarko-frezarkę, czy ktoś posiada taki sprzęt? Da się tym frezować czy to po prostu solidniejsza wiertarka?



Tagi:


Blady
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 527
Rejestracja: 16 mar 2013, 14:59
Lokalizacja: Łódź

#2

Post napisał: Blady » 12 lip 2017, 13:05

Znowu nie masz czasu czytać ? Jest cały temat na kilkadziesiąt stron poświęcony tej maszynce... Jak by co to zwie się ją zośka. Frezować na niej się da i to dosyć przyzwoicie z jednym zapytaniem, jaki materiał i jaka dokładność Cię interesuje. Do dziurawienia płaskowników się nada ;)
Profesjonalnie zajmuję się amatorstwem...


Autor tematu
strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

#3

Post napisał: strikexp » 12 lip 2017, 13:29

Czytałem o zośce, ale jak szukałem to takiej maszyny to nie znalazłem. :mrgreen:

Dokładność raczej mała, chodzi mi o takie elementy jak np uchwyt do łożyska. Z tym że ma to być sam uchwyt a otwór pod łożysko to już bym wytaczał na tokarce w uchwycie niezależnym.
Szczytem marzeń byłoby frezowanie sanek czy jak tam się nazywa taki mechanizm śrubowy na jaskółczym ogonie. Ale to pewnie nie na takiej zabawce jak zośka.

Zośka mi jakoś umknęła, ale opisu tego sprzętu wcale nie znalazłem:
http://allegro.pl/wiertarka-frezarka-st ... ml#thumb/1
Ma to jakąś nazwę niezależnie od dystrybutora? Ewentualnie czy lepsze od zośki?


EDIT:
Kupiłem zośkę, nie ma co kombinować jak co trzeci na forum ma taką maszynę :wink:
Temat do zamknięcia.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”