Frezarka/ploter firmy PLOT Electronics

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

Autor tematu
Zanixi
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 595
Rejestracja: 12 kwie 2011, 16:07
Lokalizacja: Siedlce

Frezarka/ploter firmy PLOT Electronics

#1

Post napisał: Zanixi » 12 mar 2014, 08:30

Co sądzicie o maszynkach tej firmy? Ma ktoś? Robił jakieś testy np w aluminium?

Przykładowo:
coś o nazwie Red Wings, niby może gryźć stal, brama wygląda ok, niestety producent nie pisze za bardzo jakich komponentów użył przy budowie.
http://www.obrabiarki-cnc.pl/offer.php? ... -red-wings
oprawcafotografii pisze:...
Tak samo jak Ty mozesz umieszczac co chcesz tak samo kazdy ma prawo do oceny :)

Przeczytalem wlasnie Twoj folder reklamowy i brakuje mi w nim konkretow -
opisow posiadanych patentow, na ktore sie powolujesz (chetnie przeczytam)
czy opisu coz to jest to "HM". Bez tego opisu Twoje maszyny wygladaja
na oko na lekkie i wiotkie. Byc moze tak nie jest, ale brakuje dowodow...

To forum techniczne - sporo osob chetnie poczyta...
Jak zauważyliśmy ma forum jest też ten producent (plot3d.pl), więc i jego można męczyć o różne rzeczy pytając. Także:
która z nich nada się najbardziej do wysokowydajnej obróbki aluminium?



Tagi:


bubels
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 523
Rejestracja: 15 sie 2004, 23:24
Lokalizacja: Poznań

#2

Post napisał: bubels » 12 mar 2014, 13:07

Kolego ja widzę na stronie że Red wings to tylko jakieś rendery koncepcyjne więc ciężko tu coś oceniać.
Apeluje o wpisywanie lokalizacji w profil! Czasem okazuje się że mieszkamy po sąsiedzku. Jako pasjonaci, hobbyści możemy sobie pomóc nie tylko anonimowo przez forum....

Awatar użytkownika

plot3d.pl
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 4
Posty: 63
Rejestracja: 03 mar 2014, 11:27
Lokalizacja: Giżycko
Kontakt:

#3

Post napisał: plot3d.pl » 14 mar 2014, 10:35

Przykładowo:
coś o nazwie Red Wings, niby może gryźć stal, brama wygląda ok, niestety producent nie pisze za bardzo jakich komponentów użył przy budowie.
http://www.obrabiarki-cnc...ils=8-red-wings
Masz rację, to rendering koncepcyjny ale konstrukcja powstała w zbliżonej formie. Chcieliśmy zaoferować unikatowe rozwiązanie w postaci samej bramy jezdnej, którą każdy użytkownik mógłby samodzielnie zamontować na swojej konstrukcji. Niestety na dzień dzisiejszy ten kierunek nie jest dla nas opłacalny ze względów na tanie chińskie frezareczki. Konstrukcja jednak i rozwiązania powstały, działają i pracują. W załączniku zdjęcia.

[ Dodano: 2014-03-14, 10:41 ]
Zdjęcia, które znalazłem :

Obrazek

[ Dodano: 2014-03-14, 10:41 ]
I kolejne :
Obrazek
Z pasji do wiedzy. Z wiedzy do pasji - CNC. Polski producent obrabiarek CNC.


tutkowski
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 13
Rejestracja: 01 lis 2006, 19:40
Lokalizacja: Gdynia

#4

Post napisał: tutkowski » 17 mar 2014, 10:11

Witam
Wnosząc do tematu nasza firma posiada akurat ploter PLOT Electronics Sentinel 2030 i jest ok tzn tak jak każda maszyna swoje wady i zalety ale ogólny rachunek jest na plus (zwłaszcza jak sobie policzę ile nas ta maszyna wyszła)
Zacznijmy od wad:
• Sterowanie boenigk-electronics.com niestety heidenhain to nie jest i potrafi wkurzyć - z drugiej strony jak człowiek sie przyzwyczai to można pracować a identyczne sterowanie ma Infotec i inni producenci więc sterowanie jest dość typowe
• Nie mogę powiedzieć że maszyna jest bezawaryjna zdarzyły sie usterki ale zawsze dotyczyły one ułamanego kabla podobno słaba partia (serwis był u nas dość szybko po ok 3 dniach). Ja to osobiście traktuje to jako zaletę bo w maszynie nie zepsuło się nic "grubego" (falowniki serwa itp) to po gwarancji kabelki sam sobie wymienię.
• nasza maszyna ma ekran dotykowy który wkurza osobiście wolę przyciski ale podobno zostało to zmienione (nie widziałem na żywo więc nie mogę potwierdzić)

Zalety
• maszyna chodzi 1-2 zmiany gdzie 85% to frezowanie MDF a 15% aluminium i nic się z nią nie dzieje.
• Maszyna jest sztywna i dokładna jeśli chodzi o MDF(frezujemy formy). Jeśli mówimy o aluminium to można nią frezować ale na mniejszych parametrach. Z racji naszej produkcji nie jest to problem ale gdyby przyszło mi frezować więcej aluminium to kupilibyśmy np Havok-a z Plot 3D (z racji konstrukcji powinien być sztywniejszy) lub podobną maszynę od innego producenta albo kupilibyśmy rasową frezarkę do metalu. Z tym że w kwocie nowego Havok-a można kupić używkę MAZAKA czy Deckel-a ale w różnym stanie. Wszystko zależy co się robi i do czego maszyna ma służyć. Bo jak frezowanie alu dla branży Automotive to lepiej szukać dobrego mazaka w rozsądnym stanie. Jeśli tak jak u nas frezowanie MDF , tworzyw sztucznych czy trochę aluminium to PLOT Electronics Sentinel 2030 nie jest złym wyborem.

Swego czasu miałem większe doświadczenie na przemysłowych frezarkach do metalu i jest to zupełnie inna półka (trzeba mieć tego świadomość) ale teraz jak porównałem na targach naszego plota do konkurencji np serona czy Infoteca i nasza maszyna wydaje się być lepsza. Z tym że producentów Ploterów jest dużo i wybór jest trudny. Wszystko rozpoczyna się od pieniędzy jakie się posiada i do czego maszynka ma służyć. U nas wyszło na sentinela i nie żałujemy


Skrzydlaty
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 613
Rejestracja: 22 lis 2006, 15:41
Lokalizacja: Bochnia/Kraków

#5

Post napisał: Skrzydlaty » 18 mar 2014, 17:04

plot3d.pl pisze:Chcieliśmy zaoferować unikatowe rozwiązanie w postaci samej bramy jezdnej, którą każdy użytkownik mógłby samodzielnie zamontować na swojej konstrukcji. Niestety na dzień dzisiejszy ten kierunek nie jest dla nas opłacalny ze względów na tanie chińskie frezareczki.
A ja mam pytanie: jaki jest sens oferować w sprzedaży samą bramę skoro klient musi posiadać korpus? Jeśli ktoś jest w stanie zaprojektować ramę to i prawdopodobnie zaprojektuje także resztę. Największym problemem widzę tutaj niedopasowanie - nie wiadomo czego się spodziewać - czy nasza rama nie będzie zbyt licha lub odwrotnie - czy taka handlowa brama nie będzie zbyt podatna - nie wiedząc z czego brama jest zbudowana.

Awatar użytkownika

pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4693
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

#6

Post napisał: pitsa » 18 mar 2014, 22:03

To proste: klient tego potrzebował więc zaoferowali takie rozwiązanie. Skoro jest gotowe to może ktoś inny też będzie chciał.

Odpowiedź ekstrapolowana z wypowiedzi konstruktora z moich stron:
[youtube] [/youtube]
Wypowiedź od 1:30.
zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ


oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 6105
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

#7

Post napisał: oprawcafotografii » 19 mar 2014, 07:40

Ciekaw jestem czym mierzy sie innowacyjnosc ;)

q

Awatar użytkownika

Zienek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3730
Rejestracja: 13 gru 2008, 19:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

#8

Post napisał: Zienek » 19 mar 2014, 21:03

Ilością kreatywnych pracowników działu marketingu ;)

Awatar użytkownika

plot3d.pl
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 4
Posty: 63
Rejestracja: 03 mar 2014, 11:27
Lokalizacja: Giżycko
Kontakt:

#9

Post napisał: plot3d.pl » 20 mar 2014, 08:19

oprawcafotografii pisze:Ciekaw jestem czym mierzy sie innowacyjnosc ;)

q
Pomiar innowacyjności polega na zastosowaniu odpowiedniej metody oceny
zdolności innowacyjnej firmy, która pozwala na oszacowanie możliwości innowacyjnych przedsiębiorstw, porównanie z firmami wiodącymi z tej samej branży, poddanie ich ocenie, wskazanie obszarów wymagających korekty, co w efekcie pozwala zwiększać jej innowacyjność w przyszłości. - Bożena Mikołajczyk

[ Dodano: 2014-03-20, 08:20 ]
Wujek google ci podpowie wszystko koleżko.
Z pasji do wiedzy. Z wiedzy do pasji - CNC. Polski producent obrabiarek CNC.


oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 6105
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

#10

Post napisał: oprawcafotografii » 20 mar 2014, 08:36

Belkot na poziomie posiedzen plenum KC UE.

q

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”