Części do Avia FNC-25

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

Autor tematu
czynus
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 11
Rejestracja: 19 lis 2010, 23:03
Lokalizacja: PIŁA
Kontakt:

Części do Avia FNC-25

#1

Post napisał: czynus » 15 sty 2015, 20:15

Witam
Od niedawana weszłem w posiadanie Frezarki narzędziowej FNC-25
udało mi się ją kupić po okazyjnej cenie ale nie posiadam do niej osprzętu i tu moje pytanie czy posiadacie możne jakiś osprzęt w szczególności poszukuję:
-podtrzymkę
-głowice pionową wolnobieżna
i potrzebowałbym jeszcze jakieś szczegółowe dokumenty, a dokładnie chodzi mi o rysunki szczegółowe które są opisane w DTR ale nie ma ich w standardowej dtr-ce, rozmawiałem i osobą od której kupowałem DTR i ona powiedziała że potrzebuję DTR remontową czy słyszeliście kiedyś o takim czymś.
Pozdrawiam


W czym mogę pomóc ?? Problem z PADE, SCM, BIESSE, PADE EASY, XILOG PLUS, BIESSE WORKS, ALPHACAM, SOLIDWORKS, AUTOCAD
PISZCIE POmoge
SZUKASZ DTR!!!! wejdz http://chomikuj.pl/pczynke/DTR

Tagi:


HeniekL
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 150
Rejestracja: 03 sie 2009, 12:50
Lokalizacja: Opolskie

#2

Post napisał: HeniekL » 16 sty 2015, 12:11

Jeśli chodzi o wyposażenie wspomnianej frezarki, to co jakiś czas można coś wytropić na znanym portalu aukcyjnym oraz jego byłej "siostrze" :wink: .
Osobiście kompletowałem wyposażenie prawie trzy lata, a na znalezienie podtrzymki potrzebowałem aż dwa :cool: . Problem z podtrzymką polega na tym, że jej ostateczna obróbka i dopasowanie odbywa się na maszynie, na której będzie używana. Zastosowanie podtrzymki z innej obrabiarki tego samego typu może skutkować brakiem osiowości otworu wrzeciona i otworu w łożysku ślizgowym podtrzymki. Wszystko to wiąże się z koniecznością dorobienia nowego łożyska ślizgowego, co jest kosztowne i wymaga sporej precyzji.
Jeśli chodzi o głowicę wolnoobrotową do obróbki pionowej wsystępuje ona niezwykle rzadko, gdyż bez niej obrabiarka uniwersalna jest praktycznie "martwa". Jedyna szansa, to pozyskać taką głowicę od zezłomowanej obrabiarki, gdyż nikt o zdrowych zmysłach nie odsprzeda wspomnianej przystawki.
Inną propozycją, dotyczącą głowicy wolnoobrotowej jest przeróbka głowicy wysokoobrotowej polegająca na zastosowaniu falownika- niestety skutkuje to zmniejszeniem mocy na wrzecionie, lub zamiana silnika napędowego na taki, który posiada o połowę niższe obroty.

Awatar użytkownika

tomek_skocz
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 198
Rejestracja: 07 lut 2012, 08:51
Lokalizacja: okolice Rzeszowa

#3

Post napisał: tomek_skocz » 23 sty 2015, 17:26

Ech... to Kolega ma niemały problem.
Tutaj jest podobna z kształtu głowiczka, ale nie ten stożek wrzeciona. Może mocowanie do frezarki chociaż podejdzie?

http://allegro.pl/glowica-do-frezarki-i5021979464.html

Chociaż przyznam, że za tę cenę chyba myślałbym już nad dorabianiem nowej...


HeniekL
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 150
Rejestracja: 03 sie 2009, 12:50
Lokalizacja: Opolskie

Podtrzymka

#4

Post napisał: HeniekL » 16 sie 2015, 00:07


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”