Pakietowe programowanie falowników

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

Autor tematu
gregor1975
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 420
Rejestracja: 25 kwie 2012, 17:30
Lokalizacja: K-K

Pakietowe programowanie falowników

#1

Post napisał: gregor1975 » 11 mar 2015, 21:26

Witam,

Swego czasu jeden z kolegów na forum bardzo rekomendował falowniki Commander SK. Miały (mają?) one tą niezaprzeczalną zaletę, że pod dany silnik można je było programować pakietowo, to znaczy kartą pamięci ze zgranymi danymi bądź bezpośrednio z PC, dokładnie już nie pamiętam.

Trochę za późno trafiłem na tamten post i kupiłem inny falownik. Wtedy działałem budżetowo - z góry założyłem, że mój mobilny moduł sterowania będzie obsługiwał wiele silników, i to w różnych lokalizacjach, dlatego wyposażyłem go na wyjściu na ekranowanym kabelku w gniazdo przemysłowe Wieland typu żeńskiego a pierwszy silnik, jak i wszystkie kolejne, w kompatybilne gniazda typu męskiego. Jednocześnie działałem bez należytego doświadczenia – nie miałem świadomości, że dość częste przeprogramowywanie falownika z palca może być tak upierdliwe.

Chciałbym zatem kolegów prosić o pomoc w formie odpowiedzi na następujące pytanie – czy istnieje aplikacja na PC, która po skomunikowaniu falownika z tymże za pośrednictwem karty modbus pozwala na stworzenie dla danego silnika zestawu parametrów i tym sposobem jego szybkie zaprogramowanie? Jeżeli tak, to czy jest to sprzedawane z modbusem, należy to kupić od producenta, czy też jest to za free?

Sprawa zaczęła być paląca, kiedy z jednego silnika zrobiło się kilka, a później kilkanaście. Dodatkowo sprawę pokomplikował fakt, że do poszczególnych aplikacji już przestała wystarczać zmiana podstawowych parametrów typu prąd, moc, częstotliwość, poślizg, sprawność i tak dalej.
Niby trening czyni mistrza, jednak programowanie na piechotę jet upierdliwe, a szczególnie z tym ergonomicznym inaczej dżojstikiem w LG – tego producenta falownika używam, a konkretnie SV015iC5-1F.

Będę wdzięczny.



Tagi:

Wróć do „Na luzie”