Gmail traktowany jako spam?

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

Autor tematu
trackstar
Posty w temacie: 1

Gmail traktowany jako spam?

#1

Post napisał: trackstar » 17 mar 2014, 22:55

Witam,

Jestem użytkownikiem poczty Gmail i ostatnio tak się zastanawiam i sięgam po opinie. Czy zdarzyło wam się, że emaile wysyłane z poczty @gmail.com były często traktowane jako spam?
Np. wysyłaliście gdzieś i okazywało się że automatycznie wpadały do spamu i ktoś dopiero po jakimś czasie je znajdywał albo gdzieś wysyłaliście emaile i nie dochodziły mimo że nie było żadnej "zwrotki".
Ktoś do was wysyłał emaile z gmaila a nigdy do was nie trafił i dowiadywaliście się o takiej próbie komunikacji dopiero innymi środkami?
Znacie jakąś inną darmową pocztę, która by temu zaradziła?

Otóż naszło mnie na coś takiego, bo od pewnego czasu kontaktuję się z różnymi firmami, próbuję zlecić wycinanie z blachy i wyfrezowanie pewnych elementów i wysłałem już bardzo dużo emaili do różnych firm i w porównaniu do tego co wysłałem a od ilu firm otrzymałem jakąkolwiek odpowiedź, to mogę zaokrąglić do tego, że żadna z firm nie udzieliła jakiejkolwiek najmniejszej odpowiedzi.
Dlatego zacząłem się zastanawiać czy moje emaile w ogóle docierają? Bo trochę nie chcę mi się wierzyć że panuje taka zlewka na klienta i ciężko jest po prostu odpisać "wykonanie niemożliwe".



Awatar użytkownika

markcomp77
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 3975
Rejestracja: 18 wrz 2004, 12:51
Lokalizacja: k/w-wy
Kontakt:

#2

Post napisał: markcomp77 » 18 mar 2014, 16:42

domena gmail.com w rankingu spam jest wysoko...
Niestety, coraz łatwiej o błędną identyfikacje spamu...
SpotkanieCNC: STOM-TOOL Marzec 2014
http://www.cnc.info.pl/topics79/spotkan ... t55028.htm


oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 6105
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

Re: Gmail traktowany jako spam?

#3

Post napisał: oprawcafotografii » 18 mar 2014, 20:39

trackstar pisze:Witam,

Jestem użytkownikiem poczty Gmail i ostatnio tak się zastanawiam i sięgam po opinie. Czy zdarzyło wam się, że emaile wysyłane z poczty @gmail.com były często traktowane jako spam?
Tak.

Nie badz kutwa i zaplac te paredziesiat zlotych za konto pocztowe.
Ja od lat uzywam ceti.pl

google / yt / gmail sucks!

q

Awatar użytkownika

markcomp77
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 3975
Rejestracja: 18 wrz 2004, 12:51
Lokalizacja: k/w-wy
Kontakt:

#4

Post napisał: markcomp77 » 18 mar 2014, 21:57

każda domena ogólnodostępna - a przez to masowo wykorzystywana... już z tego powodu staje się potencjalnie mniej pewna (w praktyce to się potwierdza)

spowolnienie również spowodowane jest pewnymi "nowo wprowadzonymi mechanizmami"....

zjawisko błędnej identyfikacji spamu nazywa się "False Positives"...
SpotkanieCNC: STOM-TOOL Marzec 2014
http://www.cnc.info.pl/topics79/spotkan ... t55028.htm

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”