Gdzie najlepiej zrobić KURS CNC - Najbardziej polecane??

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

Autor tematu
mateusz0081
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 4
Posty: 30
Rejestracja: 17 kwie 2013, 01:03
Lokalizacja: Polska

Gdzie najlepiej zrobić KURS CNC - Najbardziej polecane??

#1

Post napisał: mateusz0081 » 17 kwie 2013, 01:36

Witajcie
Jestem nowy na forum lecz zaczynam się interesować od dłuższego czasu CNC , z 3 lata temu chodziłem do Technikum mechanicznego gdzie mam jakieś pojęcie o rysunku technicznym i innych temat na temat obróbki.

A mianowicie chciałem się dowiedzieć gdzie najlepiej zrobić KURS Operatora - Programisty CNC ?? Najlepiej jeżeli było by to w woj. Pomorskim (jestem z okolic Gdańska)
Proszę o wszystkie opinie gdzie najlepiej zrobić owy kurs, piszcie też z poza woj. Pomorskiego miejsca które polecacie !

Chodzi mi o kurs gdzie nauczą mnie bardzo dobrze obsługiwać się maszyną i programować.
Dla samego papierka nie chce iść bo jest to strata pieniędzy.

Pozdrawiam i liczę na waszą pomoc!



Tagi:


pprzemo88
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 329
Rejestracja: 26 paź 2009, 15:07
Lokalizacja: POZNAN

#2

Post napisał: pprzemo88 » 17 kwie 2013, 13:08

Chodzi mi o kurs gdzie nauczą mnie bardzo dobrze obsługiwać się maszyną i programować
Nie ma takich kursow ,glownie sluza one aby dostac papierek ktory wymagaja czasami pracodawcy.
A gdzie sa u ciebie kursy kursy CNC
sinumeric 840D/810/802/NUMS/HH-4290/Fanuc O-T /tokarka uniwersalna
tokarz CNC
"Poznań - miasto z piekła rodem.."
-Jestem chamem i mi z tym dobrze-


Autor tematu
mateusz0081
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 4
Posty: 30
Rejestracja: 17 kwie 2013, 01:03
Lokalizacja: Polska

#3

Post napisał: mateusz0081 » 17 kwie 2013, 13:50

Ok rozumiem może i nie nauczę się zbyt dużo na takim kursie to racja , lecz żeby zacząć pracować w tym fachu muszę znać dobrze podstawy i wiedzieć co się z czym ma, jak miał bym uczyć już się praktyki jako obserwator z początku, aby później móc samodzielnie wykonywać jakieś proste zadania które mi dadzą ;p

Co do kursów, jest wiele szkół gdzie uczą obsługi i programowania (szukałem w google, jest mnóstwo) lecz nie chce iść do pierwszej lepszej tylko do takiej gdzie wyniosę coś z niej, rozumiecie i dlatego moje pytanie bylo do was gdzie zrobić najlepiej taki kurs ?? Byliście na tych kursach zapewne więc może mi coś polecicie ???


Autor tematu
mateusz0081
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 4
Posty: 30
Rejestracja: 17 kwie 2013, 01:03
Lokalizacja: Polska

#4

Post napisał: mateusz0081 » 02 lip 2014, 16:10

Witam
Odnawiam temat..
Zleciał ponad rok czasu i teraz zastanawiam się już poważnie nad znalezieniem dobrej placówki gdzie mógł bym zrobić kurs w pomorskim ?
Jeżeli jest ktoś tutaj kto skończył kurs na CNC bez różnicy w jakim miejscu Polski i chwali sobie proszę o podanie danych do tej firmy.

Chcę również zapisać się do Policealnej o kierunku ; operatora maszyn skrawających CNC, ale to już tak po za tematem.

Pozdrawiam


logicsys
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 181
Rejestracja: 03 lis 2010, 21:25
Lokalizacja: Norwegia

#5

Post napisał: logicsys » 02 lip 2014, 19:19

i teraz odpowiedz sobie na za***iscie wazne pytanie "co przez ten rok zrobilem zeby byc blizej CNC" :wink:
byl Spnner PD, CTX 310 eco (sinumerik 840D, 810, autoturn, shopmil)

jest Mazak integrex 400 (mazak matrix) Anayak HVM3800 (Heidenhein 426), gibbscam

Awatar użytkownika

clubber84
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1191
Rejestracja: 28 sie 2011, 10:34
Lokalizacja: Zach-Pom

#6

Post napisał: clubber84 » 02 lip 2014, 22:27

mateusz0081 pisze:Witam
Odnawiam temat..
Zleciał ponad rok czasu i teraz zastanawiam się już poważnie nad znalezieniem dobrej placówki gdzie mógł bym zrobić kurs w pomorskim ?
Jeżeli jest ktoś tutaj kto skończył kurs na CNC bez różnicy w jakim miejscu Polski i chwali sobie proszę o podanie danych do tej firmy.

Chcę również zapisać się do Policealnej o kierunku ; operatora maszyn skrawających CNC, ale to już tak po za tematem.

Pozdrawiam
Kolego, przespałeś ponad rok :!:, a to kupa zmarnowanego czasu, podczas którego można było zdobyć doświadczenie jako nawet wciskacz zielonego guzika (tzw. greenbuttonpusher).
Ale teraz to nawet kurs CNC nic tu nie pomoże. :roll:


Autor tematu
mateusz0081
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 4
Posty: 30
Rejestracja: 17 kwie 2013, 01:03
Lokalizacja: Polska

#7

Post napisał: mateusz0081 » 02 lip 2014, 23:27

Panowie wyluzujcie..
Rok temu pytałem orientacyjnie gdzie go najlepiej zrobić , ponieważ nie robię nic pochopnie, a w zeszłym roku jeszcze siedziałem w ławce , dopiero teraz sie zakonczylo, więc na nic nie jest za późno. Widzę, ze od was za bardzo nie uzyskam odpowiedzi. Przez rok trochę sie dowiedziałem o temacie Cnc itp jak i podstawy rysunku nie są mi obce.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika

clubber84
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1191
Rejestracja: 28 sie 2011, 10:34
Lokalizacja: Zach-Pom

#8

Post napisał: clubber84 » 03 lip 2014, 17:52

mateusz0081 pisze:Panowie wyluzujcie..
Rok temu pytałem orientacyjnie gdzie go najlepiej zrobić , ponieważ nie robię nic pochopnie, a w zeszłym roku jeszcze siedziałem w ławce , dopiero teraz sie zakonczylo, więc na nic nie jest za późno. Widzę, ze od was za bardzo nie uzyskam odpowiedzi. Przez rok trochę sie dowiedziałem o temacie Cnc itp jak i podstawy rysunku nie są mi obce.
Pozdrawiam
A co robił kolega przez wakacje, pomiędzy latami nauki w technikum? :mrgreen:
Młodych na praktyki też przyjmują, zwłaszcza na okres wakacyjny, bo wtedy większość pracowników bierze urlopy i dodatkowe ręce do pracy na warsztatach w tym okresie są mile widziane - należało tylko poszukać.
I twierdzę, że kolega przespał nawet tamte wakacje, bo już miałby kolega co wpisać do CV.
Dlatego teraz kurs CNC nie pomoże - ale zamiast kursu CNC polecam zapoznać się z tym ogłoszeniem:
https://www.cnc.info.pl/topics77/operat ... t59080.htm
- myślę, że może się kolega dogadać w sprawie pracy u nich. :cool:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”