efekty nieumiejętnego używania narzędzi

Dyskusje dotyczące pomiarów, narzędzi pomiarowych stosowanych przy obróbce ręcznej i maszynowej.

Autor tematu
tuptus59
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 8
Posty: 199
Rejestracja: 08 wrz 2009, 21:26
Lokalizacja: kraków

efekty nieumiejętnego używania narzędzi

#1

Post napisał: tuptus59 » 09 gru 2009, 01:07

suwmiarka elektroniczna używana przez 2 tygodnie przez pracownika który uważał że zjadł wszysztkie rozumy trasował suwmiarką była nowiutka,efekt głupoty rozbita szybka na suwmiarce,wytarte szczeki do pomiaru wałka mierzył na obrotach,starta i uszkodzona skala suwmiarki ,suwmiarka poprzypalana wiórami.,od strony głebokościomierza odpryski od spawania czego nie widac na zdjęciu, pracownik nic w tym złego nie widział że zniszczył suwmiarke ,w czasie gwarancji suwmiarke rozkręcił czego nie wolno zrobic,ponowna legalizacja nic nie daje bo nie ma co legalizowac nadawała sie na złom.NIE WIEM CZY KOLEGA LEOO, DALEJ BY TWIERDZIł żE SUWMIARKA MOZNA TRASOWAC JAK BY MUSIAł POKRYC KOSZTY I ZAPłACIC WYSOKA KARE ZGODNIE Z PRZYJETYM REGULAMINEM W FIRMIE, pozdrawiam wszystkich zainteresowanych szanowaniem narzedzi.Kodeks pracy zezwala na ukaranie pracownika za bezmyslne i celowe niszczenie narzędzi lub maszyn pozbawiając go 3 dniówek(niezapłacone) lub w przypadku nie pokrycia strat daje możliwosc skierowania sprawy do sądu karnego ,jak ktoś nie wierzy niech sam sprawdzi w kodeksie pracy,jak zmniejsze zdjęcia to je umieszcze bez pakowania :lol:
Załączniki
1.rar
(582.75 KiB) Pobrany 536 razy
2.rar
(1.21 MiB) Pobrany 472 razy
3.rar
(527.67 KiB) Pobrany 487 razy
4.rar
(473.69 KiB) Pobrany 759 razy


tuptus

Tagi:

Awatar użytkownika

zacharius
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 2560
Rejestracja: 04 paź 2007, 01:32
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#2

Post napisał: zacharius » 09 gru 2009, 08:08

no nic nie zostaje jak ręce z du.. powyrywać :evil:
Nie otrzymasz koni wyścigowych krzyżując dwa osły


Leoo
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 4017
Rejestracja: 15 lis 2006, 22:01
Lokalizacja: Tarnobrzeg

#3

Post napisał: Leoo » 09 gru 2009, 09:48

Podejrzewam, że Ów nieszczęsny pracownik nie został poinformowany (nie odbył odpowiedniego szkolenia) o prawidłowym posługiwaniu się suwmiarką i o ewentualnych następstwach.
Dla odmiany autor wątku został poinformowany o podstawach ortografii i nadal jej nie stosuje. :cry:


Autor tematu
tuptus59
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 8
Posty: 199
Rejestracja: 08 wrz 2009, 21:26
Lokalizacja: kraków

narzedzia

#4

Post napisał: tuptus59 » 09 gru 2009, 10:40

kolego LEOO ten pracownik miał 30 lat stażu nie był amatorem tak jak niektórzy z tego forum,co do ortografii nie jest wymagana, dobra bezbłędna pisownia na forum,to nie jest pismo do urzędu tylko zwykła dyskusja nikt na żadnym forum ani na żadnym innym portalu ,nie wymaga bezbłędnej ortografii.Zapewniam cię że umiem pisać poprawnie tak samo jak umiem mierzyć suwmiarką i mikromierzem.Obejrzyj sobie zdjęcia poczytaj o odpowiedzialnosci karnej kolego LEOO,NIECH TO Będzie przestroga na przyszłosć dla innych
tuptus

Awatar użytkownika

rudzik6
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 376
Rejestracja: 16 paź 2006, 22:52
Lokalizacja: pod Olsztynem
Kontakt:

#5

Post napisał: rudzik6 » 09 gru 2009, 12:46

Dobrze robił, bo to co widzę na zdjęciu to nie jest suwmiarka, tylko taki przesuwny uniwersalny podręczny liniał traserski z wyświetlaczem LCD za 30 zł. Sam mam taką i do takich celów ją używam, po kilku trasowaniach i innych operacjach wywala się to to na złom bo to i tak nigdy dokładnie nie mierzyło ;) Ale mam też suwmiarkę do pomiarów Mitutoyo , tym nie trasuję;)

Pozdrawiam

Wiesiek
próbuję budowac rower 750W, skuterek 2kW, samochodzik 2x10kW DC ETEK RT) http://ev.arbiter.pl/galeria/e-samochodzik
http://ev.arbiter.pl/galeria/e-skuterek


kamil1986
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 5
Posty: 316
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:09
Lokalizacja: Ostrów

#6

Post napisał: kamil1986 » 09 gru 2009, 14:30

tak to jest przcodawca kupi ci jakąś badziewną suwmiarke za pare złotych i mysli ze kupił jakieś cudo za niewiadomo jakią kase. potem jak takie coś cie rozwali to płacze jak by to było conajmniej za 1000zł


Leoo
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 4017
Rejestracja: 15 lis 2006, 22:01
Lokalizacja: Tarnobrzeg

#7

Post napisał: Leoo » 09 gru 2009, 14:38

Mogę zapytać jaka była kara finansowa za uszkodzenie cennego sprzętu pomiarowego?
Kiedyś interesowałem się zakupem podobnej suwmiarki ale dałem sobie spokój, po tym jak spadłem z krzesła, kiedy zobaczyłem cenę! :lol:
Czuję się dość podobnie kiedy widzę cenę suwmiarki traserskiej:
http://www.naszaoferta.eu/sklep/advance ... ka&x=0&y=0
Biję się z myślami ale jednak kupię wiadro takich suwmiarek:
http://www.allegro.pl/item843039935_ele ... mocja.html
Będę używał kolejno po jednej do centrowania puszek, czy trasowania paska blachy.
Kiedy zetrą się krawędzie szczęk, zwyczajnie je przeszlifuję i będę trasował dalej. W końcu dokładność ręcznego trasowania to tylko 0,1mm.

Awatar użytkownika

Bri
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 814
Rejestracja: 21 maja 2009, 07:31
Lokalizacja: Ruda Śląska

#8

Post napisał: Bri » 09 gru 2009, 14:43

To jest suwmiarka elektroniczna z wyświetlaczem.
Tylko ni widzę żeby była jakoś bardzo uszkodzona co by ją dyskwalifikowało z dalszego korzystania. Poza tym na pewno tania jak barszcz.
To tak jakbyś chciał karać pracownika za zniszczenie śrubokrętu za 6.90zł który wygiął się przy próbie otwarcia jakiegoś słoika.

Śląsk - Nierdzewka, Alloy, Laser, Gięcie, Excel

Awatar użytkownika

CNCRob
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1319
Rejestracja: 24 cze 2007, 20:42
Lokalizacja: Świdwin / Worcester

#9

Post napisał: CNCRob » 09 gru 2009, 14:49

Śmiejecie się jakbyście wszystkie cenniki w głowach mieli, widzę po suwmiarce, że na 99% jest firmy LIMIT, skoro to takie tanie badziewie to poproszę jednego z drugim aby mi taką kupi tak tanio jak gada a ja kasę oddam. Na chwilę obecną jakość urządzeń pomiarowych tej firmy zaczyna przewyższać Mitutoyo, sam mam kilka.
- Heidenhain - Siemens - Fanuc -
Able to use the following programmes: FANUC Series 18i-TB, FANUC O-T, SIEMENS SINUMERIC 810D & 840D, ShopMILL, ShopTURN, ManualTURN, HEIDENHAIN CNC ISO, DIN PLUS and TURN PLUS (CNC PILOT) and many more.

Awatar użytkownika

rudzik6
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 376
Rejestracja: 16 paź 2006, 22:52
Lokalizacja: pod Olsztynem
Kontakt:

#10

Post napisał: rudzik6 » 09 gru 2009, 15:15

Podchodzac powaznie. Kiedys suwmiarka to bylo cos, wlasciwie dzisiaj tez jest, pod warunkiem wysokiej jakosci. Ale czasy sie zmieniaja, cyrkiel traserski to ok. 40 zl. a tyle to kosztuje wlasnie taka chinska "suwmiarka". Wiec dlaczego sobie nie ulatwiac zycia i nia nie trasowac, chociaz czesto cyrkiel jest wygodniejszy, ale nie ma cyfrowego wyswietlacza rozstawu ;-) . Po trasowaniu albo w miedzyczasie mozemy mierzyc suwmiarka prawdziwa :-)

Wiesiek

PS. Przepraszam, pisze z telefonu htc, nie ma polskich znakow.

[ Dodano: 2009-12-09, 15:16 ]
Podchodzac powaznie. Kiedys suwmiarka to bylo cos, wlasciwie dzisiaj tez jest, pod warunkiem wysokiej jakosci. Ale czasy sie zmieniaja, cyrkiel traserski to ok. 40 zl. a tyle to kosztuje wlasnie taka chinska "suwmiarka". Wiec dlaczego sobie nie ulatwiac zycia i nia nie trasowac, chociaz czesto cyrkiel jest wygodniejszy, ale nie ma cyfrowego wyswietlacza rozstawu ;-) . Po trasowaniu albo w miedzyczasie mozemy mierzyc suwmiarka prawdziwa :-)

Wiesiek

PS. Przepraszam, pisze z telefonu htc, nie ma polskich znakow.
próbuję budowac rower 750W, skuterek 2kW, samochodzik 2x10kW DC ETEK RT) http://ev.arbiter.pl/galeria/e-samochodzik
http://ev.arbiter.pl/galeria/e-skuterek

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Pomiary, Kalibracja, Narzędzia Pomiarowe”