Anodowanie / przepisy / sanepidy itp

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

Autor tematu
Zanixi
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 595
Rejestracja: 12 kwie 2011, 16:07
Lokalizacja: Siedlce

Anodowanie / przepisy / sanepidy itp

#1

Post napisał: Zanixi » 27 wrz 2013, 15:21

Czasem zdarza się rzecz, że trzeba coś poanodować na już - przydało by się własne małe miejsce do anodowania. Jakie przepisy to obejmują? Bo to jednak kwasy i inne syfy z którymi trzeba coś zrobić. Da się to zorganizować niewielkim kosztem? Samą kwestię procesu anodowania jestem w stanie opanować i to nie jest wielki problem.



Tagi:


numerek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1555
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:23
Lokalizacja: trójmiasto

Re: Anodowanie / przepisy / sanepidy itp

#2

Post napisał: numerek » 27 wrz 2013, 17:36

Zanixi pisze:Czasem zdarza się rzecz, że trzeba coś poanodować na już - przydało by się własne małe miejsce do anodowania. Jakie przepisy to obejmują? Bo to jednak kwasy i inne syfy z którymi trzeba coś zrobić. Da się to zorganizować niewielkim kosztem? Samą kwestię procesu anodowania jestem w stanie opanować i to nie jest wielki problem.
:shock:

tak myślisz ?
dasz rade to opanować ?

gratuluję optymizmu

zupełnie pomijam fakt obróbki ścieków
a pewnie można wylać do rowu ale... jeśli życzliwy doniesie - to leżysz


Autor tematu
Zanixi
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 595
Rejestracja: 12 kwie 2011, 16:07
Lokalizacja: Siedlce

#3

Post napisał: Zanixi » 27 wrz 2013, 20:50

O to właśnie pytam, o to co się robi z takimi ściekami, o to co trzeba spełniać itp. Lubię swoje otoczenie i nie zwykłem go zanieczyszczać... Ładnie tu.

Ja ogólnie optymistyczny człowiek jestem (a to już uważam za 90% sukcesu ^^). Kiedyś tak z nudów postanowiłem się pobawić w anodowanie, firmy wtedy jeszcze nie było, było troszkę wolnego czasu. No i wyszło. A jak wyszło metodą chałupniczą w większej misce murarskiej za barwiki mając barwniki do tkanin - wyjdzie i przy troszku profesjonalniejszym sprzęcie.

Obrazek
jakiś jeden element odnalazłem ;).

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”