wersje wersje .........

eduCAD

Autor tematu
numerek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 8
Posty: 1555
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:23
Lokalizacja: trójmiasto

wersje wersje .........

#1

Post napisał: numerek » 28 lut 2007, 20:53

witam
już się pogubiłem w wersjach
mam pełna wersję ale zdaje się że 2.2 nie ma w niej tego czego mi trzeba czyli exportu do .dxf

nie powiem kupiłem w promocji tanio ale z rozmów wynikało że export bedzie
teraz już sam nie wiem co i jak z tym .dxf
jest mi to konieczne do pracy bez tego mogę program wrzucić do szafy niech se leży ....
proszę o uszeregowanie co i jak z tymi wersjami
i jak to się ma do wersji pełnych czyli z licencją czy trzeba coś dopłacić czy jak ?
proszę o w miarę szybką odpowiedź ......



Tagi:

Awatar użytkownika

Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 10
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2

Post napisał: Piotr Rakowski » 01 mar 2007, 04:39

Nowa wersja, to wersja całkowicie przebudowana, nad którą zacznę dopiero pracę. Ta wersja ujrzy światło dzienne dopiero pod koniec roku. Tam rzeczywiście postaram się o eksport do dxf bezpośrednio z eduCADa.

Od wersji 2.2 wprowadziłem pośredni zapis do DXFa - w kowerterze PLT2CNC można podgląd zapisać do DXF i IGES.
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)


Autor tematu
numerek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 8
Posty: 1555
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:23
Lokalizacja: trójmiasto

#3

Post napisał: numerek » 01 mar 2007, 08:31

czyli rozumiem że aby zapisać do .dxf trzeba zapisać do plt a potem w PLT2CNC zapisać do dxf ?

innej mozliwości póki co to nie ma ........?

no cóż program fajny przyjazny i łatwy ale zupełnie nieprzydatny
muszę rysować detale na laser w .dxf i muszę się męczyć w autocadzie
no nic jak trzeba czekać to trzeba ........:(

Awatar użytkownika

Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 10
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#4

Post napisał: Piotr Rakowski » 01 mar 2007, 18:58

A nie wystarcza eksport do WMF lub PLT? Większość prograów jeden z tych formatów importuje.
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)


Autor tematu
numerek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 8
Posty: 1555
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:23
Lokalizacja: trójmiasto

#5

Post napisał: numerek » 01 mar 2007, 19:24

niestety ......:(
mam dostęp do lasera w miarę tanio i jedynym formatem który akceptują jest wlasnie .dxf
na inne formaty nie chcę się godzić -niestety to nie mój wymysl
a że zlecam dosyć sporo to meczę się w autocadzie -ktorego tak naprawde nie znam na tyle żeby sie sprawnie poruszać
to i się męczę .....
dla porownania szablon w educadzie robię przykladowo w 15 min w autocadzie robie godzine ....toż to strata czasu :(
a tak wogóle to już nie mam nawet ochoty uczyć sie nowych programów -za stary już jestem i za leniwy.....:)

Awatar użytkownika

Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 10
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#6

Post napisał: Piotr Rakowski » 02 mar 2007, 07:39

Mogę dorobić "na szybko" taką opcję do PLT2CNC, która zablokuje generowanie ruchów G00 (jałowych) i osi. Wtedy po zapisie będzisz miał "czyste" linie konturów. Wystarczy?
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)


Autor tematu
numerek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 8
Posty: 1555
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:23
Lokalizacja: trójmiasto

#7

Post napisał: numerek » 02 mar 2007, 20:00

Piotr Rakowski pisze:Mogę dorobić "na szybko" taką opcję do PLT2CNC, która zablokuje generowanie ruchów G00 (jałowych) i osi. Wtedy po zapisie będzisz miał "czyste" linie konturów. Wystarczy?
jeśli wynikiem będzie .dxf to oczywiście że wystarczy :)

Awatar użytkownika

Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 10
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#8

Post napisał: Piotr Rakowski » 04 mar 2007, 20:50

Niezły z Ciebie "numerek" kolego numerek :wink:

Poruszyłeś moją ambicję - nie musisz już odkładać eduCADa na półkę. Usiadłem i dorobiłem opcję eksportu do DXF. I to bezpośrednio z poziomu programu eduCAD!

Pobierz nową wersję i sprawdź, czy generowanie będzie dla Ciebie właściwe, bo w standardzie DXF zupełnie inaczej zapisuje się powierzchnie, wieloboki i inne obiekty. Wieloboki są zapisywane dość specyficznie - nie każdy interpreter będzie je właściwe wczytywał. Obecnie wszystkie wieloboki, prostokąty i elipsy nie są zapisywane w trybie CONTINOUS, właśnie dlatego, by każdy interpreter mógł je swobodnie wczytać. Aha, jeszcze jedno - wszystkie obiekty z poszczególnch warstw są sapisywane na jedną (rysunek jest spłaszczany).

Link: http://www.lynxsft.com.pl/educad/eduCAD25.exe
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)


Autor tematu
numerek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 8
Posty: 1555
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:23
Lokalizacja: trójmiasto

#9

Post napisał: numerek » 04 mar 2007, 22:53

no ba !

DZIĘKI CI WIELKIE ZA .DXF TERAZ JUŻ SAM BEDE MÓGŁ SZYBKO RYSOWAC POD LASER ........ :)
jest tylko jedno ale .......
co prawda w domu mam linuksa i występują błedy pod wine ale zdaje się że to wersja demo ? czy się mylę ?

jutro sprawdzę w pracy czy pod windą pracuje prawidlowo

Awatar użytkownika

Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 10
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#10

Post napisał: Piotr Rakowski » 05 mar 2007, 07:51

Tak, to jest wersja demo. Ale dla tych, którzy kupili wersję 2.15 update jest darmowy. Wygeneruj na swoim kompie klucz odblokowujący - wyślę Ci kod. Tylko, czy to zadziała na Linuksie pod emulacją - tego nie wiem...
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „eduCAD”