Szukam pomocy przy projektowaniu ploterka

Plotery tnące

Autor tematu
Walker
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 13
Rejestracja: 28 maja 2008, 00:08
Lokalizacja: Zblewo/Natolin

Szukam pomocy przy projektowaniu ploterka

#1

Post napisał: Walker » 31 gru 2008, 08:40

Witam.

Pewnego świątecznego dnia znajomy mój(majsterkowicz) zapytał mnie czy potrafiłbym zrobić coś na rodzaj plotera frezującego... z racji, iż na takowej maszynie pracuję oraz uczę się w tym kierunku.
Myślałem, aby skopiować maszynę, na której pracuję, lecz jest ona na tyle kłopotliwa(firma produkująca skopała oprogramowanie i sterowanie), że wolę zrobić coś od podstaw. Nie musi być to żadne cacko. Wystarczy bym mógł się na maszynie pobawić(potrenować programowanie). Z racji na ograniczony budżet domowy chciałbym zrobić to z części, w których jestem posiadaniu tzn:

Silniki krokowe: SE nema 34 sztuk 4(DC= 1.4V, I=7A rpm=200)
wrzeciono PERSKE 1,5kw( wartość przyblożona brak tabliczki znamionowej prawdopodobnie trzeba by było zrobić zasilanie 3 fazowe)


Pole pracy planuje, aby nie było większe niż 1000x1000mm.
Chodzi o to bym zrobił maszynę, ktora będzie w jakimś stopniu wykonywała moje polecenia.

O konstrukcję zadbalby Pan majsterkowicz, a ja mam się po prostu zająć sterowaniem i połaczeniem tego w jakąc logiczną całość.
P.s mam jeszcze jakiś sterownik siemensa oraz falownik niewiadomego pochodzenia ale tego raczej nie uda się wykorzystać z racji na brak dokumentacji tego sprzetu.

Czy jest osobą która podpowiedziala mi choć troche co z tym zrobić ??
Z góry dziekuje za pomoc



Tagi:

Awatar użytkownika

Jaszuk88
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 724
Rejestracja: 14 gru 2007, 19:54
Lokalizacja: nasza galaktyka
Kontakt:

#2

Post napisał: Jaszuk88 » 31 gru 2008, 15:39

Witam Kolegę
Wiem, że nie takiej odpowiedzi Kolega oczekiwał - spędzić ładne parę godzin na forum i dużo poczytać. Ciekawe są relacje z budowy maszyn. Jest ich dużo.
Życzę dużo cierpliwości :smile:


paulg
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 790
Rejestracja: 28 paź 2005, 19:59
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

#3

Post napisał: paulg » 01 sty 2009, 10:52

Walker pisze:wrzeciono PERSKE 1,5kw( wartość przyblożona brak tabliczki znamionowej prawdopodobnie trzeba by było zrobić zasilanie 3 fazowe)
Owszem - ale z FALOWNIKA !!! - podłączenie do sieci spowoduje szybką śmierć wrzeciona.
Walker pisze:mam jeszcze jakiś sterownik siemensa
- to o siemensie , tam o krokówkach - w parze to te 2 rozwiązanie nie zadziałają.
Rozwiązań konstrukcyjnych jest na forum mnóstwo - troszkę pogrzebać i się jakiś projekt znajdzie.
Pole 1000x1000 to już małe nie jest - a szczególnie do zabawy :wink:
"Tak naprawdę, to nie rozumiesz jakiegoś zagadnienia, dopóki nie potrafisz go wytłumaczyć swojej babci."
Albert Einstein

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Plotery tnące”