Pomoc przy zakupie plotera frezującego (do 22k)

Plotery tnące

Autor tematu
gnacik
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 3
Posty: 27
Rejestracja: 12 lip 2013, 13:06
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

Pomoc przy zakupie plotera frezującego (do 22k)

#1

Post napisał: gnacik » 12 lip 2013, 13:20

Witam,

Zajmuje się produkcją makiet, do tej pory wszystko robię przy użyciu skalpela teraz chcę trochę przyśpieszyć no i zacząć robić jeszcze dokładniejsze modele, głównie dzięki "pełnym 3D", jakie to oferują teraz te frezarki. Generalnie znalazłem coś takiego:

http://www.seron.pl/?86,frezarka-cnc-pl ... acy-6090am

Jednak cena jest zbyt wysoka, znalazłem jeszcze to: http://www.seron.pl/?86,frezarka-cnc-pl ... acy-6090am, za około 12k, cena niby spoko, tylko ciekawe jak z jakością tego sprzętu.

Generalnie kasę będę miał z dofinansowania z UE na założenie działalności, maksymalnie chcę wydać 20k. I teraz powiedzcie mi, czy za taka kwotę kupie jakiś sensowny ploter z opcją 3D, o stole roboczym w granicach, tak około 1000x500mm ?

Na co powinienem zwracać uwagę przy zakupie ? Póki co wiem, że muszę zwrócić uwagę na oprogramowanie. Swoje modele będę robił głównie w AutoCAD, natomiast trójwymiarowe w 3ds Max. Nie wiem jak później wygląda sprawa konwertowania tego wszystkiego aby ploter potrafił mi to wyfrezować.

Z góry dziękuje za pomoc, pozdrawiam,
Janusz



Tagi:


Raven
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 681
Rejestracja: 24 paź 2011, 11:54
Lokalizacja: Warszawa

#2

Post napisał: Raven » 12 lip 2013, 14:10

Od kiedy frezarka XYZ jest "pełne 3d"? :D

Jakiś grubszy wynalazek!


Autor tematu
gnacik
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 3
Posty: 27
Rejestracja: 12 lip 2013, 13:06
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

#3

Post napisał: gnacik » 12 lip 2013, 14:40

Nie wiem, ja się na tym nie znam, zakładam, że głowica ma jakąś możliwość obrócenia się o 90 stopni i dzięki temu może frezować element z boku. Innego wytłumaczenia nie widzę, bo logicznie podchodząc to na pewno nie jest to takie pełne 3D jak w drukarkach 3D.

Ale my tu nie o tym, prosiłbym o pomoc w doradzeniu w kwestii wyboru sprzętu.

Pozdrawiam,
Janusz

Awatar użytkownika

KAJOS
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1302
Rejestracja: 10 gru 2006, 00:22
Lokalizacja: NISKO

#4

Post napisał: KAJOS » 12 lip 2013, 17:29

Za taka kaske to sobie daruj poszukiwania ale w miary dobre oprogramowanie już mozesz nabyć za tę kwote i sie uczyć nim nazbierasz pełną kwotke na to co szukasz :mrgreen:
Żeby coś wynaleźć wystarczy odrobina wyobraźni i sterta złomu.

Obrazek


oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 6105
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

Re: Pomoc przy zakupie plotera frezującego (do 22k)

#5

Post napisał: oprawcafotografii » 12 lip 2013, 18:01

gnacik pisze:...czy za taka kwotę kupie jakiś sensowny ploter z opcją 3D, o stole roboczym w granicach, tak około 1000x500mm?
Napisz co ma znaczy to 3D, pokaz jakies przyklady prac ktore chcesz robic...

q


Autor tematu
gnacik
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 3
Posty: 27
Rejestracja: 12 lip 2013, 13:06
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

#6

Post napisał: gnacik » 31 lip 2013, 18:25

Ok, trochę minęło, zapoznałem się z tematem. Jeżeli chodzi o 3D to bardziej chodzi o możliwość wycięcia, że tak powiem płaskorzeźby. No i ok, taka opcja mi wystarczy.

@KAJOS, dzięki za informację, ale jak napisałem w pierwszym poście kase mam z dofinansowania i jestem ograniczony w tej kwestii. Ale spokojnie, zdaję sobie sprawę, że nie kupie za to najlepszej jakości sprzętu. Jednak na pewno kupię sprzęt, który przyspieszy moja pracę.

Na całość wraz z oprogramowanie chcę wydać maksymalnie 20 tysięcy złotych. Chciałbym aby miało to możliwość tego 3D a także możliwość zmiany końcówki i cięcie np. kartonów, tektur itp.
W tej kwocie niestety musi być wszystko, czyli sprzet i oprogramowanie. Ze swoich posiadam cały pakiet Adobe Creative Suite CS6, w tym Illustrator, w ktorym można spracować na wektorach oraz AutoCADa 2010 i 3dsMaxa, również 2010.

W sumie dostałem tez kilka ofert od ludzi, którzy chcieliby mi sami zbudować takową maszynę, zastanawia mnie jedynie czy to dobre rozwiązanie, czy nie lepiej wziąć sprzet z jakiejś firmy i spać nie tyle spokojnie co spokojniej :-)

No i jeszcze kilka rzeczy o tym czym się zajmuję. Otóż robię makiety, generalnie to takie domki drewniane z balsy (chociaż planuję niedługo zacząć robić większe z deseczek sosnowych), a ostatnio poszedłem trochę do przodu i zrobiłem dwie makiety już takie bardziej idące w realizm i tego chcę się trzymać. Ploter potrzebny mi do szybszego cięcia oraz robienia wzorków, bo na wielu makietach to się przyda, zwłaszcza jak będę chciał robić makiety zamków i trzeba będzie zadbać o detale. Poniżej kilka obrazków:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Natomiast moim celem aktualnie jest osiągnięcie poziomu wykonywania makiet tak jak ludzie w tej pracowni: http://www.park-miniatur.com
Poniżej kilka zdjęć podlinkowanych z ich witryny, i właśnie takie rzeczy chcę robić przy pomocy plotera:

Obrazek

Obrazek


oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 6105
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

#7

Post napisał: oprawcafotografii » 31 lip 2013, 18:35

Fajna dzialalnosc, przy odrobinie pomyslunku i talentu moze byc niezly biznes...

Jesli ograniczysz sie do drewna szczegolnie z tych mniej twardych to XMD32
da spokojnie rade. Tyle ze to chyba ze tego co pamietam 70x80cm -
z formatem 50x100cm w fabrycznych maszynkach bedzie raczej klopot,
przynajmniej w tej cenie.

Niestety w tych pieniadzach nie kupisz tez raczej aktywnych glowic do
ciecia nozem kartonow etc. Pasywne glowice mozna kupic za grosze ale to
moze sie nie nadawac.

q

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Plotery tnące”