Gilotyna do papieru

Plotery tnące

Autor tematu
akmenik
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 10
Rejestracja: 15 lip 2012, 15:24
Lokalizacja: Kraków

Gilotyna do papieru

#1

Post napisał: akmenik » 01 lut 2014, 20:43

Witam,
Naszła mnie taka myśl aby zbudować gilotynę do papieru format A3. Przeszukuje internet ale nie mogę znaleźć nigdzie podobnego projektu. Może ktoś coś kiedyś i widział i by się podzielił. Myślałem o konstrukcji coś jak np. ideal 3905 z tym, że nóż opuszczany i docisk hydrauliczny/pneumatyczny. Wraz z elektronicznym pomiarem długości cięcia jak w idealu.
W gruncie rzeczy miałoby to wyglądać tak stół z bramą:
1. dwa siłownik opuszczają docisk, tutaj rozważałem docisk ręczny, śruba
2. dwa siłowniki opuszczają ostrze, nie wiem czy konieczne by były jakieś prowadnice do tego.
Nie mam jeszcze idei jak zrobić pomiar odległości od ostrza do ogranicznika papieru. Jeszcze jeden problem to, że z tego co widziałem to w większości gilotyny nóż nie opada w dół z przesunięciem w jedną stronę, nie wiem jakie ma to znaczenia dla cięcia. Za wszelką pomoc z góry dziękuje



Tagi:


dasza77
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1116
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:34
Lokalizacja: Ełk

#2

Post napisał: dasza77 » 01 lut 2014, 22:07

Jeżeli chcesz budować , bo nie masz nic do roboty lub dla idei - to OK, kombinuj.
Ale jeżeli gilotyna jest już potrzebna, poszukaj gotowych rozwiązań i używanych gilotyn chociażby na allegro.
Zapewniam, że czasem nie warto wyważać otwartych drzwi.


pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 7590
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

#3

Post napisał: pukury » 01 lut 2014, 22:40

witam.
z pewnością drożej wyjdzie zrobienie gilotynki od nowa - niż kupno i przeróbka .
pozdrawiam.
Mane Tekel Fares


ezbig
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2103
Rejestracja: 07 lip 2006, 00:31
Lokalizacja: mazowieckie

#4

Post napisał: ezbig » 01 lut 2014, 22:57

akmenik pisze:Jeszcze jeden problem to, że z tego co widziałem to w większości gilotyny nóż nie opada w dół z przesunięciem w jedną stronę, nie wiem jakie ma to znaczenia dla cięcia.
Chyba chciałeś napisać, że w większości gilotyn nóż opada z przesunięciem. Chodzi przecież o cięcie, a nie miażdżenie. Gdyby nie było przesunięcia, to przy dużej ilości papieru na blacie, nóż zanim by przeciął - zgniatałby górne arkusze przy krawędzi cięcia.

Awatar użytkownika

Rysiek P.
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 17
Rejestracja: 07 sie 2014, 14:22
Lokalizacja: Polska

#5

Post napisał: Rysiek P. » 20 sie 2014, 09:46

Ech te gilotynki...tyle ich mieliśmy i nigdy ale to nigdy nie trafiła nam się taka która by nie sprawiała problemów;/ może i przez pierwsze dni użytkowania wszystko jest w porządku ale potem ...

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Plotery tnące”