Bigowanie w Lynx Cut

Plotery tnące

Autor tematu
Quindu_Windu
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 10 paź 2014, 12:00
Lokalizacja: Polska

Bigowanie w Lynx Cut

#1

Post napisał: Quindu_Windu » 10 paź 2014, 12:04

Witam,

na początek chciałbym przywitać się z szanownymi użytkownikami tego zacnego forum, na którym jestem nowicjuszem. Witam.

Zwracam się do Was z następującym laickim pytaniem: czy program Lynx Cut, który zareklamowano mi jako tani, prosty i skuteczny program do komunikacji z większością ploterów tnących, ma opcję bigowania czyli zaginania materiału? Czy to zależy od plotera czy od programu?

Pytanie w sumie to zasadnicze: jakiego sprzętu (tj. plotera + programu) potrzebuję do cięcia i bigowania np. grubej tektury, albo plastikowych płyt kanalikowych? Lynx Cut wydaje się ok, ale w jego opisie nigdzie nie znalazłem nic o bigowaniu, tylko o cięciu.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam



Tagi:


Autor tematu
Quindu_Windu
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 10 paź 2014, 12:00
Lokalizacja: Polska

#2

Post napisał: Quindu_Windu » 22 paź 2014, 11:56

Ok, trochę poczytałem i chciałbym teraz rozwinąć pytanie:

poszukuję plotera do krojenia i bigowania płyt polipropylenowych kanalikowych, o grubości 3mm. Rozumiem, że do tego potrzebny jest ploter stołowy. Obszar roboczy musiałby być ok 1200x2000mm.
Przeszukałem to zacne forum, ale niewiele znalazłem w temacie bigowania takiego materiału. Że ploter musi mieć oddzielną głowicę bigującą rozumiem doskonale, ale jak to wygląda od strony programu? Czy np. LynxCut sam uruchamia jakieś opcje bigowania gdy wykryje ploter z 2 głowicami, czy trzeba ściągnąć jakiegoś patcha (lub w ogóle inny program?).

Jakie mam opcje jeśli chodzi o programy, producentów i o ceny takich ploterów? Póki co widzę, że przewijają się Lynxy, Serony, i Zundy, ale potrzebuję jakiejś opinii fachowca. Zadowolę się ploterem używanym, byle działał.
Na maszynie będzie robione ~kilkadziesiąt wykrojów tygodniowo.



EDIT: ewentualnie kroiłbym na tej maszynie także arkusze polipropylenu o grubości 0,8mm lub 0,3mm.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika

tnace.pl
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 26
Rejestracja: 08 mar 2014, 14:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#3

Post napisał: tnace.pl » 01 lis 2014, 02:22

Witam,
ploter tnący to bardzo szerokie określenie. Oprogramowanie LynxCUT (naszego autorstwa) służy tylko i wyłącznie do pracy z ploterami z nożem wleczonym pasywnym, czyli nie generujemy ruchu dla obrotu noża.

Pan potrzebuje maszynę z nożem oscylacyjnym oraz opcją bigowania - zapraszam do nas na testy, ponieważ produkujemy takie maszyny z własnymi głowicami.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Plotery tnące”