Rycarka/nacinarka....

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce tworzyw sztucznych ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
M-C
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 6
Posty: 26
Rejestracja: 25 kwie 2007, 22:02
Lokalizacja: podkarpackie

Rycarka/nacinarka....

#1

Post napisał: M-C » 25 kwie 2007, 22:25

Witam,

Czy ktos z forumiczow wie gdzie mozna kupic nowa w miare dobrych pieniadzach (do 20-25 tys) rycarke, nacinarke (nie wiem jak na to mowia) do laminatu szklano epoksydowego ?
Chodzi mi o cos takiego http://www.obwody-drukowane.eu/oferta_m.php (nacinarka do plytek) A moze istnieje mozliwosc zastosowania takiego nacinania na CNC ? Chodzi mi pozniej o lamanie lamiantu

Ewntualnie gdzie szukac - jakies namiary - pily hamba bo podobno tym ladnie i dokladnie tez mozna wycinac male elementy.




pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 7608
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

#2

Post napisał: pukury » 25 kwie 2007, 22:39

witam !! a czy ta piła to nie jest po prostu piła tarczowa - tylko że zamiast tarczy z zębami jest tarcza diamentowa ? . z tego co wiem to tak się tnie ( również ) laminat . a co do innego Twojego postu - można podzielić stół na segmenty i zasilać je oddzielnie . ciśnienie wtedy nie podniesie się na całości tylko na powierzchni " odciętej " . pozdrawiam !!
Mane Tekel Fares


Autor tematu
M-C
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 6
Posty: 26
Rejestracja: 25 kwie 2007, 22:02
Lokalizacja: podkarpackie

#3

Post napisał: M-C » 25 kwie 2007, 23:34

Dziekuje za reply

Co do sotlu to mozliwe ze podzielenie na segmenty rozwiaze problem i zrobienie jescze dwoch dodatkwych wlotow bo podcisnienie jest o wiele wieksze z tego co widze blisko wwezy niz na kocnwu...tylko ze to juz calkowicie nowy stol ;) Czy moze ktos ma jaksi schemat jak to wyglada - niechcialbym psuc tego co jest - lepiej wolalbym wyfrezowac cos takiego z podzialem na 4 sekcje i sprobowac czy rozwiaze problem po podlaczneiu 4 zamiast dwoch wezy

powracajac jednak do tematu - no wlasnie chyba raczej nie bo to nacina plytki z dwoch stron - pozniej tylko wylamujesz detale, mozna takze wycinac alegdzie znalezc pile ktora bedzie mogla z duza dokladnascia wyciac elementy (dosyc male) i zostawic odpowiednia powierzchnie - slyszalem o czyms takim jak pily hamba


pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 7608
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

#4

Post napisał: pukury » 26 kwie 2007, 01:09

witam !! mam księgę :lol: traktującą o płytkach drukowanych i jako jeden ze sposobów cięcia na kawałki jest opisana piła z tarcza diamentową . co do nacinania z dwóch stron - to proste , są dwie piły - jedna z dołu a druga z góry i tyle . tak samo tną płyty z paździerza ( w co lepszych punktach ) . a stół to przecież sam wymyślisz - właściwie pudełko podzielone na sekcje zasilane kilkoma przewodami i zaworki - jak gdzieś ciśnienie się podniesie to zaworek się zamyka i odcina daną sekcję . taką mam koncepcję . pozdrawiam !!
Mane Tekel Fares

Awatar użytkownika

ALZ
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 3433
Rejestracja: 06 sie 2004, 01:42
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Rycarka/nacinarka....

#5

Post napisał: ALZ » 26 kwie 2007, 01:29

M-C pisze:Witam,

Czy ktos z forumiczow wie gdzie mozna kupic nowa w miare dobrych pieniadzach (do 20-25 tys) rycarke, nacinarke (nie wiem jak na to mowia) do laminatu szklano epoksydowego ?
Chodzi mi o cos takiego http://www.obwody-drukowane.eu/oferta_m.php (nacinarka do plytek) A moze istnieje mozliwosc zastosowania takiego nacinania na CNC ? Chodzi mi pozniej o lamanie lamiantu

Ewntualnie gdzie szukac - jakies namiary - pily hamba bo podobno tym ladnie i dokladnie tez mozna wycinac male elementy.
Za takie pieniądze nie kupisz przyzwoitej maszyny a jeśli już to to będzie złom.
Sama tarcza kosztuje ok 600 zł a trzeba ich kilka. Jeśli nie jest to produkcja masowa to są w ofercie Kemmera specjalne rylce do nacinania płytek.


Leoo
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 4017
Rejestracja: 15 lis 2006, 22:01
Lokalizacja: Tarnobrzeg

#6

Post napisał: Leoo » 26 kwie 2007, 01:54

Z tego co wiem, to ręczne nacinarki mają ostrza naprowadzane laserem. Za kilkadziesiąt pln można kupić całą poziomicę. Kawałek blatu, dwie prowadnice, dwa silniki do napędu frezów i można ciąć. Frezy trzeba kupić dedykowane do tego celu.


Autor tematu
M-C
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 6
Posty: 26
Rejestracja: 25 kwie 2007, 22:02
Lokalizacja: podkarpackie

#7

Post napisał: M-C » 26 kwie 2007, 10:13

@leoo: A czy ktos z kolegow jest cos w stanie wykonac takiego na zamowienie ? Jezlei tak to prosilbym o kontakt na [email protected] z wycena i czasem realizacji

[ Dodano: 2007-04-26, 10:19 ]
@Alz: raczej nazwisjmuy to produkcje prototypowa bo przerob rzedu 4-5m2 na dzien nie mozna nazwac masowka (do tego na jedna zmiane) - mozesz podac namiary na ta firme ?

Awatar użytkownika

ALZ
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 3433
Rejestracja: 06 sie 2004, 01:42
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

#8

Post napisał: ALZ » 26 kwie 2007, 23:29

Załączniki
RFD.pdf
(50.51 KiB) Pobrany 448 razy


Leoo
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 4017
Rejestracja: 15 lis 2006, 22:01
Lokalizacja: Tarnobrzeg

#9

Post napisał: Leoo » 26 kwie 2007, 23:54

ALZ pisze:Przedstawiciel Kemmera w kraju- http://www.spinex.com.pl/index.php?p=spinex&k=spinex
To dobre frezy ale nie do nacinania płytek laminatowych.
Tu potrzebujemy dwa frezy tarczowe, z czołem w kształcie klina, z obsypem diamentowym.

Chętnie podjął bym się budowy, jednak nie dysponuję maszynami czy choćby dostępem do nich, nie wspominając o wolnym czasie.

Awatar użytkownika

ALZ
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 3433
Rejestracja: 06 sie 2004, 01:42
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

#10

Post napisał: ALZ » 27 kwie 2007, 00:01

Leoo pisze:
ALZ pisze:Przedstawiciel Kemmera w kraju- http://www.spinex.com.pl/index.php?p=spinex&k=spinex
To dobre frezy ale nie do nacinania płytek laminatowych.
Tu potrzebujemy dwa frezy tarczowe, z czołem w kształcie klina, z obsypem diamentowym.

Chętnie podjął bym się budowy, jednak nie dysponuję maszynami czy choćby dostępem do nich, nie wspominając o wolnym czasie.
Ciekawe rzeczy piszesz. Kilka lat wstecz tylko takich się używało i dzisiaj także do produkcji jednostkowej i takie jest ich przeznaczenie.
Ciekawe jak tarczami natniesz płytkę po skosie?
Pozatym do nacinania płytek nie używa się tarcz diamentowych .

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka tworzyw sztucznych”