Relatywnie elastyczne tworzywo do cięcia laserem

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce tworzyw sztucznych ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
nadrules1984
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 14 maja 2015, 17:13
Lokalizacja: Poznań

Relatywnie elastyczne tworzywo do cięcia laserem

#1

Post napisał: nadrules1984 » 14 maja 2015, 17:26

Witam.

Potrzebuję wyciąć laserem detale o średnicy 8 cm, które składają się głównie z krzywych jak na załączniku.

Wstępnie zasymulowałem sobie polipropylen i zrobiłem pod niego projekt. Okazuje się jednak iż przy interesującej mnie grubości (1mm) topi się on strasznie i o precyzji nie ma mowy. Dostałem także informację że plastiki od cięcia laserem korodują. Poszukuję jakiegoś materiału który można ciąć laserem, a będzie miał sztowność najlepiej PP Kopolimeru, ewentualnie textolitu. Apropo textolitu, to też nie chcą go ciąć laserem. Jestem w kropce. Przy ploterze wykrawającym też nie przejdzie polipropylen, bo detale za małe i nie ma jak to się trzymać.

Na jakie materiały dostępne w Polsce mogę zwrócić uwagę? czy chociażby plexi przejdzie? czy może jest jakiś fikuśny sposób na wycięcie textolitu jak na załączniku?

Dziękuję z góry za każdą odpowiedź. :mrgreen:



Tagi:


sam
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 104
Rejestracja: 07 cze 2007, 08:47
Lokalizacja: Polska

#2

Post napisał: sam » 14 maja 2015, 17:40

Plexi pali się bardzo przyjemnie. Tutaj największy problem widzę w znalezieniu odpowiedniej grubości. Najcieńsze jakie spotkałem to 1,5mm.
Mój sąsiad z powodzeniem pali Axpet (poliester) - bardziej elastyczny niż PMMA i w cieńszych płytach.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka tworzyw sztucznych”