Odkształcenia podczas frezowania tworzywa epoksydowego

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce tworzyw sztucznych ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
agnmie
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 22 gru 2015, 00:23
Lokalizacja: Lublin

Odkształcenia podczas frezowania tworzywa epoksydowego

#1

Post napisał: agnmie » 22 gru 2015, 00:31

Witam,
Frezowałam tworzywo epoksydowe (żywica epoksydowa Epidian 5 i Epidian 6 łaczone z utwardzaczami ET, TFF oraz IDA) różnymi prędkościami skrawania i o stałym posuwie, oraz zmieniając posuw pozostając przy stałej prędkości skrawania a następnie mierzyłam odkształcenia. Wydaje mi się jednak, że wyniki wyszły mi dosyć przypadkowe i bez jakiejś większej zależności. Stąd moje pytanie, jak powinna teoretycznie zmieniać się wartość odkształceń sprężystych tego tworzywa w stosunku do zmienianych parametrów, czy jeżeli zwiększy się posuw i prędkość czy odkształcenia również będą wzrastać czy może tworzywo nie będzie starało się wrócić na swoją początkową pozycję. I co z odkształceniami plastycznymi, czy są proporcjonalne do wzrostu prędkości skrawania lub posuwu?

Pozdrawiam



Tagi:


peritus
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1279
Rejestracja: 18 maja 2012, 15:02

#2

Post napisał: peritus » 22 gru 2015, 09:29

Jak zmieniała się temperatura podczas frezowań oraz jak intensywne i czym było chłodzenie podczas frezowania?
Rozrzut wymiarów odkształceń wynika głównie ze zmiennej rozszerzalności cieplnej materiału obrabianego w trakcie jego obróbki.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka tworzyw sztucznych”