mini frezarko-tokarko chińszczyzna....

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce tworzyw sztucznych ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
prokopcio
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1138
Rejestracja: 11 sty 2005, 13:03
Lokalizacja: Grodków
Kontakt:

mini frezarko-tokarko chińszczyzna....

#1

Post napisał: prokopcio » 23 lip 2007, 12:02

Witam.

http://www.xendoll.com/english/file/matel_dill.asp

Chciałem zapytać czy ktoś z Was miał okazję "pobawić się" lub choć widzieć jak pracuje ta chińska czerwona mini tokara/frezarka M1 z allegro. Często potrzebuję wykonać małe elementy z tworzywa lub z aluminium i chciałbym się dowiedzieć, czy ta maszynka się nadaje, bo ja mam dostęp tylko do ogromnych tokarek i frezarek, na których precyzję uzyskać to........ Po prostu na pierwszy rzut oka bardzo mi się podoba głównie z powodu zwartości konstrukcji (niemam wiele miejsca na osobną tokarkę i frezarkę), ale nie chcę kupić bubla. Podkreślam, że mam zamiar obrabiać tworzywa sztuczne i sporadycznie metale kolorowe, nie zależy mi również na powalającej szybkości działania (nie musi naraz dużo zbierać materiału).

główne pytania:

0. Czy się nie rozleci po uruchomieniu
1. Na ile są trwałe (nietrwałe) przekłądnie ponoć z tworzywa
2. czy do obróbki aluminium wystarczy taka maleńka moc (150W)
3. czy cena 2000zł jest adekwatna do jakości
4. jaka jest Twoja opinia.... ;-)

Czemu jesteśmy uczueni na ma-Chiny?



Tagi:


pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 7590
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

#2

Post napisał: pukury » 23 lip 2007, 12:53

witam !! patrząc na zdjęcie to myślę że nie jest to takie złe . gdybym miał 2kpln to bym sobie sam coś takiego kupił . nie nadaje się to niewątpliwie do produkcji - ale do " dłubania " od czasu do czasu to powinno wystarczyć . czy się rozleci to zależy w dużej mierze od Ciebie . głównie od tego czy będziesz " jechał " ile się da czy powoli i spokojnie . tak sobie myślę . pozdrawiam !!
Mane Tekel Fares


Autor tematu
prokopcio
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1138
Rejestracja: 11 sty 2005, 13:03
Lokalizacja: Grodków
Kontakt:

#3

Post napisał: prokopcio » 23 lip 2007, 13:07

też jest takie pytanko, czy za te 2kpln ktoś nie zrobi mi więcej detali nż ta maszynka zanim się rozpadnie.

i jeszcze jedno... czy nadała by się do pcb?


pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 7590
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

#4

Post napisał: pukury » 23 lip 2007, 13:17

witam !! a czy Ty myślisz że nastąpi całkowita dezintegracja połączone z odparowaniem ? :lol: . daj spokój ! . jak nie będziesz " darł " to porobisz na niej długo . co masz zamiar obrabiać w sprawie PCB ? . do frezowania/wiercenia to chyba lepiej sobie zrobić urządzonko . po wakacjach mam zamiar zrobić coś takiego - niewielką ( do połowy A4 ) - tylko do tych celów , żadnych innych materiałów . pozdrawiam !!
Mane Tekel Fares

Awatar użytkownika

gmaro
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3671
Rejestracja: 23 sie 2005, 13:27
Lokalizacja: zapytaj
Kontakt:

#5

Post napisał: gmaro » 23 lip 2007, 13:47

pukury pisze:do frezowania/wiercenia to chyba lepiej sobie zrobić urządzonko . po wakacjach mam zamiar zrobić coś takiego - niewielką ( do połowy A4 ) - tylko do tych celów , żadnych innych materiałów . pozdrawiam !!
Popieram , bo sam jestem w trakcie wykonania takiego plotera o polu A4 ,znacznie szybciej będzie pracował niż ta Frezarko-tokarka ...
Czlowiek z ideą jest uważany za wariata - aż do czasu gdy jego idea zwycieży. (Potem uznaje się go za bohatera i za pioniera danej dyscypliny.)
Pomogłem... ;) to nacisnij POMÓGŁ :]


ARGUS
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2125
Rejestracja: 09 kwie 2007, 22:41
Lokalizacja: Szczecin

#6

Post napisał: ARGUS » 23 lip 2007, 17:25

Witam
To jest maszynka typowo dla majsterkowiczów
tworzywa i aluminium delikatnie mosiądz
pojedyncze elementy powoli i delikatnie zrobisz bez problemu
i jeśli będziesz o nia dbał to pożyje długo
ale wielkośc obrabianych elementów jest ograniczona
cena no cóż
wydaje mi sie że za tą cenę warto ją kupić


Autor tematu
prokopcio
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1138
Rejestracja: 11 sty 2005, 13:03
Lokalizacja: Grodków
Kontakt:

#7

Post napisał: prokopcio » 23 lip 2007, 22:08

jestem elektronikiem i myśląc o PCB miałem na myśli frezowanie obwodów drukowanych, ale to tylko taka chwilowa myśl, bo i tak płytki prototypowe robię fotochemicznie, ale jakby się dało to prostsze egzemplarze łatwiej wrzucić na taką maszynkę i niech ona się martwi... ;-) dzięki za wypowiedzi... jak sprzedawca wróci z urlopu to ją prawdopodobnie kupię.
pozdrawiam.

Awatar użytkownika

grg12
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1663
Rejestracja: 03 sty 2007, 14:27
Lokalizacja: Wiedeń

#8

Post napisał: grg12 » 26 lip 2007, 17:19

Chcesz tym frezowac PCB (przerwy pomiedzy sciezkami)? Zwroc uwage ze frezarka w tym zestawie ma max 1300obr/min - frezowanie mala srednica bedzie bardzo wolno szlo.
Pozdrawiam
Grzegorz

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka tworzyw sztucznych”