Frezowanie Kompozytu

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce tworzyw sztucznych ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
cad
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 09 mar 2009, 00:27
Lokalizacja: Centrum PL

Frezowanie Kompozytu

#1

Post napisał: cad » 09 mar 2009, 00:46

Przyznam ze jestem dosc zielony w tym temacie.
Mam pytanie dotyczace frezowania bloku (kompozytu ) w wielkosci 170x250x75mm skladajacego sie z elementow aluminium, zywic epoksydowych, elementow plastikowych, wypelniaczy epoksydowych i innych. Zadanie jest takie aby zbierac material warstwami odslaniajac kolejne plaskie przekroje bloku kompozytowego.
Rozwazalismy budowe malej frezarki CNC lecz z uwagi na to ze frezarka bedzie nam potrzebna tylko na jeden raz odeszlismy od tego pomyslu i chcieli bysmy zlecic wykonanie frezowania komus doswiadczonemu w tym temacie.
pyt. 1 Czy wystepuja jakies ograniczenia ktore nie pozwalaja wykonanie frezowania
pyt. 2 Czy wystepowanie ewentualnych niewielkich pustek w takim materiale utrudnia / uniemozliwia wykonanie obrobki?
pyt. 3 Czy frezowanie dla lepszego odprowadzenia ciepla powinno odbywac sie na mokro?
pyt. 4 Jaka jest orientacyjna cena wykonania 150 cykli zbierania 0.5mm grubosci z powierzchni 170x250mm?
pyt. 5 Czy sa gdzies w Polsce firmy / osoby ktore mogly by wynajac na kilka dni taka frezarke do wykonania obrobki samodzielnie?
Prosze o pomoc i informacje.



Tagi:


nodnod
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 1
Posty: 88
Rejestracja: 26 mar 2008, 00:00
Lokalizacja: Wielkopolska

#2

Post napisał: nodnod » 09 mar 2009, 01:24

Napisz z jakiego miasta jesteś bo wydaje mi się że znam jedną firmę która może to wykonać i będzie blisko ciebie...

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka tworzyw sztucznych”